Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg létezik olyan, hogy...

Tényleg létezik olyan, hogy pl. egy cég szponzorál egy doktorandusz hallgatót, hogy finanszírozza a kutatási tevékenységét?

Figyelt kérdés
Nemrég egy külföldi intézmény honlapján olvastam ilyenről (igazából csak felemlítették egy mondatban a doktorandusz hallgatók szponzorálási lehetőségét), nem tudom, hogy Magyarországon ilyen létezik-e? Egy cégnek, aki arra vetemedik, hogy egy Ph.D hallgatót szponzorál, milyen előnyei származhatnak abból?

2016. febr. 6. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Pl olyan, hogy olyan szerződést kötnek, hogy a kutatás eredményeit a cég felhasználhatja.


Teszem azt egy szuper tehetséges biológia doktorandusz vizsgál egy baktériumot / vírust és valami eredményt is felmutat az elpusztításában. Ezeket az eredményeket pedig egy gyógyszergyártó cég felhasználhatja.


De lehetne ez műszaki területen vagy bárhol máshol is.

2016. febr. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Igen, van ilyen itthon is. A cég adja a témát, ők használják fel az eredményt és rajtuk keresztül publikálsz.

Igazából egy sima ipari kutató vagy fejlesztő alkalmazott vagy, de mivel lesz diák státuszod, az esetleges képzési díjjal együtt is kevesebbe kerülsz a cégnek. Neked meg nyilván a fokozat és az állami ösztöndíjhoz képest magasabb fizetés miatt éri meg.

A Semmelweis Egyetem és a Pázmány holdudvarából én is kaptam ilyen ajánlatokat, amikor lediplomáztam.

2016. febr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves előző! Milyen szakon végeztél?


Én a jogi kutatás vonatkozásában olvastam ilyenről egy mondatot, de nem tudom, hogy ebben a szakmában Magyarországon létezne-e egy ilyen (nem tudom elképzelni, melyik cég fizetne itthon jogi kutatásért). Külföldön vannak nagyobb nemzetközi ügyvédi irodák, amelyek még igénybe is vesznek külső "munkaerőt" kutatás érdekében, itthon a nemzetközi irodákban a saját alkalmazottaik végzik el a kutatói munkát. Vannak olyan Ph.D programok itthon, ahol + pénzért lehet kutatói munkát végezni, vagy megbízási szerződéssel kutatói programokba becsatlakozni, de az mégsem szponzoráció..

2016. febr. 6. 16:16
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Én orvosbiológiai mérnökként végeztem.

Igazából mit értesz szponzoráció alatt? Az általam felvázolt lehetőségeknél gyakorlatilag alkalmazott vagy egy tanulmányi szerződéssel. Kapsz egy témát és azzal foglalkozol, cserébe pénzt kapsz, mint az állami rendszerben, csak kicsit többet.

2016. febr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szponzorálás alatt azt értem, hogy egy cég finanszírozza egy ember kutatási tevékenységét. Kb. hasonló konstrukcióban, mintha egy sportoló sportolói tevékenységét finanszírozza egy cég. Nem tudom, hogy egy ilyen konstrukcióban egy kutató mit ad a finanszírozásért cserébe? Milyen konstrukcióban állapodhat meg egy cég és egy cégtől független kutató? Hasonló lehet, mint pl. egy ösztöndíj? Valószínűleg hasonló, mint amit az első válaszoló leírt.


Egyébként engem érdekelne megbízásos viszonyban is kutatási tevékenység, miután elvégeztem az egyetemet! Bár ez meg már más téma.

2016. febr. 7. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!