Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Számít, hogy mikor írom alá a...

Számít, hogy mikor írom alá a kilépőpapírokat és egyebeket? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Augusztus 15-ig dolgoztam egy Bt.-nél sima eladóként, ahonnan közös megegyezéssel léptem ki. Még július 6.-án adtam oda az általános, felmondópapírt, amit megírtam és amire ilyenkor szükség van. 15.-e óta nem is voltam bent dolgozni, de a kilépő és leszerelő papírok még nem kerültek aláírásra. Szeptember közepén már kezdek egy másik munkahelyen, ezért érdekelne, hogy bármilyen téren számít e, ha még nem vagyok kijelentve az előző cégtől és nem írtuk ott alá a főnökkel a kilépést?

2015. aug. 24. 19:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Az szuper...


Legkésőbb a munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapig meg kell, hogy kapd a kilépő papírokat, az elmaradt járandóságaid. Ha nem mész be érte, akkor a munkáltató köteles postán feladni a lakcímedre, készpénzes bérfizetés esetén azt is!


Jelezd a volt munkáltató felé, hogy elmaradásban vannak. :)


A fentiektől függetlenül a másik helyen el tudsz papírok nélkül is helyezkedni, igaz, hogy nem szeretik, de nem lehetetlen. Aki mást mond - például, hogy nem lehet - az hazudik.

2015. aug. 26. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!