Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol könnyebb munkát találni?...

Hol könnyebb munkát találni? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Külföldre szeretnénk kimenni dolgozni a párommal, a célországok:Írország, Anglia, Németország, Ausztria. Nekem mérnöki végzettségem 3 év tapasztalat közepes angol és alap-közép szintű német nyelvtudásom van, a páromnak vendéglátós végzettsége és közepes angol nyelvtudása. Mit gondoltok hol van a legnagyobb esély munkát találni, illetve hova érné meg a fentiekkel elindulni? Válaszokat előre is köszönöm!

2015. júl. 6. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
nyelvtudás alapján mindenképp angolszász országot javaslok először nem biztos hogy el tudsz helyezkedni a szakmádban de idővel biztos sikerül :)
2015. júl. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kim Bo Mao ***** válasza:

Ha mérnök vagy mindenképp mérnöki állást keress, arra mindig van kereslet, illetve a vendéglátós állás is mindenhol megtalálható. Éppen ezért mielőtt kimentek szerintem érdemes legalább neked előbb egy állást szerezned valahol (küldözgetni az önéletrajzodat aztán kimenni az interjúkra), mert úgy sokkal könnyebben indultok, mintha kimennétek vaktában. Nekem csak Ausztriáról vannak személyes tapasztalataim, de Angliáról főleg csak rosszat hallok-nagyon lenézik a bevándorlókat, lehangoló folytonos esős idő stb. Akiket ismerek és kimentek senki nem mondta eddíg, hogy kint akar élni, mindenki "csak" pénzgyüjtésre használja, viszont Ausztriában inkább lakni mennek az emberek, mert pl.: közigazgatás/ügyintézés nagyon gyors, a fizetés is hasonló Angliához, viszont sokkal többször haza tudnak Mo.-ra látogatni pl., mint az aki Angliából jó ha évi 2x hazajut.

Egyébként szerintem mindegyik helyen amiket leírtál találnátok munkát. Ezekben az országokban tényleg igaz a "aki keres az talál", nem úgy mint Mo.-on ahol "aki keres talán talál".

2015. júl. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat így megkésve is! Végül Németország lett és munkát is sikerült találni! :)
2017. febr. 5. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!