Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Támadható egy egyetem ha a...

Támadható egy egyetem ha a végzősöknek munkaerőpiaci tréninget tanácsadást tart fakultatívan, melynek fő témája: a külföldi munkavállalás? Röviden: hogy pattanjunk Angliába?

Figyelt kérdés

Egy egyetem, ahol fakultatív óra a végzősöknek: elhelyezkedés pályakezdési tanácsadás. Hogyan írjunk önéletrajzot, mi a munkaszerződés, mi a feketemunka, mi a TB SZJA stb.



És a fő motívum: a külföldi munkavállalás. A tréningen elmondják első tanácsa a fiataloknak: nézzünk körül külföldön! Anglia Németo, akár tengerentúl. Mire kell figyelni nyelvtudás, külföldi sajátosságok, albérlet idénymunka stb.

Vagyis, az egyetem beismerten azt tanácsolja: ne ragadjanak le itthon. Sőt, el se kezdjék a karriert itthon. Helyből kezdjenek külföldön, akár gyakornokként, sokkal jobb a későbbikre nézve. És ha valaki már ott kezd huszonévesen esélyes hogy vissza se jön többet. Én is mennék ha fiatal lennék és vissza se néznék.


Kérdésem: támadható-e az egyetem? Ugyanis töméntelen panasz érkezett szülőktől (!!!! ellopják a fianinkat…. Röhej!!!!!!) az egyetem több idősebb oktatójától (nyílt hazaárulásra buzdítás mondta egy idős professzor-vén barom menjen ahova való 2m-el a föld alá) sőt egyes médiumoktól (Lánchíd Rádió, Magyar Krónika-hivatalos fityiszes seggnyalók…)


Ki mit gondol?


Sztem teljesen jó a tanácsadás és valóban kit lehet mondani ma egy diplomás képzett fiatalnak?

Azt hogy tűnj innen ebből a mocsárból és ne tedd tönkre az életed itt a tolvajok és strómanjaik világában. Menj egy normális országba ezt a trágyahalmot meg hagyd elsüllyedni megrohadni magában.


Egy külsős egyetemi oktató. Aki csak azért van itt mert a) nem fiatal b) mindig is egy barom volt


2016. febr. 18. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Támadható-e? Milyen szempontból? Mert te most támadod, de az a te szempontod. Úgy érted a kérdést, hogy támadható-e jogi szempontból vagy hogy támadható-e "erkölcsileg"?
2016. febr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
"Mert te most támadod" Én TÁMADOM???? ÉN MAXIMÁLISAN TÁMOGATOM!!!! ÉN IS HÚZNÉK HA NEM 50+-os LENNÉK!!
2016. febr. 18. 08:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát egy primitív f..sz vagy, ezt már most leszögezhetjük.


Támadható-e? Hát a leírásod alapján nem mernék semmilyen konkrét választ adni, mert láthatóan kicsit kattant vagy. Viszont 2 különböző helyzetet tudok elképzelni:


- Támogatja a fiatalokat a külföldi, nemzetközi színtérhez alkalmazkodáshoz. Külföldi gyakornoki lehetőségek, cserediák programok, akár külföldi karrierlehetőségek bemutatása. Ez szerintem pozitív dolog, nyitni kell külföldre.


- A másik lehetőség: ilyen hangnemben mint te, azt sugallja, hogy húzzatok innen, mert itt sz..r. Na, az ilyen miatt támadható.

2016. febr. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagyis, az egyetem beismerten azt tanácsolja: ne ragadjanak le itthon.


Nem, nem azt tanácsolja. CSak információt nyújt azoknak, akik mennek...

2016. febr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, szokj hozzá, hogy nem mindenki tud 2 mondatnál hosszabb szöveget értelmezni ezen az oldalon.


Szerintem nem támadható, persze a szülők biztos, hogy bele tudnak kötni, de ezek szerint a tanári kar is megosztott. Szerintem nincs abban semmire rossz, ha ilyen tanácsokat kap a fiatal. 1-3 év külföldi munka szakmai, nyelvi és anyagi szempontból is komoly előny lehet. És ki mondta, hogy minden fiatal külföldön ragad? Hogy a világlátás után senki sem tér haza. De kérdem én, lehet-e hibáztatni őket, ha mégsem jönnek haza? Nem gondolom, hogy ostobák lennének és ne látnák, hogy mi van körülöttük. Aki menni akar, úgyis megy, ráadásul erre minden lehetősége meg is van. Persze itthon is el lehet helyezkedni, és hazugság lenne azt állítani, hogy egyáltalán nem lehet érvényesülni.

2016. febr. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"hogy egyáltalán nem lehet érvényesülni."


Azért én tudok olyat ki évekig itthon bolti eladó volt vagy az se mert semmit se talált és kiment külföldre és SZAKMÁJÁBAN egy hónapon belül nem tökéletes nyelvtudással elhelyezkedett. És verte a fejét a falba hogy miért nem korábban...


Sose fog hazajönni és igaza van. Itthon nem kellett pedig ez a hazája... és a kutyának se. Ott idegenben meg kaptak utána.

Na ilyenek miatt van igazuk azoknak hogy innen el...

2016. febr. 19. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!