Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most komolyan egy felszolgálói...

Most komolyan egy felszolgálói állásra kellene irigynek lennem?

Figyelt kérdés
Az anyám teljesen el van szállva az élettársának lányától, aki Angliában egy puccosnak mondott étteremben pincérnőként dolgozik, mert hogy állítólag már a számláján figyel 20 millió forint megtakarított pénzecske és csak a borravalóból megél...Na, már most: egy idősek vagyunk a csajjal, mindketten közgáz diplomával. Én nem Angliában, hanem Németországban élek és éppen a mester szakot végzem az egyik német egyetemen. Jelenleg nincs rendszeres jövedelmem. A csaj a palijával meg másik két emberrel lakik egy lakásban a magas londoni albérletárak miatt, én a német élettársammal kettesben élek egy 80 nm2-es modern albérletben, 1 év múlva kezemben a mester diploma, 2 év múlva házasság és megkapom a német állampolgárságot. A csaj angolul és németül beszél, míg én ezek mellett még egy harmadik nyelven is. Nem értem a csaj magasztalását anyám részéről, az én meglátásom szerint én vagyok jobb helyzetben. Szerintetek?

2016. febr. 7. 14:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 A kérdező kommentje:

Ja még annyi hogy én soha a büdös életben nem vette

volna házat 150 millió forintért :D Iszonyat nagy pazarlásnak tartom. Ez például 'rongyrázás'. Olyanok hóbortja, akik kiskirálynak képzelik magukat és kell egy kastély:) Csak egy okos útravaló a részemről: A pénzedet nem temetik melléd majd sírba.... Szóval inkább élményekre, egészségre, biztonságra hajts ;)

2016. febr. 8. 12:09
 52/81 anonim ***** válasza:
63%

Minden szavadból árad a felsőbbrendűség érzet. Annyira sok belső konfliktusod van, hogy egy korképet lazán le lehet írni. Te egy sértődött kislány vagy.


Az nem baj ha az ember tanul, mert tanulni jo. De ha nem önerőből teszed, az gáz. Gáz ha anyuci, apuci, pasika pénzéből tanulsz, mert abban nincs eredmény. Én is dugnék egy csajjal, csakhogy kifizessen nekem mindent hidd el. De több van bennem annál. Tipikus diplomás vagy, aki lenéz másokat, pedig ő nem tett semmit, csak másokon mászik fel. Gondolom szakmunkás fiút úgy söpörnéd le, mint a korpát a válladról. Emberséget nem tanítanak az iskolában, és tudod mit? Lehet a hozzáállásod miatt hasonlítgatnak, mert abban a másik csajban több a humánum.


Folyamatosan feszítesz itt, egóharcokat erőszakolsz ki másokkal, feszültséget generálsz. Tanulni tényleg pénz kérdése, ezért sem foglak elismerni titeket, diplomásokat, akik nem önerőből tanultok.


Boldogtalan vagy, és ezt azzal akarod ellensúlyozni, hogy bizonygatod, te mennyire klassz vagy. A pasiddal is ezt csinálod? Amúgy csjnak szórakozóhelyen bepasizni kb olyan, mint leemelni a polcról egy húst. Nem kell teljesítmény hozzá, gondolom tudat alatt ezért is mentél el.


Nem tudok együtt érezni veled. Egy túlképzett, egoista nő vagy, aki majd elmegy szülni negyven évesen, vagy inkább a karriert választja helyette. Elkényesztetett kislány vagy. Kicsit nézz magadba....


Szabadidődben a neten vitatkozol, gratulálok. Hiába vagy sznob külföldi, a magyar mentalitás megmaradt, amit nem fogsz lemosni. Majd fogj ki valami dr,phd menőmanust, aki továbbra is eltart.

2016. febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 A kérdező kommentje:
:D:D:D na jól van, készítek magamnak inkább egy koktélt és chill out.
2016. febr. 8. 12:27
 54/81 anonim ***** válasza:
0%

Az a szerencséd, hogy mivel mindenórás vagyok így itthon punnyadok és várom a babát, ezért van időm belemenni a "játékba" és válaszolni. :D


Áruld már el Te mi a fenét kezdenél havi sok millió forintos bevétellel? Mert azért ezt nem olyan könnyű csak élményekre eltapsolni. :) pont ahogy írtad értelmetlen, hogy a bankban álljon több 10 vagy 100 milliónk. Ezért van a házba fektetve, járunk évi többször nyaralni (1-2 rövidebb európai út és mindig egy 3-4 hetes egzotikus más kontinensre, szigetekre, stb). Szeretem a designer ruhákat, táskákat is, egy szóval élvezni az életet már huszonévesen, és nem arra várni majd ha egyszer befejezem a tanulmányaimat 30 felett akkor mi lesz...egyébként nem tudom miből vetted ki, hogy nem értékelem a mester diplomát? Nekem is az van, férjemnek is, ez alap, csak nekünk már 23 évesen meg volt.

