Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha előre engedélyezett szabads...

Ha előre engedélyezett szabadság alatt berendelnek mégis dolgozni a cégnek az összes felmerült költséget és kárt térítenie kell a jogszabály szerint. Ez hogy néz ki a gyakorlatban? Lásd példa!

Figyelt kérdés

A jogszabály szerint ha előre kérem és kapom a szabit, és mondjuk elutazom, a cég szabi alatt mégis berendelhet dolgozni, ezt megteheti ugyan de az összes ezzel kapcsolatos kárt és költséget állnia kell.

De ez mit jelent a gyakorlatban? Életszerű példán keresztül.

Kérek és kapok 2 hetet. Előre lekötök és kifizetek egy külföldi utat repülővel szállodával teljes ellátással, programokkal, autóbérléssel. Mindezt hogy olcsóbb legyen előre fizetem, de ennek megvan az a hátulütője hogy ilyen esetben pénz vissza sosem jár ha nem megyek akkor se.

Nem egyedül utazok, jön a két gyerek.

Szabin vaygok messze külföldön. Be kell menni-jön az ukáz, mert nagyon kellek.

Oké.

Repülőjegyek előre fizetve és foglalva. Csak adott napra érvényesek vissza nem válthatóak. Ha előbb megyek haza akkor elúsztak. Fizetni kell a cégnek? Hiszen ez károm!

Szálloda: előre fizetve foglalva. Ha nem veszem igénybe vagy nem annyi napra akkor se jár vissza egy fillér se. Fizetni kell a cégnek? Hiszen ez károm!

Ellátás, kaja: ld mint a szálloda. Fizetni kell a cégnek? Hiszen ez károm!

Autóbérlés: ld szálloda. Fizetni kell a cégnek? Hiszen ez károm!

Visszaút. Mivel az előre megvett jegyek csak adott napra jók, így új repjegy kell haza. Persze prompt megvéve mindig sokkal drágább mint előre. Fizetni kell a cégnek? Másképp nem jutok haza!

Szóval summa summarum: szálloda + kaja + előre megvett repjegy + autóbérlés + új repjegy + apróságok (reptéri illeték stb).

Ez mind a cégnek fizetendő, és egy része előre persze hiszen pl. miből venném én meg a visszaútra a jegyet? És ha nincs nálam erre pénz? Miért vinnék én magammal némi költőpénznél többet?


És akkor a ráadás: mi legyen a gyerekekkel? A gyerekek kiskorúak, egyedül nem maradhatnak, nekik is jönniük kell. De akkor repjegy nekik is. És ha már nem maradnka és nem maradhatnak nyilván, akkor az ő szállodapénzük kajapénzük stb? És az előre megvett nemtudomén állatkerti vidámparki stb belépő?


Ezt a cégnek mind mind fizetnie kell a jogszabály szerint hiszen „felmerült költség és kár”. Mind az. Ellenvetés?


És még 1x: ez egy totál életszerű példa!


2015. okt. 14. 19:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja és természetesen az összes kiadást számlával sőt szerződéssel (utazási iroda-szállodafoglalás) tudok igazolni, mely szerződés azt is igazola hogy pénz vissza nem jár mondjuk a lefoglalt, de igénybe nem vett szállodai napokra.

És a cég még azt se mondhtaja hogy "nem tudtam hogy külföldre mész". De tudta mert közöltem előre, és egyénként is semmi köze hozzá.

2015. okt. 14. 19:35
 2/11 anonim ***** válasza:
Jol kiirtad magadbol. Mi a kérdés?
2015. okt. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A kérdés ez lenne:

Ezt a cégnek mind mind fizetnie kell a jogszabály szerint hiszen „felmerült költség és kár”. Mind az.


Valóban ez mind fizetendő a jogszabály értelmében?

Azt nem kérdem a valóságban mit fizetne. Semmit egy fillért se.

2015. okt. 15. 08:31
 4/11 anonim ***** válasza:
total eletszerutlen a peldad... szinte senkit se fognak kulfoldi nyaralasrol hazarendelni. Aki esetleg annyira nelkulozhetetlen magas pozicioban dolgozik annak pedig igen, fizetnek mindent.
2015. okt. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

blablabla

rinyálás ezerrel!

2015. okt. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

szinte senkit se fognak kulfoldi nyaralasrol hazarendelni. Aki esetleg annyira nelkulozhetetlen magas pozicioban dolgozik



IGEN??????

Na akkor: 2015 nyara, idén nyár. Hazarendeltek. Nem külföldön voltam, csak belföldön vidéken, de volt lekötött apartman. Hazarendeltek, be kellett menni, a lekötött apartman 1 nap híján elúszott-és egy büdös forintot se térítettek, senkit se érdekelt, milyen kár ért engem.

És nélkülözhetetlen magas pozícióban lennék? Hát ahogy vesszük. Bizt őr vagyok egy plázában, a 120. a sorban kb.

Az ok se nagy rejtély: az egyik őr felmondott, még magával vitt két másikat azok is felmondtak, így nagy hirtelen emberhiány lett és be kellett engem (is) rángatni.

Na akkor kérném ezt újra leírni:

Aki esetleg annyira nelkulozhetetlen magas pozicioban dolgozik


Várom!


Köszönöm

2015. okt. 15. 19:17
 7/11 A kérdező kommentje:
És még mielőtt valami nagyon okos barom megjegyzi hogy ha kár ért engem akkor bíróságra kellett volna vibnni az ügyet. Hogyne persze. Aztán rúgjanak emiatt ki és aztán enm csak ennél hanem semmilyen más cégnél se kapnék soha melót bizt őrként. Ezek a cégek leadják egymásnak a drótot kik a "problémás" dolgozók. Aztán az ember azt veszi észre hogy hogy nem sehova se kell.
2015. okt. 15. 19:22
 8/11 anonim ***** válasza:
blabla... nem allsz ki magadert akkor mit vartal...
2015. okt. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hogyan kell kiállni magamért magyarázd el kérlek.

Mit mondjak? Add a számba a mondatokat amit a főnöknek kéne mondanom!


Várom!!!!!!


De feltétel hogy nem repülhetek 5 perc alatt.

Mert van egy mágikus szó. "nem" Na ha ezt meghallja a főnök, repültél.

Be kell jönni. Itt kell maradni tovább. Vasárnap is jönni kell.

Ha a válasz nem: repültél.

2015. okt. 16. 08:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Szeretsz szenvedni. Mazochista vagy...

Tudom, nehéz új munkahelyet (munkakört) találni, de még mindig célszerűbb keresni egyet, mint olyan légkörben, és kiszolgáltatottságban élni, mint amit a körülményeidről leírtál. Biztosan van a leírtakban túlzás, de mindenképpen mélyedj magadba, lásd be: Plaza (és benne dolgozó) biztonsági őrök nélkül is van élet.

Persze könnyebb nyafogni, és a másikra kenni a dolgokat, ahelyett hogy a sarkadra állnál, ezzel aztán akár tekintélyt is szerezhetsz, bár tudom, a gyakorlat az hogy inkább lapátra tesznek. Bár... Gondolom, azok a kollégáid sem haltak még éhen, akik miatt neked be kellett menned. Sok megoldás van, a nyafogás inkább szánalmat keltő. Senki nem fog helyetted körülnézni, új munkahelyet keresni, pedig nem biztos, hogy a karmádban az van előírva, hogy te CSAK az xy. számú plaza őrként élheted le az aktív munkás éveidet!

2015. okt. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!