Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a baj a jutalékos rendszerrel?

Mi a baj a jutalékos rendszerrel?

Figyelt kérdés

Igazából, amik érdekelnének a tapasztalatok ezzel kapcsolatosan pro, és kontra.


Érdekes felfedezést tettem ugyanis, beütöttem a google-be, hogy jutalékos munkavégzés, és az első 20 találat gyakorlatilag úgy írta le, mintha valami ördögtől való rémség lenne, pedig nekem a tapasztalatom ezzel kapcsolatosan teljesen ellentétes.

Jómagam 2,5 éve dolgozom pénzügyi közvetítő cégnél, illetve biztosítás közvetítő cégnél is (Nem MLM-es, beszervezős, lehúzós... teljesen normális cég)minden hónapban a megkötött hitel, személyi kölcsön, megtakarítási termék, biztosítás stb. után kapok egy meghatározott összegű jutalékot, ami eddig mindig magasabb volt, mint amennyit megkereshettem volna FIX, alkalmazotti munkával. Ráadásul a munkaidőm kötetlen, ellenben irodai háttér ugyanúgy biztosítva van. Mivel vállalkozó vagyok így az a lehetőség is megvan, hogy adott esetben bruttó pénzből vásároljak, ráadásul, ha úgy gondolom átmehetek pl. KATA körbe, ahol még kedvezőbben adózóm, mint egy alkalmazott. Szóval az én tapasztalatom pozitív, de egyáltalán nem egyedülálló. Van egy barátom, aki egy biztosítónál dolgozik jutalékos rendszerbe több, mint 25 éve, és jól megvan, van olyan barátom aki biztosításokkal foglalkozik csak 14 éve független közvetítőként, és szintén jól keres, van olyan ismerősöm is, aki 8 éve ingatlanos, és szintén kifejezetten jól keres, pedig ezek mind jutalékos szakmák.


Szóval összefoglalva nekem ez a tapasztalatom, szinte csak jó, várom a ti tapasztalataitokat is, mi volt a jó, mi volt a rossz az ilyen munkavégzésben, hogy megvitassuk a kérdést...



#tapasztalat #jutalékos rendszer. munkavégzés
2015. jún. 25. 15:27
 1/5 anonim válasza:
80%
A legtöbb helyen a jutalékos rendszer azt takarja,hogy te hajtod fel az ügyfeleket, addig zaklatsz embereket, míg valaki nem hajlandó veled szerződést kötni,mert különben nem kapsz fizetést. így hiába kötetlen a munkaidőd, a nap nagy részét akkor is munkavégzéssel töltöd,ha pénzt szeretnél. Táppénzt, fizetett szabadságot meg felejtsd el. Illetve sok helyen úgy van,hogy attól,hogy jutalékos rendszer van, még ott kell ülnöd legalább napi 8 órában.
2015. jún. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
A legtöbb ember nem akar felelősséget. A többség 0 energiával akar sokat keresni. Jutalékos munkáknál valóban dolgozni kell, nem tököt vakarni, ha az ember meg akar élni.
2015. jún. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, ment is a zöld kész, várom a továbbiakat.


1. válaszhoz hozzáfűzve azt reálisnak tartom, hogy fizetett szabadság, betegszabadság nincsen, ez van akinek fájó pont lehet kényelmi szempontból, illetve valamelyest nagyobb felelősséggel is jár.

Az viszont, hogy kötetlen a munkaidő nem azt jelenti, hogy nem kell dolgozni, ugyanannyit adott esetben akár többet is kellhet dolgozni attól függően mennyi pénzt szeretnél, inkább jelenti azt, hogy ezt az időt te osztod be magadnak, mind helyileg, mind időben.

Ahol a kötetlen munkaidő ellenére is azt kérik, hogy valaki bent üljön napi 8 órát, az a hely számomra nem hiteles, természetesen hallottam ilyenről, de azokat érdemes messze elkerülni.


2. válaszhoz hozzáfűzve, szerintem is van egy ilyen mentalitás az emberek egy részében, hogyha nincsen egy főnök, és egy kötött munkaidő, akkor úgy vannak vele, hogy dolgozni se kell, úgyis jön a pénz. Esetleg, ha van valami motivációs előadás, ott se azt szűrik le, hogy ha DOLGOZOL lehetsz sikeres, inkább elvárják, hogy majd hozzájuk jön a siker, éppen ezért ábrándulhatnak ki sokan.

2015. jún. 25. 16:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elején könnyen veszteséges lehet az ember. Fizetni kell az adót, a telefonszámlát, a benzinpénzt, mivel állítólag szinte lehetetlen saját kocsi nélkül csinálni. A jó ügyfélkör kialakulásához meg évek kellenek addig simán lehet az ember jövedelme akár negatív is hó végén.
2015. jún. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4/4-eshez hozzáfűzve. Azzal egyetértek, hogy sokan veszteségesek lehetnek az elején, de szerintem ez a probléma ott küszöbölhető ki, hogy olyan céget, azon belül pedig olyan termékeket érdemes kiválasztani, amiknek magas a jutaléka. Természetesen, ha valaki elmegy pl. szintes biztosítás közvetítőhöz, ahol az elején a jutalék 10%-át kapja meg, ott nagyon nehéz lesz kitermelni azt a havi minimum összeget, amire szükség van, de ugyanez egy normális cégnél maximálisan elérhető.
2015. jún. 26. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!