Nálunk pont az volt a terv, hogy iszonyat keményen nyomtuk a tanulást (2 évnyi anyagot 1 év alatt csináltuk a mesteren), hogy minél előbb el tudjunk helyezkedni a diplománkkal jó állásokban. És ekkor indult be igazán az életünk.


Nem védekezni akarok, csak lehet én sem adtam elegendő háttérinfót. Külföldön élünk, az itteni házunk mondjuk Magyarországon egy 50-70 milliósnak felelne meg (ami azért annyira nem ördögtől való, rengeteg ismerősömnek ilyen értékű a budapesti kertes háza). A miénk sem palota, egy szép 150 nm-es 3 hálószobás ház, szép környéken, kis kerttel. Nekem ez az alap, hogy saját házba kerttel szüljem a babánkat. El se tudnám képzelni, hogy egy 60-70 nm-es kislakásba kert nélkül. Nem beszélve arról, hogy az albérleti árak rendkívül magasak. Így hogy sajátban lakunk, nincs albi díj, több marad a babára és utazni.


Mindenkinek más a fontos, nekem harmónia az életünkben, amit a párkapcsolati és anyagi biztonság, kényelem, nagy utazások, éttermezések a barátokkal teremtenek meg. Amiket pont, hogy azért tehetünk meg, mert dolgozunk, mint a lány a kérdésedben (oké mi a diplománknak megfelelő állásokban) és nem éppen tanulunk.


Látom, Te is éltél már itt ott, szóval akkor tudod milyen ha éppen van pénzed dögivel, meg milyen amikor egyetemistaként éppen hogy elvagy. Ezért felesleges összehasonlítgatni (anyukádnak sem kéne), mert mindannyian más élethelyzetben vagyunk. A lány most keres jól (valszeg így az életet is joban ki tudja élvezni jelen pillanatban, mint Te), Te meg majd akkor fogsz, ha befejezted az egyetemet. Kitudja, akkor meg lehet ő megy tanulni vmi menő helyre a félretett pénzéből.


Egyébként a szülők hajlamosabbak többre értékelni, ha vki el tudja magát tartani, mintha 26-27 évesen még egyetemista. Legalábbis nálunk is apukámnak tök természetes volt, hogy mi 27 évesen házat veszünk, ő is annyi idősen vett a születésem előtt. És ha szóba jön velem egykorú ismerős, aki esetleg még tanul akor szomorúan csóválja a fejét, hogy szegényke még mindig itt van leragadva. Szóval a szülök már csak ilyenek. Ha Te elégedett vagy az életeddel, akkor csak nem vedd komolyan amikor anyukád a másik lányt dicséri.

2016. febr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 A kérdező kommentje:
Te jó ég mennyit írtál?! :D Milyen játék? Nem értem miért kaptad fel a vizet. Látod, milliók ide vagy oda, én nyugodtabban élek, engem nem lehet így felhúzni, mint téged. Fát lehetne fűrészelni a hátamon:) Mindig is ilyen békében akartam élni és meg is teremtettem magamnak.
2016. febr. 8. 15:25
 56/81 A kérdező kommentje:
"A miénk sem palota, egy szép 150 nm-es 3 hálószobás ház, szép környéken, kis kerttel. Nekem ez az alap, hogy saját házba kerttel szüljem a babánkat. El se tudnám képzelni, hogy egy 60-70 nm-es kislakásba kert nélkül." - Nekem aztán nem kell itt előadnod magad, én 300 nm2-en nőttem fel(!) plusz kert:) Rám oly nagy hatást nem gyakorolnak a millióid, az csak arra van hatással, aki szegényen nőtt fel és nem ismeri milyen az mikor 100 ezer forintot hagy ott csak fodrászra (merthogy volt nálam ilyen is). 4 millió forint volt csak a taníttatásom (magániskola). Szóval kicsit rossz embernek vetítesz most ;)
2016. febr. 8. 15:30
 57/81 anonim ***** válasza:
63%

"Fát lehetne fűrészelni a hátamon"

Vágni. Nem fűrészelni, vágni.

Az arcodon meg landolni tudna egy repülő.

2016. febr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 A kérdező kommentje:
Egyébként van egy iszonyat nagy tévedés a részedről. Én nem azért tanulok, mert rá vagyok kényszerülve, drága, félreértés ne essék, hanem azért mert a kedvem úgy tartja. Mégis mit gondoltál?:) Az az igazi szabadság mikor te szabhatod meg, hogy mit csinálsz, mihez van kedved. És nekem ez már egy ideje megadatik.
2016. febr. 8. 15:36
 59/81 A kérdező kommentje:
:D az én hátamon fűrészelni lehet. Az lassabb és kínzóbb művelet ;) És még arra is azt mondom: carpe diem :)
2016. febr. 8. 15:40
 60/81 anonim ***** válasza:
57%
Ez hiányzott, egó harc és kinek megy jobban. A pasiknál az ilyet p*nisz irigységnek nevezik, akkor a nőknél mell irigység? Nah, a két mester diplomás összecsap, a falak megremegnek, a GDP is zuhan...CICAHARC!
2016. febr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!