Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alacsony reakcióidővel és jó...

Alacsony reakcióidővel és jó helyzetfelismerő-képességgel milyen hivatást válasszak?

Figyelt kérdés
Hivatás (itt) = diploma nélkül. A gépjárművezető, mint lehetőség nyilvánvaló, de mi van még, amire nem gondoltam? Ne a kérdésbe köss bele, hanem írj még szakmákat, ha tudsz, köszönöm.

2016. jan. 8. 01:30
 1/7 A kérdező kommentje:
... és nem sportágakra vagyok kíváncsi.
2016. jan. 8. 01:33
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy hasonló adottságra akarsz alapozni, mintha modellnek mennél, és a szépségeddel próbálnál érvényesülni.


Miért nem nézed meg, hogy mi érdekel, és tanulod ki azt a szakmát.


Az alacsony reakció idő, és jó helyzet felismerő képesség persze jó dolog, de hidd el, amikor egy cég sofőröket fog felvételiztetni, akkor magasról tenni fog ezekre a képességekre (nem fog tesztet csinálni rájuk), így igazából semmi előnyt nem fog jelenteni számodra egy másik sofőrrel szemben, aki csak átlagos ezeken a területeken, főleg, hogy a legtöbb cégnél inkább azt várják, hogy a sofőr nyugodtan, biztonságosan vezessen, nem pedig azt, hogy szüksége legyen a fent említett képességekre.

2016. jan. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez tök jó dolog, de önmagában nem elégséges feltétel semmilyen szakmához. Kicsit szűkíteni kellene még érdeklődési körrel.
2016. jan. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

ATC, de ahhoz nem elég ennyi, elég kemény szűrés van.

Más nem jut eszembe, semmire se elég, amit leírtál. normálisan fizető munkához érteni is kell valamihez.

2016. jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én is csak megerősíteni tudom a többieket.

alapjában véve ezek jó képességek, de szinte kivétel nélkül ezek alapvető követelmények bármilyen területen. csak néhány kivétel van, ahol direkt az a célja a munkáltatónak, hogy protokoll szerint dolgozz, és ne a saját problémamegoldó képességed használd(ilyen például valamelyik telekommunikációs szolgáltató telefonos hibabejelentője, ott hiába sejtenéd elsőre, hogy mi lehet a probléma, akkor is sablon kérdéseket kell kérdezned, és ha a kérdések alapján nincs megoldva a probléma, küldeni a szakembert...aztán lehet elég lett volna egy újraindítás :D).


a gépjárművezető például tényleg egy jó lehetőség, főleg ha az ember nemzetközi területen csinálja.

2016. jan. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a megosztott tapasztalatokat. (Sehol sem írtam, hogy "csak ezekkel", /szerintem/ elég magától értetődő hogy csak kiindulási pontként értettem.)
2016. jan. 8. 19:02
 7/7 A kérdező kommentje:
Szépnek születni kell, amiket írtam, az pedig folyamatosan fejleszthető. Van pár modell ismerősöm, azért ők sem lustálkodnak egész nap. Attól, hogy valaki szép, még lehet teljesen alkalmatlan bármilyen modellkedésre.
2016. jan. 17. 21:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!