Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Már teljesen össze vagyok...

Már teljesen össze vagyok zavarodva és nem tudom mit akarok! Melyik lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés
2014ben végeztem hegesztő ként. Rá egy hónapra felvettek hegesztőnek egy céghez. Nem sokat dklgoztam ott, pár napot mert az összes munkás azt mondogatta hogy menjek tanulni amíg lehet plusz akkor barátnőm is nyaggatott hogy érettségizzek le. Beiratkoztam nappalira, jártam fél évet, közben szakított velem barátnőm, neg rossz volt hogy mindig anyáékat húzom le pénzzel, ezért kerestem munkát a szakmámban és átiratkoztam estire. 2015 februárjatól dolgoztam és esti érettségire jártam. Egy idő után nem jártam be órákra, csak az évvégi vozsgákra. Mivel azt hittem megbuktam matekból, ezért el is vetettem a nyáron az érettségi ötletét és csak melóztam. Majd most szeptemberben megtudtam hogy nem buktam meg semmiből és 12.es vagyok, így egyből jöttek az ötletek hogy hoppá, leérettségizel, elvégzek egy technikumot és azzal olyan állást szerzek ahol nem én vagyok a legalsóbb szinten a langlétrán. Felmondtam azon a helyen mert sok volt a vidékezési meló és így nem tudtam tanulni. Kipróbàltam egy közelebbi helyet ahol hat napot dolgoztam. Most hétfőn volt a hatodik. Ott is felmondtam mert a főnök egy idegbeteg állat és mielőtt odamentem 15en mondtak fel előttem. Most tegnap óta egy méh telepen vagyok lángvágó ami mellett tanulni is tudok, meg meg van a kis pénzem hónapról hónapra. Viszont.... Most mesélte egy haverom hogy a GE lightningnál műszakvezető lett sorvezetőből és hogy az emberek akik a langrétlán legalul vannak, nem is gondolnák mennyire megterhelő a vezetői poszt ha nem te vagy legeslegfelül. Ennek hallatan most megint átgondoltam hogy mit akarok, tényleg műszak vezető akarok -e lenni vagy maradjak egyszerű hegesztő. Hogy leérettségizzek -e, mert nagyon megterhelő ez hogy munka után hazajövök és csak tanulok és semmi másra nincs így időm. Nem is tudom mikor lazítottam utoljára. Érdemes küszködni ennyit egy technikumért? 20/F

2015. nov. 11. 20:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, csak telefonról írtam.
2015. nov. 11. 20:30
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
tán azzal kéne kezdeni, hogy kihúzol egy munkahelyen több, mint pár napot és tanulsz némi munkamorált!
2015. nov. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Hány órát dolgozol egy héten? Pl. 40 munkaóra plusz tanulás mellett azért van idő másra is.
2015. nov. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

ne hallgass az elsőre, ahol egy idióta állat a főnök vagy durván csal onnan igenis lépni kell.. az olyan birkák miatt mint az első hiszik azt, hogy bármit meg lehet csinálni a munkásokkal vagy alacsonyabb szintű szellemi foglalkoztatottakkal is akár...


a második is miket beszél? 40óra munka + tanulás mellet igen van ideje az embernek.. mondjuk aludni enni meg tisztálkodni.. ne legyél már teljesen megőrülve könyörgöm

2015. nov. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 a kérdező laza egy alatt 4 munkahelyen dolgozott!!! Ebből egy volt pár hónap, a többi meg pár NAP!!
2015. nov. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*egy év alatt
2015. nov. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Első: A második munkahelyemen 9 hónapig voltam és maradtam is volna, ha nem lenne az iskola.
2015. nov. 12. 03:50
 8/9 A kérdező kommentje:
Amúgy meg miért gond ez? Ezért van a három hónapos próbaidő.
2015. nov. 12. 03:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, tanulj, amíg tudsz.


Szerinted hány céget tudsz még így "kipróbálni", mikor fogják azt mondani, hogy te mégis mit csináltál évekig? Azt nyilván nem kéne mondanod, hogy "bocsi, ugráltam egyik helyről másikra".

Másik, hogy vajon életed végéig a jelenlegi bért akarod kapni? Ráadásul később idősebb korodban egyre inkább hátrányba szorulsz a fiatalokkal szemben, egyre nehezebb lesz állást találnod.


Lehet, hogy technikummal se lesz belőled műszakvezető, de az egészen biztos, hogy bármit is akarsz kezdeni, érettségi nélkül kb. esélytelen vagy.

2015. nov. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!