Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van egy álláshirdetés Ausztriá...

Van egy álláshirdetés Ausztriába édességgyárba ahol alapbérként 1500 eurót adnak, szerintetek kamu? Mellékelem a linket a hirdetésről

Figyelt kérdés
[link]
2016. márc. 2. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ráírsz a hirdetőre, tapintatosan érdeklődsz, munkavégzés helye, vállalkozás neve, stb.

Ha megvan a neve, rákeresel a neten, írsz nekik egy levelet, amiben rákérdezel a hirdetés valóság alapjára. Ha igen a válasz, akkor van perelési alapod is ha mégis átverés lenne.

A gyár adatait se felejtsd el megnézni, hogy létezik-e, nem-e kamu weboldal, és akár az adott városban élő emberke megkeresése (fb. csodákra képes) és rákérdezni, hogy tényleg van-e ott olyan gyár.

2016. márc. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
megkérdeztem a gyár nevét, de azt mondta, hogy titoktartási szerződés kötöttek azzal kapcsolatban, hogy a hirdető nem adhat ki információkat a cégről. (az édességgyárról)
2016. márc. 2. 11:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Indulásnak 200 EU költsége van (ami magában foglalja a 110 EU szállás kauciót, 70 EU munkaruhát, 20 EU étkezés és az utazást amit a fentiekben említett feltételekkel az első ledolgozott hónap után a munkáltató visszafizet) Ezeket a költségeket a korábbiakon okulva cég alkalmazottnak a buszra szállás előtt kell kifizetni. "


Na, az utolsó mondat az a pont, ami miatt gyanút fognék...

Oké, hogy úgy szállok fel a buszra, hogy a 20 eurót kifizetem az útiköltségre, de hogy tőlem el nem szednék a kauciót meg a munkaruhára a pénzt, amíg meg nem érkeztünk, az biztos:

Majd ha ott vagyunk és látom, hogy nem egy pajtában kell lakni, meg ha megkaptam a munkaruhát, akkor fizetnék - de addig... max felmutatnám, ellenőrizhetnék, hogy van nálam annyi pénz, de oda tuti nem adnám :-)


Amúgy ettől még lehet normális hirdetés, de én itt gyanút fognék...

2016. márc. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kamuszagú. Eleve, egy gagyi gmail-es e-mail cím a kontakt, 13. meg 14. havi fizetés nyelvtudás nélküli, gyári munkásoknak...hagyjuk már.


Nem veszítesz semmit, ha írsz neki és megpróbálod kiugrasztani a nyulat a bokorból, de ne dőlj be!

2016. márc. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is eléggé kamunak tűnik. Miért lenne érdeke egy cégnek az, hogy a hirdető ne adjon ki róla semmilyen információt? Én még nem hallottam olyan álláshirdetésről, ahol a jelentkező elől eltitkolták volna, hogy melyik céghez jelentkezik.
2016. márc. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kamu. A hirdető neve és a cég neve sincs feltüntetve. Tőlünk nem messze Kittseeben ( Ausztria ) van egy csokigyár ahová kihalásos alapon veszik fel a dolgozókat olyan túljelentkezés van szlovák és magyar oldalról. Minek toboroznának a "világ végéről" bizonytalan szaktudású embereket?
2016. márc. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kamu szerintem is ,miért neki kellene a munkaruhát kifizetni? :)))
2016. márc. 2. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!