Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most komolyan egy felszolgálói...

Most komolyan egy felszolgálói állásra kellene irigynek lennem?

Figyelt kérdés
Az anyám teljesen el van szállva az élettársának lányától, aki Angliában egy puccosnak mondott étteremben pincérnőként dolgozik, mert hogy állítólag már a számláján figyel 20 millió forint megtakarított pénzecske és csak a borravalóból megél...Na, már most: egy idősek vagyunk a csajjal, mindketten közgáz diplomával. Én nem Angliában, hanem Németországban élek és éppen a mester szakot végzem az egyik német egyetemen. Jelenleg nincs rendszeres jövedelmem. A csaj a palijával meg másik két emberrel lakik egy lakásban a magas londoni albérletárak miatt, én a német élettársammal kettesben élek egy 80 nm2-es modern albérletben, 1 év múlva kezemben a mester diploma, 2 év múlva házasság és megkapom a német állampolgárságot. A csaj angolul és németül beszél, míg én ezek mellett még egy harmadik nyelven is. Nem értem a csaj magasztalását anyám részéről, az én meglátásom szerint én vagyok jobb helyzetben. Szerintetek?

2016. febr. 7. 14:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
42%
Mindegy, hány nyelven beszélsz, mennyivel érsz többet saját magad szerint. Ő eltartja magát, te nem. Te a német pasidra meg állampolgárságra építesz, ő meg a munkárjára. Szerintem ő van jbb helyzetben...
2016. febr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 A kérdező kommentje:
A két diploma között én is dolgoztam több évet, és a mestert sem azért végzem, hogy dísz legyen a polcon. Most nem tudok mellette dolgozni, azt hiszem ezért nem kell mentegetőznöm. Viszont a tények azok tények maradnak, kényelmesebben élek már most kevesebb erőfeszítéssel és ez így is fog maradni. Főleg, hogy vállalkozásom lesz.
2016. febr. 7. 14:15
 3/81 A kérdező kommentje:
ja, és felszolgálói állást 2 perc alatt meg tudnék kapni 6-ot is..
2016. febr. 7. 14:18
 4/81 anonim ***** válasza:
60%
Lehet, hogy tudnál, mégsem dolgozol... Az meg, hogy próbálsz versenyezni vele, meg itt magad mellett véleményeket gyűjteni, elég szánalmas, nem egy értelmiségi ember ismérve.
2016. febr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 A kérdező kommentje:
"mégsem dolgozol.." Mert te annyira szeretsz dolgozni és ha megtehetnéd, hogy csak a tanulmányaidra koncentrálj, akkor mint a hős mártír visszautasítanád, mi??:D Hagyjuk már. Savanyú a szőlő? Ha megnyernéd a lottót, dolgoznál tovább? :) aha....mindenki örül ha megteheti, hogy ne dolgozzon. Te is. Ráadásul az a sokkoló, hogy az ilyen irigy emberek, mint te azt is piszkálják, aki tanul még 2 nyomorult évet...micsoda bűntény!
2016. febr. 7. 14:26
 6/81 anonim ***** válasza:
72%

Ha megnyerném a lottot, akkor dolgoznék tovább. Szeretem azt csinálni, amit csinálok és hamarosan elunnám magam itthon.

Szerintem lehet irigyelni a lányt, ha diplomával bevállalt egy ilyen talpalós melót. Minden elismerésem neki.

2016. febr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
79%
Másként boldogultok, de mindketten boldogultok, és ez a fontos. Teljesen felesleges ebből presztízskérdést csinálni és rivalizálni.
2016. febr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
75%

A szomszéd fűje mindig zöldebb... Nálam is ismerős. Egyszer az megy, hogy jaj XY milyen ügyes többdiplomás, te fogyi vagy mert nincs. Máskor meg jaj te ügyes vagy, más meg milyen fogyi, jobb vagy nála.


Azt mondom, járd az utad és azt teljesítsd, ami számodra értékes, és te tűzted ki célul. Csak te tudod, neked mi a jó, mit szeretnél. Ha meg nem jönnek be a dolgok, fogsz találni más lehetőséget, mert te ismered a képességeid a legjobban.

2016. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 A kérdező kommentje:
Irigyelni lehet, hogy tanult 4 évig valamit és nem használta semmire?:D úgy érzem, csak engem akarsz cukkolni:) Szerintem, aki 4 évet beleölt valamibe, amiben aztán nem helyezkedett el, az kudarcnak minősíthető. Pincérnek elég lett volna egy érettségi is, vagy annyi se...
2016. febr. 7. 15:15
 10/81 A kérdező kommentje:
7-es, 8-as: Köszönöm a normális választ. Egyetértek.
2016. febr. 7. 15:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!