Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Cégen belül másik csoportba,...

Cégen belül másik csoportba, más munkakörbe pályáznék, de a jelenlegi főnökömet kihagynám belőle, ez gond lehet?

Figyelt kérdés

A jelenlegi főnököm egy idegbeteg ember. Nem itt lett ilyen, nem a munka hozta ki belőle. Már amikor a céghez került, akkor is ilyen volt, elvált, a gyerekei is igyekeztek lelépni otthonról, az előző munkahelyéről is elküldték.

Soha semmi nem jó neki, mindenért üvölt, káromkodik, szerinte csak ő ért mindenhez (valójában még a saját munkakörét sem képes ellátni, állandóan a beosztottjai csinálják meg a vezetői feladatokat).

Most lehetőség lenne átpályázni egy másik csoportba, ahol a munka hasonló, de egész más a légkör.

Viszont amikor a HR-es érdeklődik az interjún, mindig szóba kerül, hogy a jelenlegi helyen tudják-e, hogy váltani akar az ember, és támogatják-e ebben.

Na most, ezt hogyan tudnám kivédeni?

Ha jelzem a főnökömnek, hogy el akarok menni a csoportból, még jobban csesztetni fog, hisz nem más céghez megyek, nem más városba költözöm, nem családi okok miatt váltok.

Ha pedig tud az egészről, de nem jön össze, utána örökre számíthatok a "kedvességeire". A kákán is csomót keres. Nem csak az én esetemben, szinte mindenkivel ilyen.

A többieknek is elegük van belőle.

Azt nem tudom megcsinálni, hogy az ő felettesének jelzem, hogy baj van, mert amikor a főnököm az ő fönökével beszél, nagyon máshogy viselkedik, bájolog, kedves, így nem hinnének nekem, hogy ez az ember nem ilyen.

A kollégák hiába utálják, inkább csendben tűrnek, mert mindenki félti a munkahelyét. Inkább nyugtatókat szednek, és nyelnek egyet, de a nagyfőnöknél senki sem tenne panaszt.

Én is kihagynám a panasztevést, így inkább váltanék. De mit javasoltok, ilyen esetben a HR-nek hogy adagaoljam, hogy a jelenlegi helyemen nem is tudnak a váltási szándékomról?


2015. dec. 20. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Először is te azt nem tudod megítélni, hogy ő ellátja-e a saját munkakörét, te nem értesz hozzá, ezért vagy te az ő alkalmazottja és nem fordítva és valamiért mégis megtartotta a vezetői pozícióját eddig.


Másodszor, én nem dolgoznék olyan kollégával, aki a másiknak a magánéletében turkál, valahogy hihetetlenül gusztustalan egy dolog.


Egy cégnél meg, hacsak nem magasabb pozícióra pályázol, nagyon rossz pont, hogy válogatós vagy és nem tetszik adott csapat. A HR meg egészen biztos, hogy először a főnöködtől kérdezné, hogy elenged-e téged.

2015. dec. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon jól tudom, hogy nem tudja ellátni a munkakörét, mert jóval utánam érkezett a céghez, akik betanították, a mai napig nem értik, hogy kerülhetett ide.

A mai napig nem látja az összefüggéseket, és olyasmiket kérdez, amiket már 20x átbeszéltünk.

Mindenkinek megvan a munkaköri leírása, a feladatai, de ő a saját feladatait is lepasszolja, mert nem tudja megcsinálni.

Nem azért ő a főnök, mert többet tud, hanem mert cégen belül nem vállalta senki, és külső pályázaton kiválasztották.


Magánéletben turkálásról szó sincs, hiába vagy ilyen fellengzős. Ennyit minimum tud mindenki mindenkiről. Áruld már el, miért lenne magánéletben turkálás, ha tudod a kollégádról a családi állapotát, vagy hogy hogy szűnt meg az előző munkaviszonya. Sőt, ennél sokkal többet is.

2015. dec. 20. 19:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan cégnél, ahol már osztályok vannak meg HR osztály elképzelhetetlen, hogy egy ilyen váltás megoldható legyen a jelenlegi munkahelyi vezetőd értesítése és bevonása nélkül.


Egyszerűen, mert cégérdek pl.: hogy ne kapjanak ki úgy egy munkakörből, hogy az betöltetlen marad és kiessen a munka.

2015. dec. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos igazad van.

Reméltem, hogy valakinek van vmi különleges ötlete, tapasztalata, de így lesz.

Úgy szokott működni, hogy ha vki elnyer egy másik munkakört, az új főnök felveszi a kapcsolatot a régivel, és megállapodnak egy dátumban.

De sajnos nagyon jó munkaerők esetében is, akik váltani akarnak, pénz, vagy kihívás, vagy bármi miatt, előfordult már, hogy a régi főnök nem engedte el őket. Így beleragadnak egy munkakörbe, mert ott jól teljesítenek, holott sokkal többre lennének képesek, vagy egyszerűen mást akarnak már csinálni, valami újat. Vagy több pénzt akarnak, magasabb pozícióban. Én nem akarom ugyanezt csinálni még sok-sok évig.

2015. dec. 20. 21:04
 5/8 anonim ***** válasza:
multinál dolgozol? a multik többségénél van etikai vonal, ott lehet akár név nélkül is bejelentést tenni
2015. dec. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

igen. van ilyen lehetőség, de nem akarok bántani senkit, ha van más lehetőség. márpedig ha le tudnék lépni, az sokkal jobb lenne.

és mint írtam, felső szinteken el sem hinnék, mert ők nem azt látják, amit lentebb. a lentiek pedig féltik az állásukat.

2015. dec. 21. 08:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Kit nem akarsz bántani? A terrorizáló főnököd? Tegyél szêpen bejelentést, és kivizsgálják az ügyet! Nem kell eltűrni a munkahelyi terrort, csak azért tudja ezt csinálni, mert mind kussoltok az ügyről.
2015. dec. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ha egyedül maradok az állításaimmal, majd szépen lezárják az egészet, és mit gondolsz, ki szívja meg?

egyszer már végigjátszottam, egy másik helyen. négyszemközt mindenki megvereette a vállam, hogy így kell ezt csinálni, de senki más nem állt ki a nyilvánosság elé. a főnök azóta is jól elvan, ugyanabban a pozícióban.

2015. dec. 21. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!