Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy multi mikor fizet többet,...

Egy multi mikor fizet többet, ha vki cégen belülről pályáz meg egy állást, vagy ha ugyanabba a munkakörbe külsős ember pályázik? Melyik ér nekik többet?

Figyelt kérdés
2016. febr. 18. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:

A külsős annyit kérhet, amennyit akar. A belsősnek általában van egy határ, hogy mennyit emelhetnek a jelenlegi fizetésén. Emiatt jelentős különbség is lehet az ugyanabban a pozícióban dolgozók között, már ami a bért illeti.

Legalábbis a több mint 10 éves multi tapasztalatom ezt mondja, mindenhol ez volt.

2016. febr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk az van, hogy a külsős jelentkező bértárgyal és általában a bérsáv közepét szokta tudni kialkudni ha csak nem valami spéci szakember.


A házon belüli jelentkezők pedig max. +15%-ot kaphatnak poziváltáskor. Ez szinte mindig kevesebb, mint a bérsáv közepe (kivéve ha valaki görgeti a régi bérét, mert vissza sosem vágnak bért).

2016. febr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy, bertargyalas dönt. Csak normális helyen belsősnek jobb esélyei vannak mert azért mégis jobban látszik már a képessége mint egy külsős dolgozónak.
2016. febr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A multinál, ahol dolgozom, korábban minden interjún kérdeztek bérigényt. Több ezer ember dolgozik itt, van mozgás az osztályok között.

Újabban viszont nem kérdeznek. Tőlem sem kérdeztek, és akik mostanában voltak interjún, tőlük sem.

Ezért lettem volna kíváncsi arra, hogy mi a tendencia.

De nyilván nincs olyan, aki egyszerre van mindkét helyzteben.

Egy HR-es tudna esetleg válaszolni.

Azt értem, hogy az utcáról bejövő bármit mondhat, de ez nem jelenti azt, hogy meg is kapja.

2016. febr. 18. 14:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Multinál nagyon fontos, mekkora bért kérsz be az elején, mert ez lesz a referencia, a baseline.

Ha az elején szerénykedsz, és reménykedsz, hogy jól dolgozom, és majd jól megemelik, akkor beszoptad.

Érdemi (értsd: 30-50%) keresetnövekedést csak váltással lehet elérni. Amikor új helyre mész, be kell kérni a nagy alapbért, mert amíg ott vagy, érdembern nem fog növekedni.

2016. febr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ezzel vitatkozom, nálunk minden évben van béremelés, az én bérem az elmúlt 4 év alatt több, mint 40 ezerrel nőtt.

Most viszont nem tudtam semmit mondani, hisz szóa sem került.

2016. febr. 18. 19:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó, ha 100 ezerről 4 év alatt felemelik a fizetésedet 140 ezerre, akkor örömödben a seggedet a földhöz vered.

Aki meg keres 4-500k-t, vagy afölött, az meg megmondja a főnöknek, hogy köszönöm, már kávéztam...

Én ÉRDEMI fizetésemelésről beszéltem, koma.

2016. febr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Belső váltásnál nem adnak emelést a tapasztalatom szerint, legalábbis nem rögtön. Magasabb pozikra meg kívülről hoznak embert, rendszerint olyanokat, akikkel a főnökök máshol már dolgoztak együtt.
2016. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

hagyjuk már ezt a lenéző, flegma dumát.

nem érdekel, hogy aki fél milliót keres, annak ez kávépénz.

a 40 ezer nem rossz, nem kéne ennyire lenézni.

minden válaszod ilyen stílusú, de kb semmi konkrétumot nem tartalmaz.

hogy jön ide egy fél millás fizetés? ennyi erővel minden egyes kérdéshez be lehetne írni valami ilyesmit, aminek nincs köze a kérdéshez.

sokan örülnének a béremelésnek, de esélyük sincs rá.

jó kis magyar mentalitás, hogy ha valaki kap valamit, azt is fikázzuk le, igaz te még ennyit sem kapsz, de nem baj, oszd az észt, hogy "lehetne 10x ennyi is!".

2016. febr. 19. 07:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Abban az egyben igaza van - még ha a stílus nem is épp királyi - hogy a béremelést fizetéshez kell mérni %-os arányban. Egy 40,000-es emelés van, akinek nagyon sok (mondjuk 40%), van, akinek meg szinte semmi (mondjuk 5%).

2016. febr. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!