Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felháborító vagy a világ...

Felháborító vagy a világ legtermészetesebb dolga hogy egy csődközeli cég még a csőd előtt hatalmas fizetéseket és jutalmakat bizonyos embereknek a mezei melósoknak meg semmit?

Figyelt kérdés

A cégnél a dolgozók 3 hónapja nem kaptak semmit de előtte is akadozott a dolog. Most úgytűnik vége csőd lesz és mindenki el lesz küldve, de még mielőtt ez megtörténne egy könyvelésen dolgozó és szintén ki nem fizetett dolgozó gondoskodott róla hogy megtudja mindenki: ahol 3 hónapja nincs pénz a mezei melósnak ott a főnök és pereputtya (feleség fia haverja) akik úgy dolgoznak ott úgy hogy még nem is látta őket senki, szóval ők a nem kevés fizujukon felül (mert ők megkapják ám!!!!) mai nappal fejenként 300.000 jutalmat kaptak a főnök maga kifizetett magának 750.000-et.



!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


A melósnak 3 hónapja semmi, a főnök és kis családja meg milliós jutalommal és hajszálpontosan utalt fizuval!!!!! És mindez ugye még csőd előtt… véletlenül persze.


A főnök fia pl papíron áruösszekészítő és papíron minden nap 6-14-ig ott van a raktárban és pakol. Még senki se látta soha… A feleség HR manager papíron. Néha látni ahogy a városi cirkálójával betolat hogy némi készpénzt vételezzen… kell a műtétre csöcsnagyobbítás megy a személyi trénerre stb.


Szóval a kérdésem: ez a szitu a világ legtermészetesebb szituja valóban? Még jó hogy a főnök a családja zsebét tömi meg a krach előtt, és a dolgozó melósnak meg a lónak egy páratlan testrésze jár csak?


Ki hogy látja?


2016. jan. 12. 17:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Lehet szidni, de Te is pont ezt csinálnád a helyében. Menti ami még menthető. Nyilván ettől függetlenül még egy szar alaknak tartják a melósok, de szerintem ez nem hatja meg.
2016. jan. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Soha nem fogom megérteni, hogy hogyan lóghat valakinek a cége 3 havi fizetéssel. Nekem még 3 napnyival sem szokott, mivel a 3. napon már nem vagyok bent, ha nincs meg a pénz.
2016. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

És az vajon meghatja majd (ami már egyszer megtörtént... és elő is került a pénz...) hogy a melósok körbe veszik az ürgét és addig nem engedik el amíg elő nem kerül a pénz?

Még 1x: nem vicc megtörtént. Az akkori melósok mind elmentek de a pénzük megkapták.

Körbeállták a főnököt megfogták és nem engedték. Még neki állt feljebb de elkenték a száját szó szerint. Akkor előkerült a pénzük a páncélból...


Na ez vajon meghatja majd ha még1x megtörténik?

2016. jan. 12. 17:54
 4/19 A kérdező kommentje:

"Soha nem fogom megérteni,"


Nem érted?????


Na akkor menj oda azon KLIK-es pedagógusok(nem melósok!!!) orvosok nővérek egyikéhez (10.000 feletti ember ám!!!!!!!!) akik között van olyan akinek 4-6 hónap pénzével lógnak!!!!


Ha nem hiszed ott net nézz utána!!!


Nem érted??? Kérdezd pl őket!!!!

2016. jan. 12. 17:56
 5/19 A kérdező kommentje:

"mivel a 3. napon már nem vagyok bent, ha nincs meg a pénz."


Ugyan hagyjuk ezt a szar dumát. Itt egy anonim fórumon marha nagy a pofája mindenkinek de a valós életben meg kussol és tűr. LÉd pedagógusok orvosok több ezren.

Persze TE nem!! Nyilván!! Te biztos nem....

2016. jan. 12. 17:57
 6/19 anonim ***** válasza:
10%

Pont az orvosok a legnagyobb balfékek, hogy tűrnek...


A melóst még megértem, bár egy jó szaki mondjuk a fémiparban könnyen mozoghat, egy pedagógus még szó-szó, bár ha feláll egy egész iskola, vagy a kerület/város összes iskolája azt már nem fogják pótolni friss diplomásokkal, de az orvosok hatalmas balfékek, mivel egyrészt gyakorlatilag pótolhatatlanok (nincs a piacon több száz, több ezer doki, míg tanárból azért lehet találni), keresettek az egész világon, és 1 napig nem hiányozhatnak.

2016. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

Egyébként, ha már a valóságtartalomnál tartunk. Én jöttem már el munkahelyről, mikor nem érkezett meg a pénz, utánam telefonáltak, hogy menjek vissza gyorsan, holnap a számlámon lesz, ott is volt.


Ti viszont három hónapja tűritek, és az egyetlen dolog, ami a lelket tartja bennetek, hogy "majd jól megveritek" a főnököt, mert valaha a legendák szerint ez már megtörtént.


Egyrészt, ha ilyen kemények lennétek, akkor 3 hónap után nem ott tartanátok, hogy még mindig nincs pénz.

Másrészt a csoportosan elkövetett garázdaság megállapítása a maximum amit egy ilyen akcióért kapni lehet, nem fizetés.


Ha viszont az első hét után mindenki hazament volna/egy szalmaszálat nem tett volna keresztbe a munkahelyen, akkor már vagy csődbe ment volna a cég, és mindenki kereshetett volna új munkahelyet 3 hónapja (legrosszabb esetben ugyanúgy nem kapna pénzt, mint most), vagy kifizettek volna titeket.


Szóval, azt áruld már el kérlek, hogy mennyivel vagytok jobb helyzetben, mintha 3 nap után leléptetek volna. Mert pénzt nem kaptok így sem, úgy sem, de akkor legalább pihentetek volna, megspóroljátok a munkába járás költségét, kereshettetek volna munkát, és nem azt a több százezret termelitek meg, amit az utolsó percben még kimentenek a cégből.

2016. jan. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%

1. vagyok


Nekem pont a mostani fizum lett kevesebb (most először ba*zák el) kb 150 ezerrel a kelleténél. Ha a következő fizetésig nem rendezik, akkor azonnali hatállyal felmondok (egy baromi nagy német multi).

Ha így alakul, akkor te leszel az első akinek elküldöm a felmondó levelemet, meg a munkaviszony megszűnését igazoló papírt, csakhogy elhidd, nem mindenki tűri el, ha szopatják.

Ehhez persze hozzátartozik, hogy 1 hét alatt 5 másik melót is találok. ha akarok.

2016. jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%
A főnök azt csinál a cégével amit akar, ha adózik utána annyi jutalékot vesz ki amennyit megkíván. Ha nem tetszik akkor csinálj egy saját céget.
2016. jan. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Ugyan hagyjuk ezt a szar dumát. Itt egy anonim fórumon marha nagy a pofája mindenkinek de a valós életben meg kussol és tűr."


Azért ez vicces, mert te is itt károgsz ahelyett, hogy cselekednél.

Ha 3 nap után te nem is lépnél le, még azt mondom oké. Ha egy havi fizud nem fizetik ki és nem lépsz le, még az is belefér. Na de hogy a második kifizetetlen hónap után még ott maradsz és várod a csodát, na ez az igazán "töketlenség"...

2016. jan. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!