Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Idén kezdtem Informatikai...

Idén kezdtem Informatikai rendszergazda okj-t. Ha elvégzem maradjak helyben vagy költözzek Pestre?

Figyelt kérdés
Nyíregyházán lakok, nem sok munka van errefelé, ami ezt a végzettséget kéri. Pestrn jobb munkát találnék, akár más szakmában is?!
2015. okt. 13. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ott találsz munkát, valószínűleg jobban jársz, ha maradsz, mert Bp-en rendszergazdaként nem valószínű, hogy annyival többet keress, amennyivel drágább az albérlet.
2015. okt. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az OKJ-s rendszergazdával igazából nagyon nehéz elhelyezkedni, az IT talán legrosszabbul fizetett része mit azzal meg lehet szerezni.


Ha komolyan gondolod, akkor inkább valamilyen microsoft, cisco és társai papírokat próbálj csinálni, azoknak van értelme, és keresik is azt aki ilyennel rendelkezik.

2015. okt. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
így van. sajnos ebben a részben már egy okj-s papírral is ki lehet törölni, ellenben ha valamilyen nemzetközi hálózatismereti papírod van, és emellett nem csak lexikális tudásod(ugye ahogy mondják pl. cisco-s), az többet ér.
2015. okt. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A csodás CCNA se ér sokat. Tudni kell (szakmai tudás + folyékony angol), és akkor nem kell papír se.
2015. okt. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És ezeket a ciscos-d dolgokat hol/miből lehet megtanulni?
2015. okt. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igen, mondjuk annyit hozzá lehet tenni a cisco-hoz, hogy neten fenn van a legtöbb teszt megoldása, és vannak helyen, ahol az teljesen bevett szokás, hogy magold be a válaszokat, aztán meglesz a papírod. muszáj a gyakorlati tudás is az érvényesüléshez is.
2015. okt. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többivel, az okj csak annak éri meg aki ért hozzá,de nincs papírja róla. És akármilyen eltökélt és rédekelt vagy a témában, ha nincsenek évek mögötted, vagy diploma a zsebedben nem nagyon fognak rádnézni.

Én is nem rég végeztem egy iylesmi képzést, és ha a gyakorlati helyen nem vesznek fel (fsz képzésen voltam) akkor ebben a szakmában elég nehezen tudsz majd elhelyezkedni.

De, ha megy valami nyelv akkor Pesten esetleg valami help desk munka akadhat, vagy minimálért iskolai rendszergazda és a nyakadba raknak mindent.

2015. okt. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Viszont szakmai tapasztalatnak megfelel az iskola is, még, ha átmeneti is :)
2015. okt. 14. 16:37
 9/9 anonim ***** válasza:

"Viszont szakmai tapasztalatnak megfelel az iskola is, még, ha átmeneti is :)"


Nem, benne van a nevében, hogy szakmai.

2015. okt. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!