Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha újrakezdhetnéd, és most...

Ha újrakezdhetnéd, és most dönthetnél arról, hogy milyen pályát válassz, mostani elképzelésekkel, de 18 évesként milyen pályát választanál, hol dolgoznál szívesen később, és miért?

Figyelt kérdés

2015. szept. 12. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én jól érzem most magam, de kb. 5 év elment mire megtaláltam magam. A 18 éves önmagamnak ezt mondanám:


- Fogadd el, hogy nincs olyan hogy 100%-ban szeretem csinálni és 0% a szívás. Mindegy milyen pályát választasz, lesz szívás. A tengerparton feküdni az a 0% szívás, de a munka nem. Lesznek jó napok, rossz napok, ha a munkád 80%-ban szívás és 20%-ban élvezet, az már jó arány: a legtöbb embernek ez sem adatik meg.


- Ne azt nézd hogy mennyit lehet egy adott szakmával keresni, hanem hogy miben tudnál jó lenni. Ha valamiben elég jó vagy, akkor több pénzt keresel egy olyan szakmával is amivel átlagosan kevesebbet keresnek az emberek, mint ha rossz vagy egy olyan szakmában ahol átlagosan sokat keresnek.


Konkrét példa: hiába keresnek jól a programozók, nem érdemes azt választani ha a számokra nem áll rá az agyad, ellenben van szépérzéked és inkább vizuális típus vagy. Egy rossz programozó kevesebbet keres mint pl. egy jó fodrász.


- Semmilyen iskola nem fog felkészíteni téged a munkára. Fontos a képzettség (legyen róla papírod, mert nem fogják elhinni hogy értesz hozzá), de fogadd el hogy ha igazán jó akarsz lenni, akkor magadnak kell utánajárni a dolgoknak. A kulcsszó: önképzés.

2015. szept. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszia választ! Jó, amiket írsz, de engem a konkrét kérdésre érdekelne a válasz:)


Én már megtaláltam a számomra megfelelő pályát, és dolgozom is rajta már egy ideje, az érdekelne, hogy mai fejjel ki mit tanácsolna a korábbi önmagának, hogy konkrétan milyen szakmát válasszon, saját személyiségétől függően.

2015. szept. 12. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!