Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is gyanús, ha az...

Szerintetek is gyanús, ha az új munkáltatóm felvételnél nem kérte az előző munkahelyemtől kapott papírokat, de még a TB kis könyvet sem, csak az igazolványaimat?

Figyelt kérdés

Igazolványaimat lemásolták, hogy megtudják írni a szerződést. Akkor a lelkesedés, hogy végre találtam munkát, és a beszélgetés elterelte a figyelmemet a tényről, hogy nem kérték az előző papírjaimat, TB kis könyvemet.

Gondolkodtam, ha én említem, akkor a látszat kedvéért elkérhetik. De, ha maguktól nem teszik meg, akkor nagy a valószínűsége, hogy kamu szerződést adnak. Jól gondolom?



2015. aug. 5. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Ja famtomcég lehet és most lehet h az irataidal hitelt vesznek fel
2015. aug. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
ne parázz, semmi szükségük az ilyenekre!
2015. aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Véletlenül nem alkalmi munkavállalóként fog alkalmazni?
2015. aug. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szerintem, szükségesek lennének ezek a papírok. Nem értek hozzá, de minden hivatalos, törvényes alkalmazásban kérik.

Honnan tudják pl. hogy nincs letiltva a béremből valami, ha nem adom le a TB kis könyvet, mibe igazolják majd a tb időszakomat, stb? (ráadásul, nekem van letiltásom, gyermektartás, ezt még említettem is nekik, mégsem kértek semmilyen iratot erről sem)


Főállású, 8 órás munka lenne, elméletileg nem alkalmi.

2015. aug. 5. 23:29
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Majd írj, erre nagyon kíváncsi leszek.

Alkalmi munka is lehet 8 órás.

2015. aug. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16%

Nekem is elég gyanús, bár én sem értek hozzá. Sajnos többször jártam meg cégekkel. Nem fizettek ki vagy nem jelentetek be. Legutóbbi 4 hónapból 1 hónapot jelentett be, majd jött az ötlettel hogy alkalmival jelent be. A végén arról semmilyen pípírt nem kaptam csak kitették a szűrömet.

Most vagy kipróbálod. Próba szerencse. Vagy tovább keresgélsz.

Legalább jó fizetést ígértek?

2015. aug. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én is jártam már meg! Épp ezért nem szeretnék rizikózni!

Jó fizetést? Most viccelsz? Közel sem ajánlottak értelmes bért, jóval alá mentek a szakmám átlagának. :-(

Nejem is arra szavaz, hogy ne vállaljam el.

2015. aug. 5. 23:48
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

1. csak végrehajtható határozat alapján tilthatunk, arra nem, hogy a korábbi munkáltató feltüntette az igazoláson a tiltást.

2. a tb kiskönyv jelentősége kb nulla a változások miatt. Korábbi jogviszonyt látja az oep, annak a bére (tp napi alapot is bele kellett írni) nem vehető már figyelembe számításkor. Kiállít egy újat, ennyi.

2015. aug. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
18%
Minden munkahelyen munkaszerződést írnak először,ebbe benne vannak az adataid ...munkaidő beosztás..ebből 1példány a tied..ez kötelező..utána jöhetnek a papírjaid amit a könyvelőhöz köteles elvinni...igazolványaidat nem viheti el csak megnézheti..,nem szokták fénymásolni..
2015. aug. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
80%

Munkaügyis vagyok.


Ha felveszünk valakit, elkérjük a személyi iratait, fénymásoljuk, mert küldeni kell a könyvelőnek, hogy be tudjon jelenteni a NAV-nál. Elkészül a szerződése. Amikor munkába áll, behozza a TB kiskönyvét, korábbi munkahelyről kapott papírjait.

Egyébként első munkanapodon szépen odaadod nekik és kész.

Ez még nem jelent semmi rosszat.

Lehet, hogy aki csinálja, kezdő, vagy csak nem kapkodnak, mert minek?

2015. aug. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!