Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két munkahelyem is elhallgattá...

Két munkahelyem is elhallgatták a munkahelyi balesetről szóló törvényt. Miért éri meg ez a cégnek?

Figyelt kérdés
A dolgozó, ha rájön, hogy a cég átverte, olyan pert indíthatna, hogy csak na!

2016. jan. 14. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy elhallgatták? Te magad is elolvashatod, nem a cégnek a kötelessége minden jogodat az orrod alá tolni. Ha egy konkrét esetben nem a jogszabályoknak megfelelően jártak el, akkor persze igazad van. Azért éri meg nekik, mert félnek a bírságtól/kártérítésektől, és remélik, hogy el lehet tussolni az ügyet.
2016. jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg azért, mert munkahelyi baleset esetén 100%-os táppénzt kellene fizetniük. Első körben persze biztos bepróbálkozik a munkahely is, így azt is be kell bizonyítania a dolgozónak, hogy nem Ő hibázott.
2016. jan. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ad1: ha olvastad volna a munkatörvény könyvet, akkor tudnád, hogy a munkáltatónak kötelessége az alkalmazottjaival tudatni, mi is az a munkahelyi baleset és mi az üzemi baleset.


Valószínű meg akarták úszni a dolgot és egyenlőre sikerült is neki, hiszen nem született róla jegyzőkönyv.


ad2: nem az a lényeg, hogy ki hibázott, bár ezt nagyon szeretik a magyarok hangoztatni, hanem a törvény a lényeg, amiben azt emelik ki, hogy a lényeg, hogy a dolgozó megsérült és ennek egészségügyi vonzata van. Ha a dolgozó hibázott (becsúszott a keze a fűrész alá és az vágta le), akkor is a munkáltató fogja állni az egészségügyi ellátását. De gondolom te is inkább az asztal túl oldaláról gondolkodol, hogy a dolgozó nyugodtan dögöljön meg, ha tévedett. Ez megmagyarázza, miért gondolkodnak más munkáltatók is így.

2016. jan. 14. 21:14
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

"Ha a dolgozó hibázott (becsúszott a keze a fűrész alá és az vágta le), akkor is a munkáltató fogja állni az egészségügyi ellátását. De gondolom te is inkább az asztal túl oldaláról gondolkodol, hogy a dolgozó nyugodtan dögöljön meg, ha tévedett. Ez megmagyarázza, miért gondolkodnak más munkáltatók is így."


2-es vagyok és ürülök, hogy ilyen "jó a fantáziád", hogy olyan dolgokat is kitalálsz, ami nem is igaz. Csak azt nem tudom, hogy Te most kérdezni jöttél vagy kötözködni? :-)


Nem, nem az íróasztal túloldalán vagyok (mellélőttél) hanem egy olyan dolgozó, akit munkahelyi baleset ért és nekem nem is kellett beperelni a céget, ugyanis én hajlandó voltam belátni a hibámat és magamtól is tudtam, hogy szabálytalan voltam - így inkább kussoltam :-) Pedig később még a kezemet is meg kellett műteni...

2016. jan. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves #4! Kérlek szépen, a szöget köpd ki, amit lenyeltél, és olvassad el az alábbi cikket. Különös tekintettel a "Munkavégzéssel összefüggő balesetek" bekezdést ajánlom! Aztán ha nem sikerült értelmezni, akad itt, aki segíteni fog.


[link]


Az, hogy te rendbontásból csináltál magadnak kárt és inkább kussoltál nem ugyan az, mint amikor a munkakörülmények adottak és sérülés éri a dolgozót és erről a munkáltató inkább hallgat.

2016. jan. 15. 12:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, úgy látszik Veled nem lehet normálisan kommunikálni - csak személyeskedni és vádaskodni tudsz.


Én általánosságban leírtam valamit, (hogy a munkahely megpróbálja majd bebizonyítani, hogy a dolgozó a hibás) - erre Te elkezdtél személyeskedni (biztosan az íróasztal túloldalán ülök és ezért olyan az ország, stb. - merőben fals következtetéseket levonva).


Nem kellett volna felvennem a kesztyűt, mert mindössze azt próbáltam elmagyarázni, hogy van olyan is, hogy a dolgozó a hibás - NEM RÁD MONDTAM!

Erre Te tovább sértegetsz: "ha nem sikerült értelmezni...", stb.


A továbbiakban dühöngj nyugodtan - de valaki másnak, mert én egy perccel nem szánok többet Rád :-)

2016. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!