Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan írjam meg az önéletrajz...

Hogyan írjam meg az önéletrajzom, ha most fejeztem be az iskolát?

Figyelt kérdés
Munkába akarok állni, viszont nem tudom hogyan fogjak hozzá. Az iskolát most fejeztem be, érettségit pedig májusban szereztem. Munkatapasztalatom a nyári munkákból származik. Annó írtunk, de az a tipikus iskolás (édesanyám neve, mikor hol születtem, hobbik, iskola, stb...), de szerintem a valóságban nem ilyenre volna szükségem. Tanácsot szeretnék, hogy pontosan mit írjak bele.

2015. nov. 21. 03:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve hogy fénykép szükséges-e vagy sem?
2015. nov. 21. 03:53
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Keress neten példákat. Pl. nagyobb álláskereső cégek oldalán vannak jó példák. (Pl. [link] )


Szerintem anyja neve és társai nem kell. Kit érdekel mi édesanyád neve?

Alap adatok rólad: név, cím, telefon, e-mail, szüetési idő, hely stb.

Aztán iskolák, plusz egyéb tanfolyamok.

Végül nyelvtudás, egyéb ismeretek (jogsi, számítógépes ismeretek stb.)

Utolsóként pedig irj magadról. Ez fontos, légy szerény, de használj sok melléknevet: Gyorsan tanuló, szorgalmas frissen végzett motivált álláskereső vagyok stb. Ha pl. az álláshirdetésben az áll, hogy rugalmas munkatársat keresnek, akkor azt is írd ide bele. Fontos, hogy az egyéniségedről is írj. pl. érdekel a kézilabda, heti 4x én is játszom stb..


A fénykép megoszlik én szocális területen dolgozom, nem feltétlenül kérik, de pl. recepciós állásnál biztos örülnek a fényképnek is. Ha raksz fel, akkor viszont figyelj oda, nem rakj fel, Facebookos, Angilában nyaraltam képet, vagy a szokásos nem lehet vigyorogni, komoly, meg nem mutatott igazolvány képet sem. Olyat rakj fel, ahol látszik az arcod, mosolyogsz, komoly, de kedves kisugárzást add.

2015. nov. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
5000-ért írok neked egy jót.
2015. nov. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

" Alap adatok rólad: név, cím, telefon,

e-mail, szüetési idő, hely stb."


A cimed es a szuletesi helyed se erdekel senkit, de a szuletesnapod pontos datuma sem.

2015. nov. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Dehogy nem, főleg ha nem feltétlenül egyértelmű, hogy hány éves a jelentkező.

A cím is fontos lehet, ha pl a cégnél vannak céges autók, vagy más utazási kedvezmény. Plusz a cégeknek lehet több székhelye is, engem vettek már fel hozzám közelebbi helyre, pedig a jelentkezésnél nem tudtam, hogy erre van lehetőség.

A születési hely talán tényleg nem fontos, de ha már ott van a dátum, na bumm..

2015. nov. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Mi az hogy na bumm? Felesleges adat, nem valo oda szuletesi hely.

Cim azert ertelmetlen mert ha egy het mulva koltozik akkor ugyis mas lesz. Bejarasi koltseget 86%ban teriteni kell, kiveve telepulesen belul. Ez alapjan nem szabad szelektalni, hogy inkabb Jozsit veszem fel mert Pista 20kmrel messzebb lakik.

2015. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Plusz az esetleges szerződés miatt is szeretik ha már megvannak az adatok.
2015. nov. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!