Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem akarja kifizetni a szabads...

Nem akarja kifizetni a szabadsagot?

Figyelt kérdés

21eves vagyok, tobb mint egy eve dolgozom egy cegnel.

A fonok 4oraba jelentett be(hogy a cegnek konnyebb legyen)


Elosszor mentem betegszabadsagra(3nap) a hetvege moatt szerencsere nem 5. Es a fonok nem akarja kifizetni.....


Viszonylag jobb a munkahely mert legalabb egesz evben 1 valaszthato het(5nap) szabadsag fizetve van.....


Ennek ellenere minden honapban bekuldi a fonok a fizetes papirt. Szabadsagolas papirt hogy mindenki irja ala az elore kitoltott oldalakat ezzel bevedi magat.


Ezzel az a bibi ha nem irom ala akkor a munkahelyem valoszinu megszunik.......

De peldaul parommal most leszunk 2evesek...es igy nem igen tudunk elmenni sehova mivel akkor nem csak az utazas koltseget "verjuk el" hanem arra vagy azokra a napokra kapott fizetesem is(meg nem kapott).


Szerintetek ilyen helyzetben lehet valamit tenni?



2016. márc. 8. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel aláírsz egy papírt, amivel a saját érdekednek ellent mondasz, nem igazán. Ettől függetlenül a beteg szabadság nem választhatóan fizetendő, hanem kötelező. De gondolom, ha keménykednél, ezért is kirúgna.
2016. márc. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát hú, ez elég durva, de szerintem el kezdhetnél állást keresni, hátha máshol kedvesebb a főnök. Szóval hogy lenne más állásod, s ahol most vagy, ott meg felmondanál. Én amúgy jogi dolgokhoz nem értek, de szerintem próbálj találni valami másik munkahelyet ehelyett.
2016. márc. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

A kérdésed teljesen feleslegesen tetted fel, hiszen a választ Te is tudod.


Ha kiállsz az igazadért, megütheted a bokád, ha nem, akkor pedig rabszolgaként fogsz meghalni. :)


Neked kell eldöntened, hogy melyiket választod...


Én (hangsúlyozom: ÉN) az aláírt napokra szervezném a nyaralásom, és bizony nem is mennék be dolgozni akkor. De előtte még emlegetném a főnök előtt, hogy akkor X. Y. naptól-ig szabadságon leszek, el ne felejtse, hiszen papírra van vetve. :)

Mégis milyen indokkal fog elbocsátani szerinted?


Ha mégis megteszi, akkor munkaügyi perrel fenyegetőznék, valamint nem sajnálnám annyira az ilyen munkahelyeket.


A dolgozók azt az egyet nem fogják fel: Sok lúd disznót győz! Összefogás lenne az alapja mindennek, és lassan, de biztosan véget lehetne vetni annak a rabszolga társadalomnak ami ebben az országban a munkaerőpiacon van. Ugyanis egy fecske nem csinál nyarat. :(

2016. márc. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!