Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes-e független pénzügyi...

Érdemes-e független pénzügyi tanácsadóként dolgozni? Ha igen, miért? Milyen kockázatai vannak?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm megkeresett, és javasolta, hogy dolgozzak náluk független pénzügyi tanácsadóként. Ismerősöm beszélt a főnökével és mondta neki, hogy mindenképp vár engem. Rákérdeztem, hogy meddig tart a munkaidő, mennyi a nettó fizetés. ismerősömmel telefonszámot cseréltünk, és mondta, hogy majd keres. Mondta, hol található az irodájuk és majd tartanak tájékoztatót. Mondtam neki, hogy érdekel a tájékoztatás, mert kíváncsi vagyok miről szól e az egész. De vannak fenntartásaim ezzel kapcsolatban. Mondtam neki, hogy előbb el akarom végezni a suli. le szeretnék diplomázni idén decemberben, és először a szakmámban szeretnék szerencsét próbálni. Ha más területen nem sikerül elhelyezkednem, csak akkor választanám ezt a megoldást, mivel nincs gazdasági végzettségem. Másrészt szeretnék ugyanolyan egyszerű ember maradni, amilyen vagyok és én úgy gondolom, hogy az őszinte és mély barátságokat nem pótolja az, hogy valakinek sok pénze van. Ha valaki tud nekem hasznos tanácsot adni, azt nagyon megköszönném! Üdv.
2015. aug. 28. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Vállalkozó vagy, fizeted magad után a járulékot, a jutalék egy részét meg elnyeli a cég. Szerinted? :)
2015. aug. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát magas lehet ott a nívó, ha gazdasági végzettség nélkül mehetsz "pénzügyi tanácsadónak". Ebből kiindulva valószínűleg egy pár napos tréninggel felkészítenek az értékesítésre, utána jutalékért mehetsz árulni pénzügyi termékeket. Mivel vállalkozó vagy, kényszerhelyzetben leszel, hiszen a járulékokat fizeted magad után, de bevételed (jutalékod) csak a drága, az ügyfél szempontjából kedvezőtlen termékeken lesz. Gyakorlatilag unit-linked biztosításokat fogsz árulni, ami arcpirítóan drága az ügyfélnek, de nyilván ezért lesz jövedelmező neked. Ha nem így teszel, és nem vered át az ügyfelet, nem fogsz pénzt keresni, sőt a fix költségeid miatt mínuszban leszel. Az ügyfélnek kedvező befektetések után alig kapsz jutalékot, annyi pénzért felkelni sem érdemes. Az ilyen független pénzügyi tanácsadóknak két alfaja létezik: Fogalma sincs arról, hogy mekkora fost árul, csak a jutaléktáblájával van tisztában vagy pedig tényleg annyira gerinctelen, hogy tudatosan átveri az ügyfelet.


A valódi pénzügyi tanácsadó termékértékesítést nem végez - ezzel elkerülve az érdekellentétet -, illetve egy nevetséges pár napos tanfolyamnál "kicsit" többet tud felmutatni szakmailag.

2015. aug. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

A kockázat annyi, hogy ha nem vagy elég ügyes nemcsak hogy semmit nem fogsz keresni, még rá is fizethetsz.

Nyilván az ilyen munkaadók nem keresnék gőzerővel az új alkalmazottakat, ha ők a végén nem jönnének ki jól, ha mondjuk valaki később visszamondja az általad hozott befektetést akkor még vissza is kell fizetned a sikerdíjat.

Márpedig amire rá kell őket beszélned az nekik se lesz a legjobb, van pár csomag amire embereket kell hoznod, gyakorlatilag nem Te döntöd el melyik számukra a legjobb befektetés (sok ilyen wannabe tanácsadó nem is tudná, bármilyen érettségivel is felvesznek), csak igyekszel rábeszélni őket, miért is jó, miért jobb, mint a többi.

2015. aug. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Ha az első által említett 3 betűs cégről lenne szó:

írj ki itt egy kérdést, amiben benne van az a 3 betű.

Gyere vissza pár óra múlva.

Megvan még a kérdésed?


Szerinted ha elérték, hogy ne lehessen róluk egy elég népszerű fórumon beszélgetni, milyen lehet ott dolgozni?

Feltehetőleg annyi volt itt a negatív élmény velük kapcsolatban, hogy jobbnak látták, ha tiltják az összes róluk szóló kérdést, nehogy valaki leírja a negatív tapasztatát és a Google kidobja az első találatok között.

2015. aug. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Ja, és 6 órán keresztül nem tehetek fel új kérdést, mert megszegtem a gyakorikérdések szabályzatát!!!??? :)
2015. aug. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

És csak annyit kérdeztem hogy mi a véleményetek róla, mik a tapasztalataitok, érdemes-e ott dolgozni.


Elég durva.

2015. aug. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És már innen is törölték, hogy kiírtad, hogy törölték :D
2015. aug. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

MEg az első itten választ is, pedig csak annyi volt odaírva hogy


'cégnév'?


:)

2015. aug. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kicsit olyan Voldemortos a hangulat.
2015. aug. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem veszik észre, hogy ezzel még jobban lejáratják magukat, mintha pár ember elmondaná a véleményét?

Biztos van olyan akinek bejött, a Zepter fanok is védik az edényeiket.


Ha a 3 betűs cégről van szó, akkor a kérdezőnek talán a moderátorok segítettek a legtöbbet, érdemes-e náluk dolgozni.

2015. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!