Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Betegség miatt felmondhatnak?...

Betegség miatt felmondhatnak? Részletek lent

Figyelt kérdés

Egy hónapja dolgozok egy nagy multinál.

Régebben volt egy elég komoly betegségem, most ez kiújulni látszik, vagy a szövődménye maradt vissza, nem tudom. Ma voltam dokinál, kapásból a jövő hétre kiírt ( sok vizsgálat, miegymás jön még). A helyzet az, hogy próbaidőn vagyok. És úgy olvastam, a betegszabi, táppénz, miegymás nem véd azalól, hogy felmondjanak...tartok tőle, hogy emiatt fel fognak mondani.

Ha az lesz, amit sejtek, akkor még párszor táppénzre kell mennem az elkövetkező 2 hónap alatt, ami még hátravan a próbaidőből...ilyenkor mit lehet tenni? Valakinek ötlet?



2015. okt. 15. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt indoklás nélkül is felmondhatnak.
2015. okt. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom. De konkrétan most mit tehetek? Semmit?
2015. okt. 15. 22:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Imádkozhatsz. Vagy dolgozhatsz úgy, hogy a táppénz ellenére is igényt tartsanak rád.
2015. okt. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor ez fákk...

dolgozhatok akárhogyan nem olyat csinálok ami hűűűde nehezen pótolható lenne ( sima irodai adminisztrátor vagyok, pötty pötty a gépen egész nap...szerintem egy majmot is hozhatnának a veszprémiből az is meg tudná csinálni) na mindegy így jártam

2015. okt. 15. 23:05
 5/10 A kérdező kommentje:
egyébként ilyenkor mi lesz a tb-vel? akkor még fizetik utánam?
2015. okt. 15. 23:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azon a napon, amikor megszűnik a szerződésed, megszűnik a biztosításu jogviszonyod.

Eü ellátásra max 45 napig még jogosult vagy, de ez függ attól, mennyit dolgoztál.

Táppénzre a megszűnést követő naptól nem vagy jogosult.

2015. okt. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha egy hét után ilyen miatt kivágnak, az a hely annyit is ért, másrészt meg ha ennyire komoly a helyzet, inkább hozd rendbe magad egészségügyileg.
2015. okt. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

csak azt nem értem, ha tényleg kivágnak emiatt, és akkor nem jár tb, akkor mi lesz?

Betegen megyek orvoshoz, és azt mondja majd, hogy bocsi, mivel nincs tb-d, fizess v menj?

2015. okt. 16. 11:34
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk fizeted a tb-t. Ez nem merül fel a fejedben lehetőségként? BEjelentkezel a nav-nál és fizetsz.

Egyébként ellátnak ingyenesen, majd az elmaradt járulékot számlázza a nav, pótlékostól.

2015. okt. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

de felmerült a fejemben...meg az is hogy mennyibe kerül.... ejj de nem szívesen találkoznék veled személyesen, kellemetlen ember lehetsz :D

már ha te írtad azt a gerinces kommentet is.

na de azért köszi h válaszoltál. :)

2015. okt. 16. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!