Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez hogy is van? Mindenkitől...

Ez hogy is van? Mindenkitől azt hallani, hogy nyelvtudás nélkül nem érdemes kimenni külföldre. Van akinek mégis bejön?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem 2 éve Bécsben dolgozik.Mielőtt kiment annyit tudott németül,hogy jó napot,esetleg 10-ig el tudott számolni.Odakinn -ha jól tudom- ingyenes nyelvtanfolyamra jár.Pedig valami egyszerű munkát végez.

Ezt nyilván egyszerűbb lenne tőle megkérdezni,de nem tudom,mert amióta kinn dolgozik egyszer nem keresett meg.

Rokonoktól hallom,hogy a nyelvet már tudja.Ingyen.

Ilyen van,vagy csak engem szédítenek egy mesével ?



2015. dec. 15. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fantasztikus. Most képzeld el, mennyivel előrébb tartana, ha már jól beszélte volna a nyelvet, amikor kiment.
2015. dec. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Miert nem irsz neki es kerdezed meg tole? Nem jobb elso kezbol infokat kapni, mint hallomasbol hinni valaminek? Vagy itt vadidegenek hozzaszolasaibol kovetkeztetni?


Egyebkent szerintem sem erdemes. En egyedul jottem ki, de volt egy eros alap tudasom. Erre mar lehetett epiteni, es elotte nem voltam raszorulva senkire. Mindent el tudtam intezni magamnak.


Amugy netrol te is tudsz tanulni. Ingyen.

2015. dec. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

van akinek bejön nyelv nélkül is, de talán 100-ból 1-2. Ez minden csak nem esély. Nyelvtudással is nehéz a kezdés, anélkül meg aztán főleg.


Ha nincs nyelvtudás, akkor legyen átlagon felüli megtakarításod, ami több hónapra is elég, ha nincs munka. Vagy legyen irtó nagy rátermettséged.

2015. dec. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen munkára vágysz. Több ismerősöm is van, akik nyelvtudás nélkül dolgoznak évek óta német/angol nyelvterületen, viszont fizikai munkát végeznek, és csak úgy tudnak pénzt félretenni (általában ezért mennek), hogy cserében sokadmagukkal munkásszállásokon laknak, és állandóan túlóráznak. Ha olyan állást szeretnél, amiből a helyiekéhez hasonló életszínvonalon élhetsz, ahhoz kell a tisztességes nyelvtudás.
2015. dec. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szoktam volt a magam példáját emlegetni, kb két A4-es lapnyi angol szavakkal vágtam neki a mosogatásnak 7 éve, fél év múlva már a szakmámban dolgoztam, egy év után amikor itthon voltam IELTS 5.0-t tettem, bár nem voltam egy nyelvórán sem.


Ma már friss diplomásokkal van teli a szakképzetlen munkaterület vendéglátásban és szállodákban, akik alapból középfokú, vagy felsőfokú nyelvvizsgával rendelkeznek a diploma miatt, akkor van esélye szerinted neki vágni nyelvtudás nélkül?

2015. dec. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat.

2-es válaszoló: szívesen megkérdezném tőle,de amint fennt írtam amióta kinnt él,azóta nincs kontakt köztünk.Nem tehetek róla,hogy érdektelen lettem a számára.Még a számát sem tudom.Ő tudja az enyémet.

A kérdés lényege az volt,hogy részesülhet e valaki Bécsben ingyenes nyelvtanfolyamban ?

2015. dec. 16. 15:31
 7/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Nem tudom miert, de rogton facebookra gondoltam, hogy ott el tudod erni.


A becsi nyelvtanfolyamban nem tudok hasznosat irni.

2015. dec. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!