Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi szabadságomról és...

Mennyi szabadságomról és hogyan dönthet a Munkáltató, ha az évi 20 nap alapszabadságom mellett van még +10 nap életkor miatti pótszabadságom és +2 nap 16 éven aluli gyermek után járó pótszabadságom?

Figyelt kérdés

- Tehát ha összesen 20+10+2=32 munkanap fizetett szabadságom van, akkor ebből mennyi, amivel a Munkáltató rendelkezik és azt milyen bontásban kell kiadnia?

- Amiről én dönthetek az hány nap, és azt milyen módon vehetem igénybe?



#jog #szabadság kiadása #2016. évi szabályok #Munkáltató lehetőségei
2016. jan. 21. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A munkáltató évente hét munkanap szabadságot - a munkaviszony első három hónapját kivéve - legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni.


15 nappal korábban be kell jelentened.

2016. jan. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp 7 napról dönthetsz, akárhány pótszabadságod van.
2016. jan. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kicsit elkeserít a válaszotok.

Eszerint én csak 7 napról dönthetek szabadon, a többit akár 1-esével is, és akkor adja ki a Munkáltató, amikor neki megfelelő.


Érdekelne a véleményetek az alábbi linken olvashatókról, mert szerintem az ott írtak némileg eltérnek az általatok írtaktól. Vagy csak én értem félre őket. (?)


[link]


A belinkelt, munkajoggal foglalkozó oldalon az alábbiakat olvastam:


"...a szabadságot úgy kell kiadni, hogy a munkavállaló naptári évenként egy alkalommal, legalább tizennégy egybefüggő napra mentesüljön a munkavégzési és rendelkezésre állási kötelezettsége alól."


Ez egy régebbi szabály lenne?

Úgy látom, hogy a cikk/bejegyzés dátuma 2015.09.09.

Ezután változhatott ilyen mértékben a munkajog?

2016. jan. 21. 15:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez az idézet teljesen helytálló. De ez nincs ellentmondásban azzal, hány szabadnappal rendelkezel te. Mivel azt a 14 napot (ami ugye nem 14 szabadnap, mert pihenőnapon sem kell dolgoznod, ebbe meg mindent beleszámolnak, amikor nem dolgozol) úgy adja ki, ahogy ő akarja, nem feltétlenül úgy, ahogy te kéred.
2016. jan. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az ellentmondást arra értettem, hogy ha én csak 7 munkanap felett rendelkezem, akkor ezt a 7 munkanapot sehogyan sem tudom úgy kivenni, hogy velük együtt "...legalább tizennégy egybefüggő napra mentesüljek a munkavégzési és rendelkezésre állási kötelezettségem alól."


A 7 munkanap csak 11 naptári nap lefedését tudja megoldani.

Tehát 7 szabadságos nappal én maximum 11 egybefüggő napot tudok magamnak tetszőlegesen lefedni.


Az előző hozzászólásomban idézett "...a szabadságot úgy kell kiadni,..." megfogalmazás, akkor valószínűleg arra a helyzetre vonatkozik, amikor a Munkáltató magától küld el szabadságra,a számára megfelelő időpontban.


Eszerint -ha nem is teljesen akkor, amikor én szeretnék- de egy évben legalább kétszer el tudok menni hosszabb pihenőre.

Egyszer a Munkáltató által kijelölt 14 egybefüggő napra, máskor pedig az általam választott 11 egybefüggő napra.

Jól értem?


A többi szabadságos napot pedig tetszőlegesen darabolva adhatja ki a Munkáltató.

Jól okoskodom?

2016. jan. 21. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!