Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora órabér kérhető ezért...

Mekkora órabér kérhető ezért a munkáért?

Figyelt kérdés

Vidékről van szó!

Alkalomadtán kellene segítenem valakinek a telkén.

Segíteni a favágásban-de nem én vágom-pakolom összeszedem, a levágott füvet összegereblézem, otthon segítek neki pakolni rámloni. Nincs pontosan egyeztetve, hogy mit is kell csinálni.


A másik ahova hívtak az kemény fizikai meló,mert ott bizony fát kell pakolni az erdőn.

Ez is csak alakalmi.Kisegíteni. Ott néha fűrészt is kell használnom. Ez egy veszélyesebb meló.


Mekkora órabért kérhető vagy jár ezért a két munkáért?

Mi az ami reális? Azt mondták én mondják egy órabért.

Ha az első embernek kell segítenem és 500 Ft kérek, de csak két órára tart igényt a segítségemre akkor dolgozzak meg egy pizzáért?


tényleg nem tudom mennyi kérhető ezért és azért.



2015. szept. 30. 18:51
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Hát figyelj ezt te tudod eldönteni hogy neked mi mennyi pénzt ér meg. Hogy hajlandó e vagy 1000 forintért bevállalni egy rövid munka lehetőséget.

Én az ilyen 2 órás munkákért 1500-forintot kérek el.

Szerintem ez reális.


Ha van valami keményebb fizika munka, cipekedés, kőfal építés, ásás, rakodás, akkor óránként 500at szoktak adni.

Ha azt nézzük hogy ilyen könnyebb- rövid munkáért kb 750 ft/ órát kapok kicsit meglepő.

De hát legalább 1 óra az az idő amire kiérek-visszaérek.


De az ilyen keményebb munkák eltartanak 5-6 óráig.

Ez 2500-3000 forint.

2017. jún. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Stormgorog válasza:
Most már 2020 at írunk :D Szerintem meg aki dolgoztat az fizesse is meg, megint más az ha mozgáskorlátozott vagy egyéb súlyos betegsége van az illetőnek, akkor nem illik lehúzni túlságosan. A legolcsóbba az kerül ha az ember saját magának csinálja meg :) Jöhet még az úgy nevezett baráti áron téma is , amiről azt gondolom hogy a baráti ár lehet ingyen és féláron vagy 10-25% kal olcsóbb, ezt mindenki megbeszéléssel eldöntheti , de azt is vegyük figyelembe hogy aki barát az nem húzza le olcsó munkával a barátját :) Maradjunk annyiban hogy a fizikai, kétkezi munkát sajnálatos módon nem fizetik meg rendesen mert ebben az anyagias világban kialakult az hogy jobban megfizetik a gondolkodó a szellemi munkát illetve a bűnöző jellegű munkát. Az nem álomvilág ha az ember tisztességes becsületes munkával keresni is akar :) Válaszolva a kérdésre tehát az első alkalmi munkánál én elkérnék 1000-2000,de most már 3000 Ft ot is óránként vagy gereblyézzen meg pakolgassa a fát az akinek két anyja van :D Másodiknál meg ha már ki kell menni erdőre nehéz fizikai munkát végezni, akkor nem feltétlen órabért kéne számolni de szerintem illik odaadni a 15000 - 25000 Ft / napos munkadíjat , attól is függ mennyi fát tud eladni az illető , megbeszélés kérdése is. Sajnos legtöbb helyen önzőek a munkaadók, maguk fele hajlik a kezük. Aki nem tud kifizetni tisztességesen egy becsületes dolgozót az csinálja maga, csak ezt tudom mondani :)
2022. dec. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!