Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Helyesen teszi egy dolgozó ha...

Helyesen teszi egy dolgozó ha a cég több hetes elmaradásban van a fizetéssel és nem megy be dolgozni közli: majd olyan sebességgel megy dolgozni ahogy a fizu jön? Úton van.

Figyelt kérdés

Melóhely, kemény nettó 80-as fizu, az is jelenleg kettő hónapos elmaradásban. A vezetőség szerint a pénz "úton van". Marha érdekes, utalással fizetnek, vagyis 4 óráig lehet max úton. De itt két hónap alatt se ért még ide. Még a májusi fizumat se kaptam meg.


Na ma nem mentem be. Jött a telefon: hol vagyok? Mondom: a fizummal együtt utazok éppen, én is úton vagyok. Ahogy a fizu megjön, vele én is. Nagyon nem szólhatnak semmit, mert ha nekik szabad kettő hónapot (és még nincs vége a csúszásnak) csúszni, akkor tőlem ne merje senki megkérdezni hol vagyok. Ahol a pénzem pont ott vagyok.


Na letették a telefont.


Vajon jól tettem?


2015. júl. 7. 09:35
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Persze szándékoltan álnaiv a kérdés mert ebben a sztoriban valaki szívni fog mint a torkosborz és az nem a munkahely lesz. 100an állnak sorba a helyemre én meg szaladgálhatok majd (ha és amennyiben van értelme) munkaügyi bíróságra. Állás nélkül.
2015. júl. 7. 09:36
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Én nem tartom ezt a döntést rossz ötletnek ha a célod az volt, hogy amúgy is kilépj a munkahelyedről. Ne csodálkozz ha elbocsájtanak, de bevallom én sem dolgoznék ha nem fizetnének.
2015. júl. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos meg kell jelened a munkahelyeden, mert különben aznapra nem kapsz pénzt, de lehet lassan is dolgozni. Szépen komótosan, idepakolsz-odapakolsz.
2015. júl. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
41%

Ilyen esetben a dolgozó tudhatja hogy mennyire szívathatja a munkahelyét. Vagyis hogy kockáztatja-e az állását, bár állás az szokott lenni ahol pénz is van. Az biztos hogy én is minimum ezt tenném amit írtál. Volt is rá példa, vagyis pontosan úgy dolgoztam ahogy fizettek. Még bűntudatom is volt ha a munkámmal olyan társaságot gyarapítottam ami nem hajlandó fizetni. Úgy éreztem hogy tolvajoknak dolgozom, ezért magam is bűnös vagyok.

A munkamódszerem látva sokan megkérdezték hogy miért csinálom így. Lazán azt feleltem hogy a fizetéshez igazodik a munka.

2015. júl. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
57%

Nem rossz, de már az első havi elmaradás után a munkaügyi felügyelőségre kellett volna menned. Kapnak a nyakukba egy jó kis vizsgálatot meg egy izmos bírságot, aztán egyből lesz fizetés. Még mindig nem késő.

A kirúgást meg kell indokolniuk, arra figyelj oda.

2015. júl. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
62%

Végiggondolva a dolgot, szerintem nem teszi helyesen. El kell dönteni: ott akarsz dolgozni, vagy sem. Ez egy ilyen köztes megoldás, hogy "most nem megyek be, de majd igen". Jogosan kérheted az elmaradt bért a késedelmi kamatokkal együtt, de szerintem ez nem kifejezetten jó viselkedés.

Jogilag sem helyes, amit csinálsz, a munkáltatód be is perelhet, hiszen él a munkaszerződés, de te nem teszel eleget a munkavégzési kötelezettségednek. Te is beperelheted az elmaradt bér miatt, és akár azt is megtehetnéd, hogy jogsértésre hivatkozva azonnali hatállyal felmondasz. De pont ez a köztes megoldás a problémás.

2015. júl. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
57%
Az a gond, hogy ez a munkaügyi bíróságon nem jó pont neked, ha odakerül a dolog -igazolatlan hiányzásod van, esetleg munkamegtagadás is.
2015. júl. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
44%
Ez a fizetés kéthavi elmaradását nem igazolja. Értelmes ember ilyen cégnél amúgy sem marad egy percig sem.
2015. júl. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Hát akkor ennél a "cégnél" dolgozik kb 150 (annyi!!) "nem értelmes" köztük phd doktor is és kismilló diplomás.


A neten is fenn vagyunk egyébként, tessék keresni az indexen a cégtemetőnél. Nem vicc.

És ebből a 150 ből hánynak jutott eszébe otthagyni az egész szart? Velem együtt tán 3nak?

2015. júl. 7. 19:09
 10/30 anonim ***** válasza:
54%
doktor es diplomas ilyen helyen? jo vicc...
2015. júl. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!