Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti a helyemben melyik munkát...

Ti a helyemben melyik munkát választanátok?

Figyelt kérdés
Február óta Hegesztőként dolgozok mert ez a szakmám. Ugyanakkor hiába vagyok hegesztőnek felvéve és hegesztőnek bejelentve, többségében szerkezetlakatos munkát végzek és ha hegeszteni kell, akkor is csak rutilos elektródával és nagyon pici varratokat-, pl. zártszelvényből készült szerkezeteket kell heftelgetni, hegeszteni és a fél év alatt semmi hegesztési gyakorlatot nem szedtem össze. 20 leszek decemberben, tavaly végeztem a szakmán és ugyanúgy vagy még rosszabbul hegesztek mint akkor. Ez a munkahely 20 kilométerre van tőlem, de rengeteget járok vidékre dolgozni 130-200 kilométerekre ahol általában ott töltjük az éjszakákat H-P-ig. Ha nem túlórázok semmit csak bent vagyok H-P 06:00-14:00-ig akkor kapok 80.000 forintot nettóban. Ugyanakkor rengetegen túlórám volt július hónapban és így megkaptam nettó 170.000 forintot + 4.800 kaja jegy, + 8000 forint útiköltség. De ehhez tényleg sok túlóra kellett, minden nap 10 órázni + két szombati túlórám is volt, abból az egyik szombaton 17 órát dolgoztunk. Valamint két hetet vidéken töltöttem, távol otthonról. Ehhez hozzájön hogy általában veszélyes munkákat dolgozunk, koszos, poros, magas (akár 15-20 méter) helyeken, sokat kell köszörülni, romlik a szemem, hallásom, hidegben, melegben kint kell dolgozni... És hiába kaptam meg 180.000 körül a júliusi hónapra, máskor nincs ennyi munka és a bérem nettó 110.000-120.000 forint körül alakul. Itt jön képbe egy lehetőség helyben a kisfaluban ahol élek. Havi 15 napot kéne dolgozni pultosként egy kiskocsmában egy nem túl pörgős helyen ahol mindenki ismer mindenkit. 7:00-22:00-ig. Nettó százezer forintot megkapnám 15 napra viszont ez fölé nem nagyon menne a bérem. És max 700 méterre van a házunktól a kocsma. A főnökkel is jóba vagyok és nagyon bírom. Ti melyiket választanátok?

2015. aug. 17. 22:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Maradnék a hegesztő/lakatos körben, esetleg próbálnék másik céget szerezni.


Rövid távon jól hangzik a pultos meló, de gondold végig, azt gyakorlatilag bárki el tudja látni, amihez te értesz, abban kisebb a konkurencia, ha bármi miatt kiraknak a kocsmából, akkor ott fogsz állni egy csomó másik vendéglátós tapasztalattal bíró ember között.

2015. aug. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
+1 az egyeshez
2015. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van első. Csak az én szakmám nem lakatos hanem hegesztő és alig kell itt valamit hegeszteni. Tényleg kezdek felejteni. Máshogy gondolkodnék erről a helyről ha pl. Aviznék vagy fogyóval hegesztenék egész nap.
2015. aug. 17. 22:43
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
akkor keress más munkát, de ha most elmész pultoskodni, akkor sose lesz normális munkád, iparból-iparba menni sokkal könnyebb
2015. aug. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy, van egy jó piacképes szakmád, hozd ki belőle a maximumot.

Ismertem magyar hegesztő srácot, kínt dolgozott Ausztriában a határtól nem messze az ÖMV olajfinomítóban. Havi 2500-3000 eu nettó.

2015. aug. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen és pont ez a gond.... Sokkal többre fogok menni a jövőben fémipari tapaztalattal mint pultossal.
2015. aug. 17. 22:48
 7/16 anonim ***** válasza:

Kérdező: én azt tudom, hogy körülnézve az ismerőseim körében pultosként szinte bárki képes lenne dolgozni, sokan csinálták is suli mellett, de mikor keresek valakit, aki két fület ráhegesztene nekem egy zártszelvényre, akkor sok pénzért sem találok hozzá embert :)


Szerintem alapjában véve nem a szakmáddal van a gond, hanem a munkahelyeddel!


Próbáltál már beszélni a főnökkel, hogy nem rossz ez a szerkezetlakatos dolog sem, örülsz, hogy mást is csinálhatsz, de azért legalább a melóidő 50%-ban örülnél, ha heggesztős munkákra küldene? Van másik cég a környéken, akinél inkább hegesztőként tudnál elhelyezkedni?

2015. aug. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Sok pénz és jól is hangzik, csak tényleg keményen meg kell érte dolgozni ebben a szakmában.
2015. aug. 17. 22:50
 9/16 A kérdező kommentje:
#7 Még nem próbáltam, de azt hiszem itt az ideje. Másik értelmes munkahely nincs, csak ahol kevés pénzért három műszakba kell dolgozni.
2015. aug. 17. 22:52
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is a szakmádban próbálj keresni valami munkát, ennél szerintem szinte mindenhol jobban fizetnek, de a lényeg tényleg az lenne, hogy több szakmai tapasztalatot szerezz.
2015. aug. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!