Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nehéz elvégezni a Szent...

Nehéz elvégezni a Szent István Egyetemen a marketing Msc szakot? Megéri?

Figyelt kérdés

Van annyira teljesíthető ez a szak, hogy be tudjak vállalni mellé egy másik posztgrad képzést, vagy ez az egy szak elég lesz? Jogász és alap gazdálkodási&menedzsment végzettségem van, szóval a tanulás nekem nem probléma.


Egyébként ezen az egyetemen lenne értelme ilyen szakot elvégezni?



2016. jan. 27. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem nehéz, de szerintem nem éri meg, ha jogász és gazdmen. bsc-d van akkor menj valami komolyabb msc-re, pl. pénzügy
2016. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megdöbbentő, hogy jogász végzettséggel valaki itt és ilyen kérdést tegyen fel :(
2016. jan. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Posztgrad képzéssel párhuzamosan szeretnék elvégezni egy ilyen szakot (LL.M). Sportjog, reklámjog, médiajog - ezek a területek érdekelnek, azért is gondoltam a marketing MSc-re, az kézenfekvőbb lenne (gondolkodtam a sportmenedzser MSc-re is, de az már tényleg csak egy plusz diploma lenne, amivel nem mennék semmire). Ilyen területre is szeretnék majd a későbbiekben átpártolni, jelenleg bankjogi területen dolgozom (egy ügyvédi irodában). Az általam említett jogterületek sajnos csak külföldön "menők", emiatt lehet, hogy külföldön lesz nagyobb lehetőségem ilyen területen elhelyezkedni - ezért is kell az LL.M. Gondoltam, azért egy marketing msc-vel könnyebben tudnék szakterületet váltani.


Előző: miért szomorú? Már az is ciki, hogy valaki párhuzamosan csinált két szakot, meló mellett?

2016. jan. 27. 19:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem ide tartozik, csak ha szóba került érdekel.

Meló mellett mennyire nehéz elvégezni egy főiskolát, egyetemet? Hogyan megy, ha mondjuk valaki nem tudott becsúszni a ponthatárok közé? Főleg a kérdező érdekelne hogyan csinálta, mert ezek nem kismiska szakok.

2016. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Leírom, hogyan csináltam. Az első két évben nappalis voltam mindkét szakon. A gazd.men. az úgy könnyen ment, a joggal az első évben már megcsúsztam. A harmadik évfolyam második félévében mentem el dolgozni, így átiratkoztam mindkét szakon levelező tagozatra. Szerencsémre pont akkor voltam végzős a gazdálkodási & menedzsment szakon, így azt időben be tudtam fejezni, munka mellett szereztem meg a diplomát, a jogász szakon passzíváltattam magam arra a félévre. Így az első félév annyira nem volt nehéz, de utána a munka + jogász szak az nagyon durva volt, de így is "csak" 2 évet csúsztam (mások levelező szakon az esetek többségében 3-5 évet is csúsznak).


Az egészségem sokat romlott, gyomorszáj gyulladás, őszülés, kopaszodás, elhízás és még el sem értem a harmincat... :)) Így csináltam meg. A posztgrad képzésen kívül egyébként más szakra nem jelentkeztem. Most felmondtam a munkahelyemen, lazább munkákra nyújtottam be az önéletrajzom, nem árt magammal is foglalkozni néha, mert ki fogom nyírni magam egészségileg. Még az is lehet, hogy pályaelhagyó leszek és a posztgrad képzést sem kezdem el, kicsináltam magam. Bár a jogi oktatást egyetemen lehet, hogy csinálnám, valami mellett, így még akár PhD-ra lehet, hogy jelentkezni fogok. 27 éves vagyok és egy roncs... :)))

2016. márc. 18. 18:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt hittem fizetősön. Jó kis árak vannak, az biztos.
2016. márc. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!