Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen hegesztőkre van nagyobb...

Milyen hegesztőkre van nagyobb igény? Melyik keres többet?

Figyelt kérdés
Pl.: Awi, Co?

2016. febr. 3. 21:23
 1/4 balazs atilla válasza:
hello awi co mid el könyen el lehet helyezkedni csak gondok vannak a fémipari szakmával kevés cég foglakoztat fehéren mindenhol szinte feketén tehát minimálbére vagy bejelente a többit meg zsebbe kapod ha eszt vállalod meg sok helyen van hogy egy bungalóban vagy egy kuplrályban kel dogozni hegeszteni felx-elni hogy nap végére megdöglesz a portol én igy jártam régi melóhelyemet feladtam hogy hegesztö legyek és csak ijenek vannak fekete , nincsen fütés az 1 honapban be se jelentenek most meg mehetek vissza segédmunkásnak közbe pedig megcsináltatják velem a lakatos hegesztö munkát
2016. febr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De persze ha nem ránézésre fogyatékos valaki, akkor tud tárgyalni egy jobb helyen, és még ha nincsenek céljai, akkor is jobban jár.
2016. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnek már a helyesírásából lejön hogy tipikusan a "na meghuzom co-val aszt jovan" fajta, írni sem tud rendesen, nem csoda hogy nem tudja eladni magát egy jobb helyen, de mindegy.


Igenis nagyon nagy szükség van jó hegesztőkre. Mitől jó egy jó hegesztő? Nem csak attól hogy gyönyörűen dolgozik, szinte művészet amit csinál, hanem attól, hogy értelmes, és tudja hogy az a munka mivel jár amit csinál. Egy normális hegesztőnek egy normális helyen nagyon szorosan együtt kell működnie a hegesztőmérnökkel, mert ha nem himi-humi kerítéseket csinál a cég, hanem olyan termékeket, amire komoly vevői elvárások vannak, akkor a hegesztés a legkritikusabb dolog. Nagyon kell ismerni az anyagokat, eljárásokat, és amint mondtam ehhez elméleti és gyakorlati ismeretekre van szükség, szóval ha nem tudsz értelmesen kommunikálni az irányító mérnökkel akkor mindegy is.


Kezdjük ott, hogy ne mondj olyat, hogy "co" hegesztés. Tudom hogy ez a szakzsargon, de te is jól tudod hogy nem CO a védőgáz, hanem CO2, illetve ugye normális helyeken már Ar-Co2 keverék, de még rengeteg fajta van. Van rendes neve ennek az eljárásnak.


Egyébként pont arra a kettőre van a legnagyobb szükség, amit írtál, csak hogy a kérdésre is válaszoljak. Az AWI-ra azért, mert a legtisztább eljárás, rozsdamentes, alumínium hegesztés elképzelhetetlen nélküle. Huzalelektródára meg azért, mert tömeggyártásban ez a leggazdaságosabb.

2016. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 goaus ***** válasza:
Véleményem szerint jelenleg a fogyóelektródás kezd felkapaszkodni az awira, és leginkább awi-aluminiummal lehet elhelyezkedni jó pénzért, ami mondjuk nem csoda, olyan szinten nyírja ki a szervezetet. Ahogy az olajipari válság huzódik, úgy lesz egyre több sima awis melo nélkül. Aki vérprofi, annak aerospace is jó, de sok helyen ott is aluzni kell. Titánhegesztés is remek szerencsére, de ehhez nagy szerencse is kell h tapasztalatod legyen.
2016. febr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!