Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak itt fiatalok akik...

Vannak itt fiatalok akik nagyban gondolkodnak és szeretnének milliomosok/milliárdosok lenni? Vállalkozni szeretnének csak nem mernek lépni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és szeretnék kitörni ebből a középszerűségből. Viszont a környezetemben a többség csak alkalmazotti körben gondolkodik és sajnos itt vidéken abból is csak a legalja van, és sokan ezek ellenére megelégszenek ilyen alacsony szintű élettel.

Engem a vállalkozás mozgat meg a leginkább, mert azzal sokat lehet keresni. Mégis nagyon kevesen, szinte senki sem gondolkodik vállalkozás indításon. Akit érdekel az írjon, jó lenne valamit összehozni.



2015. okt. 20. 22:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Mihez értesz és mennyi tőkéd van? Milyen értéket tudnál hozzáadni egy induló vállalkozáshoz?
2015. okt. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%
Én Street Food büfé létrehozásán gondolkodom jelenleg.
2015. okt. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

"Mihez értesz és mennyi tőkéd van? Milyen értéket tudnál hozzáadni egy induló vállalkozáshoz?"


Ahhoz, hogy vállalkozz nem kell feltétlenül értened egy célpiachoz. Tőke sem kell, sok lehetőség van ezen kívül, felesleges ennyire lekorlátozni a lehetőségeket. Az meg attól függ miről van szó.

2015. okt. 20. 23:11
 4/20 anonim ***** válasza:
40%

Én egy alkoholista betanított munkás voltam eddig csak de annyit még én is tudok hogy csak olyan területen érdemes vállalkozni amit behatóan ismer az ember, amihez ért, amivel már foglalkozottt.


Ha nem értesz hozzá mit akarsz?


Megnyomni a gombot és majd dől a pénz?

2015. okt. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség, egy vállalkozás beindításánál miért kellene érteni a célterülethez? Csak szakácsok nyithatnak éttermet? Csak kőműves alapíthat építkezési vállalkozást? stb. stb. Ez teljesen abszurd, ott kell vállalkozni ahol piacrés van és amihez megvannak az eszközeid, hogy betudj indítani egy vállalkozást, legyen az akár kapcsolati tőke, vagy pénzügyi vagy akármi más.
2015. okt. 20. 23:26
 6/20 anonim ***** válasza:
62%

Ha nincs tőkéd, akkor mégis miből akarsz csinálni tőkét ha nem munkából?


A vállalkozás nem arról szól hogy nyomod a gombot és dől a lé.


Hanem arról hogy beszállsz a versenybe valamilyen termékkel/szolgáltatással.


Ha semmihez se értesz, mit akarsz szolgáltatni?


Ha nincs tőkéd hogy veszed meg a sarki éttermet?


Mindenhez kell tőke, ahhoz is hogy hiteleket, támogatásokat kapjál.


ha nem tudsz felmutatni önerőt, mindenki komolytalannak fog tartani.

2015. okt. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ahhoz, hogy vállalkozz nem kell feltétlenül értened egy célpiachoz."


Vállalkozás indításához valóban nem, az életben tartásához már annál inkább.

Így is csődbe megy a vállalkozások kb. 90%-a az alapítást követő első évben, ne akard tovább emelni az arányt.

Ha meg vagy győződve arról, hogy nem kell értened a célterülethez, akkor nincs miről beszélni és valószínű, hogy teljesen fölöslegesen magyarázok, mert úgysem fogadod el a tanácsot.

Nem arról van szó, hogy a fiatalok nem akarnak vállalkozni, hanem arról, hogy 21 évesen nincs annyi tőkéjük és/vagy tapasztalatuk az adott területen, hogy legyen értelme ilyesmibe belevágni.

2015. okt. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul ha elmennék egy VC-hez, és arra a kérdésre, hogy "mióta tavékenykedsz ezen a területen" azt válaszolnám, hogy még soha nem csináltam ilyesmit, nemhogy pénzt nem adnának, de még körbe is röhögnének, annak ellenére, hogy azzal foglalkoznak, hogy rizikós vállalkozásokba fektetnek be.
2015. okt. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van tőkém, legalábbis 10 millióval tudnék kezdeni valamit. Naiv módon én is azt hittem mint te, hogy vállalkozáshoz nem kell úgymond "szakképzettség" Ahogy te fogalmaztál. Nem kell szakácsnak lennem, hogy éttermet nyissak. Ez egy hatalmas tévedés. A saját bőrömön tapasztaltam. Kis cukrászdában gondolkodtam, és fejest is ugrottam benne. Gondoltam, nem számít, hogy még habkarikát sem tudok csinálni, a lényeg, hogy főnök legyek, intézkedjek, majd lesz 2-3 cukrász aki dolgozik. Aztán jött a hideg zuhany. Majdnem másfél milliót buktam mire beláttam, hogy semmit nem tudok a cukrászatról, és még a 2 cukrász sem tudott csodát művelni, pedig tényleg jók voltak. De 1 évig csak a pénzt vitte, hasznot semmit.

Most ugyan van tőkém, de már nem vágok bele olyanba amihez nem értek, így mivel jóformán semmihez sem értek nincs ötletem sem.

Ezt csak azért írtam le, hogy tudd.

Vállalkozáshoz nagyon kevés a tenni akarás. Bizony kell némi tőke, és némi tudás az adott vállalkozáshoz.

2015. okt. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt belekezdesz üzleti tervet kell csinálni, Ehhez pedig csak egy excel tábla kell. Beleírni a kiadásokat (nyitási költség, bérleti díj, rezsi, alkalmazottak fizuja, reklámpénz, iparűzési adó, kamarai tagdíj, alapanyagok beszerzési díja, engedélyek díja), majd a tervezett bevételeket. Könyvelőhöz sem ár elballagni, hogy milyen vállalkozási és adóformát választasz (egyéni vállalkozó? bt? kft? áfa körös leszel? katás? evás? stb...)

Kezdő vállalkozóként arra számíts, hogy az első éved vagy minuszos vagy (jobb esetben) nullszaldós lesz) és sajnos hiába leszel nullás, gondolom élned azért kéne: enni-inni, tehát legyen tartalékod, amiből 1-2 évig akkor is megélsz, ha a bevételek nem jól alakulnak.

2015. okt. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!