Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vettek fel valakit úgy munkahe...

Vettek fel valakit úgy munkahelyre, hogy nem beszél idegen nyelvet, de mégis jelentkezett olyan álláshirdetésre, ahol feltétel volt a társalgási szint?

Figyelt kérdés

2015. júl. 16. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Aranyom... szerinted az interjuztatok tokhulyek? Ha _feltetel_ a tarsalgasi szint, akkor interju kozben siman atvaltanak az adott nyelvre. Ha nem erted, azonnal kiderul.


Nem mellesleg: valoszinuleg azert kovetelik meg a tarsalgasi szintet, mert szukseg van ra a munkadhoz. Ha _esetleg_ fel is vesznek, az elso heten kiderul, hogy egy mukkot nem tudsz, es meg a probaido alatt kirugnak. Kell ez neked?

2015. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Volt pár munkahelyem, egyiken sem kellett használni idegen nyelvet, most hogy újra állást keresek azt látom vagy 25 év alattit keresnek vagy rokkantat vagy társalogjon az ember angolul és/vagy németül a legutolsó irodai adminisztrátori álláshirdetésben is.
2015. júl. 16. 16:51
 3/14 anonim ***** válasza:
38%

társalgási angol nélkül én még az általános iskolát sem engedném befejezni

ez ma már pont annyira fontos mint hogy megtudd mondani mikor születtél

2015. júl. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy van olyan hely, ahol előny(nek gondolják), de nem tesztelik és ritkán/szinte sosem kell használni.


Ellenben általában ha kérik, tesztelik is (pl eleve idegen nyelven hívnak fel telefonon és egyeztetik az interjú idejét).

2015. júl. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"társalgási angol nélkül én még az általános iskolát sem engedném befejezni"


Általánosban még oroszt tanultam, mi voltunk az utolsó évfolyam, az sem ment valami fényesen.

Középiskolában elég gyenge angol tanárom volt, a fősulis angol vicc volt, jártam tanfolyamokra és magántanárhoz is, írásban ment valamennyire a dolog, de szóban egyszerűen nem értettem, ha beszélnek hozzám, nincs mindenkinek nyelvérzéke, ezért se mernék külföldre menni.

2015. júl. 16. 19:39
 6/14 anonim ***** válasza:

Amennyiben értesz valami ritka dologhoz, amiben hiány van, elképzelhető. De ha százan jelentkeznek, akkor kizárt.

Én pl. beajánlottam a férjemet egy informatikus állásra. Oda nem vették fel, de átküldték egy másik managerhez, ahol a meghirdetett állásban feltétel volt a német nyelvtudás. Ő úgy is kezdte, hogy nem beszél németül, azt mondták nem baj. Felvették.

2015. júl. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Volt pár munkahelyem, egyiken sem kellett használni idegen nyelvet, most hogy újra állást keresek azt látom vagy 25 év alattit keresnek vagy rokkantat vagy társalogjon az ember angolul és/vagy németül a legutolsó irodai adminisztrátori álláshirdetésben is."


Tudod hányan jelentkeznek ilyen állásokra? Minél feljebb teszik a lécet (diploma, nyelvvizsga) annál kevesebb ember közül kell válogatni, akik jó esetben átlagon felüliek is.

2015. júl. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sajnos beajánlani nem tud senki, nincs ismerős, a munkatapasztalatom is más, mint amit tanultam. Tudom, szar helyzetben vagyok, akkor most ássam el magam?
2015. júl. 17. 07:13
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ.


Ha valóban szükséges a nyelvtudás az adott pozícióhoz, akkor gyakran már a 0. körös telefonos megkeresésnél is az idegen nyelven kezdik, mivel felesleges olyan emberekkel leülni (és nekik is felesleges odautazni), akik egy bemutatkozást nem tudnak megejteni.


A másik véglet, hogy most például egy angolszász gyökerű multinál vagyok, meg is lepődtem, hogy sehol nem volt egyetlen angol beszélgetés sem az interjúkon (pedig nem portás/gyártószalag vonalon mozgok), szóval ha csak bekamuztam volna az angol nyelvet, akkor is felvesznek... Hogy miért nem éri meg mégsem bekamuzni?


A munkám 99%-ban nincs szükségem az angolra, viszont már az első napon nem sikerült volna semmit csinálnom, mivel a központi rendszerek mind angol nyelvűek, a szabadságtól kezdve, egy számítógépes program vagy jogosultság igénylésen, kötelezően elvégzendő online tanfolyamokon át rengeteg teljesen hétköznapi, a munkához kapcsolódó dolgot kell angol nyelvű felületeken keresztül végezni, az első napon a munkahelyi biztonsági tréningen elbuktam volna, nem tudtam volna átvenni a belépő kártyám, etc-etc...


Tehát kamuzni nem feltétlenül érdemes, még akkor sem, ha az ott dolgozók azt mondják, hogy nem is kell az angol, mert lehet, hogy nekik fel sem tűnik, hogy mégis hányszor használják, másrészt a főnököm teljesen természetesnek vette, hogy mikor azt mondja hívjam fel az indiai kontaktot, és beszéljek vele, akkor ez menni fog. Sosem tudhatod, hogy már az első héten nem jön e egy ilyen feladat attól, hogy más kollégának évek óta nem volt hasonló.

2015. júl. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kamuzás eszembe sem jutott, nyelvismeretet nem írtam az önéletrajzomba, mivel tudom, ha beszélnek hozzám azt nem értem, látnom kell leírva. Angol nyelvű oldalakat és programokat használok, azokkal elboldogulok.

Nem nagy pozíciókra pályázom, inkább háttér irodaira, azt vettem észre egyre több hirdetésben kérik valamelyik nyelv ismeretét feltételként, ezért érdekel, hogy mennyire esélyes, ha nem tűntetek fel nyelvismeretet és úgy is behívjanak, esetleg fel is vegyenek.

2015. júl. 17. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!