Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ilyen feltételek...

Szerintetek ilyen feltételek mellett érdemes itthon maradni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és jogász végzettségem van, most sikerült munkahelyet váltani.

Eddig kb nettó 180 ezer forintért dolgoztam, most úgy néz ki, hogy kb 260-270 körül fog mozogni.

Jah meg lehet megdobnak egy 25 m2-es lakással vagy lakástámogatással.

Más végzettségem nincs, szakmunkákhoz nem igazán értek(tehát festés, burkolás, kopácsolás kizárva).

Annyi, hogy van két nyelvvizsgám, egy angol és egy német középfok, amit tudok is beszélni, tehát nem csak "épphogy" meglett.

Ennyi.

A problémám pedig az, hogy egyszerűen elegem van ebből az országból, mindent építenek le, szüntetnek meg.

Nincs jövőképem, lassan már azon se csodálkoznék, ha nem tudnám felvenni az automatából a pénzem.

Tehát hiába a viszonylag jó fizetés, a körülmények aggasztóak.

Külföldön ugye a diplomám semmit nem ér(tudom, hogy van átképző, de az nem csak úgy van), mosogatni meg nem látom értelmét, mert rengeteg ismerősöm van, aki már beszívta, nem olyan egyszerű az élet ott sem.

Egymás hegyén hátán élnek, alig jönnek ki ott is a pénzből, a 99% ha hazajön akkor rakatja rendbe a fogát is, mert nyugaton állítólag olyan drága(ahogy a kocsit is itt szereltetik??!!!).

Gondoltam arra, hogy szerzek még egy diplomát, egy közgázt vagy pénzügyest, az eleve jól jön a jogi mellé, de azzal talán külföldön is kapok munkát.

Vélemény?

Valaki érez még így?

Mit tennétek?


2015. júl. 3. 14:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Hol a fa**ba keres egy pályakezdő jogász nettó 270 ezret meg kap szolgálati lakást mondd már meg légyszíves?
2015. júl. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy pályakezdő vagyok?

Egyébként Budapesten két nyelvvizsgával pár év gyakorlattal szerintem elérhető, főleg, ha van beszélőkéd.

Most nem akarom osztani az észt, de jogász meg jogász között is van különbség.

Ha látják rajtad, hogy "tudsz azonosulni a cég érdekeivel" és nem úgy állsz hozzá, hogy te ott csak egy hülye vagy, hanem úgy kezeled a dolgokat, mintha a sajátod lenne akkor jóval megnyerőbb leszel.

Van egy film, Az igazság ára.

Azt nézd meg, egy ilyen jogászért(jó, tudom, ő már ügyvéd) az összes maszek összetenné a két kezét.

2015. júl. 3. 14:47
 3/17 A kérdező kommentje:
Jah és a lakás az még nincs sehol, csak lehet.
2015. júl. 3. 14:47
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Véleményem szerint, itthon nagyobb lehetőséged van mint külföldön, bár ez csak is egyedül a te döntésed, ha megnézed itthon fixen lesz 270 ezred és egy lakás. Külföldön pedig nem fogsz tudni elhelyezkedni a szakmádban középfokkal, és pl az amerikai jog az nem egyenlő a magyarral. Továbbá ott szállást is kéne fizetned, és a középfokoddal, vélhetően kétkezű munkát kapnál. Viszont ez csak az én véleményem megpróbálhatod külföldet, legalább lesz viszonyítási alapod, de szerintem másban kéne gondolkodnod, mint pl tanuld meg befektetni a pénzedet, és ne te dolgozzál, hanem a pénzed helyetted.
2015. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%
A kérdésedből süt hogy kamu és egy barom vagy már ne haragudj...
2015. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"pl tanuld meg befektetni a pénzedet, és ne te dolgozzál, hanem a pénzed helyetted."


Ez alatt pontosan mit értesz?

2015. júl. 3. 14:55
 7/17 Bob the builder ***** válasza:
54%

Ilyen lehetőségekkel neméri meg külföldre menned, a közgáz vagy pénzügyes diplomával sem lennél közelebb. Esetleg nemzetközi jogot próbálj.

Ha mégis kiköltözöl készüljél fel pár év szopi nyalira amíg ugyan arra a szintre jutsz mint most vagy.

2015. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Mivel elég jól látod a helyzeted (hogy a jogi diploma semmit nem ér külföldön, mert országspecifikus), ellenben elég tehetségesnek tűnsz, ha már pár év alatt el tudtál indulni az ügyvédbojtárkodás után egy egész jó állás felé, én azt mondanám, hogy ne csüggedj.


Az a bérezés, amit írsz igen jónak számít és ha megtartod a lendülete akkor 4-5 éven belül ennek a többszörösét is keresheted.


Azt meg hidd el nekem, hogy MOn a gazdagok nagyon jól élnek. Itt csak csórónak lenni rossz.


Annak semmi értelme, hogy egy 1,5x-es fizetésért kimenj valami kulimunkára nyugatra, ahol aztán épp, hogy kijössz az 1500 eurból, míg itthon már most is egész tűrhetően tudsz élni a jelenlegi bérből és pár év múlva már jól is tudnál élni.


A megtakarítást meg ki kell vinni külföldre, hogy biztonságba legyen és kész.

2015. júl. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ismerősök szerint egy passzoló másoddiplomával meg a két nyelvtudással a duplája is elérhető egy komolyabb multinál, de az igazság az is, hogy kicsit már elegem van a tanulásból.

A második nyelvvizsga is ezért lett, hogy tudjak váltani.

De titeket nem aggaszt ez az egész?

Se egészségügy, se semmi.

2015. júl. 3. 15:27
 10/17 Bob the builder ***** válasza:
60%
Angliában élek, nem igzán
2015. júl. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!