Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Maszek cégnél dolgozom és...

Maszek cégnél dolgozom és szeretnék felmondani mert új álláslehetőséget kaptam. Még nem dolgozom ott egy éve, el tudom kerülni valahogy a felmondási időt?

Figyelt kérdés
Tudom ha le kéne dolgozni, szét lennék szivatva, felmondott egy ember, a jövő héten megy el, de én is sajnáltam, mert rengeteg minden a nyakába lett varrva. így is emberhiányba szenvedünk, így is majdnem mindennap túlóra van.. nem szeretnék velük kiszúrni, de én is pénzből élek, és amilyen állapotok gyakran nálunk uralkodnak, nem bírnám ki azt az egy hónapot...

2015. nov. 3. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán ha táppénz alatt mondasz fel... nekem úfí rémlik akkor nem kell, ennek kellene utánanézned.
2015. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha tp alatt mond fel, akkor a felmondási idő a tp után kezdődik...
2015. nov. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

és ha felmondás után megyek táppénzre?

és ez nem táppénz csalás?

és mit mondanék a doktornéninek? küldjön táppénzre egy hónapra hogy ne kelljen ledolgoznom a felmondási időt?

2015. nov. 4. 16:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Keresőképtelenség alatt a dolgozó bármikor felmondhat, a következő naptól indul a felmondási idő. A munkáltató a keresőképtelenség alatt közölheti a felmondást, de a felmondási idő csak a keresőképessé válás napjával indulhat el.


Tehát felmondásod esetén keresőképtelenséggel is letelik a felmondási idő.


Egy másik megoldás a közös megegyezés, de vélhetően a Te esetedben ez nem járható út.


A következő megoldás, hogy nem töltöd le a felmondási idődet, ebben az esetben a le nem töltött felmondási idővel arányos távolléti díjadra jogot formálhat a munkáltató. Ezt egy fizetési felszólítás formájában is követelheti Tőled, ha önként nem teljesíted. Azt azonban tudnod kell, hogy ilyen esetben jogellenesnek minősül a munkaviszony megszüntetésed, és a fenti "bánatpénzen" felül még kártérítési igénnyel is élhet a munkáltató, ha bizonyítani tudja, hogy a magatartásod miatt őt kár érte. Ezt az igényét kizárólag munkaügyi bíróság útján érvényesítheti.


Tudod a lehetőségeidet, válogass... :)

2015. nov. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval ha jól értem, ha én kifizetem a cégnek, azt, amit ők fizetnének nekem a munkámért akkor se kell ledolgoznom a felmondási időt?
2015. nov. 7. 13:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Kicsit kisarkítva a dolgot, de erről van szó.


Vagyis, ha nem töltöd le a felmondási idődet, akkor jogellenes a munkaviszony megszüntetésed, és szankcióként ők jogosan követelik a felmondási időre járó távolléti díjadat (ezt biztosítja nekik a Munka törvénykönyve). Ha önként nem teljesíted ezt, akkor egy fizetési felszólítással követelhetik Tőled.

Tehát nem biztos, hogy igényt fognak rá tartani. Van munkáltató, amelyik nem foglalkozik vele, és van, aki igen.

2015. nov. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na hogy végződött végül?
2016. aug. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ledolgoztam, az egy hónapot, kemény volt, (egész hónapba szabadba voltam, december közepéig..) annál édesebb volt eljönni!
2016. aug. 23. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!