Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha lenne másfél millió forinto...

Ha lenne másfél millió forintotok, mibe fektetnétek be?

Figyelt kérdés
Nem szórakozásra gondolok, hanem olyasmibe, ami pénzt hoz.

2016. márc. 8. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:

van aki méhészkedésbe fogna, van aki venne pár láncfűrészt, szegélyvágót stb és kertészkedne, fát vágna.

Van aki disznót venne, de ezeket elég nehéz 8 emeleten pesten megválósitani.

Bele lehet aranyba fektetni, mert ennyiért is lehet venni, ha vidéki vagy akár egy kis telekre is fordithatod.

Sok lehetőség van

2016. márc. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Két dolog vanm amibe befektethetsz. De az egyik már kilőve, mert már befektettél volna ha tudod. A másik pedig a saját képességeid, jól informáltságod, tudásod. Ha ezekben fejlődsz akkor tudni fogod mibe fektess be és még időben be fogsz szállni a piacra. Ha nem vagy elemző típus akkor viszont a kapcsolatépítésre kell helyezned a hangsúlyt illetve a kettő keverékét kell alkalmaznod. Ezek tanulható dolgok.

Ezért azt mondom végezz el a pénzből tanfolyamokat, menj el befolyásos klubokba ismerkedj ott, derítsd ki egyáltalán mi az a téma amiben motivált tudsz lenni és nagy pénz van benne, képezd magad itt. A jó befektetések felismeréséhez magas intelligencia és elemző személyiség szükséges, ez utóbbi tanulható, de ha már gyerekkorodban elemezted a dolgokat az jó.

Ha ezek nincsenek meg akkor meg a kapcsolatépítés vagy hírnév felépítés. Ha van hírneved téged fognak megkeresni, meg fogsz lepődni olyan ajánlatokat kapsz majd.

Amúgy én ethereum-ba fektettem most 3,5 USD-n. De ha nem értesz a befektetéshez nem érdemes belekezdeni, főleg, hogy beindult az árfolyam már 300%-os növekedés realizálódott. A sokak szerint akár 150-200 USD-t is elérheti, de ha most veszel 10 USD-n az akkor is csak 15-20x-os növekedés, ami tekintve, hogy ez kockázati tőkebefektetés nem túl jó vígasz. Mérlegelve már nem lehet ide beszállni. De annyit mondok kutass! Olyan dolgok után, ami még nagyon új. Mert ezekben van a nagy pénz. Ethereum pl. tőzsdén még bőven nincs, ami tőzsdére kikerül azt én már konzervatív befektetésnek nevezem, ha ez nem is mindig van így. De annyit mondok, hogy nem véletlen, hogy bekerül tőzsdére, a jobb cégek tőzsdére kerülés előtt hozták az igazi hasznot, amint konzervatívvá válik beteszik tőzsdére, mondván, hogy a parasztnak jó lesz.... Ugye mert tőzsdén csak elemezni kell, kutatni kevésbé. Míg az olyan befektetések, amit sokszor te magad spekulálsz rá, úgy, hogy azelőtt azt sehol nem hallottad vagy olvastad, na az az igazán szép dolog és ha bejön akkor meg tiéd minden tisztelet, mert nem a mainstreammel mentél és képes voltál letenni valamit az asztalra.


Úgyhogy azt ajánlom: Tanulj! Tanulj! Tanulj! Kutass! Kutass! Kutass!

2016. márc. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja és a %-om azért ilyen alacsony, mert rendszeresen trollkodok is :D
2016. márc. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mindig is elemző típus voltam, de sajnos az elemzésem 100%-osan az emberi viselkedésre "korlátozódott". Emberismerőnek úgy gondolom, nagyon jó vagyok, viszont a világban való kiigazodásban amely körülvesz gyakran érzem magam elveszettnek. Nem igazán látok át dolgokat könnyen, a legalapszintűbb pénzügyi ismeretek is (amit szakmához tanultam vállalkozásismeret alatt) nehezen ragadtak rám, bárcsak ehhez lenne jobb képességem. :-D A tanulás nincs ellenemre, viszont sok olyat is olvastam hogy hiába tanulsz meg dolgokat (mondjuk leszedsz a netről pénzügyi jegyzeteket stb), attól még nem lesznek jó befektetői képességeid, hiszen akkor minden könyvelő is milliomos befektető lenne. (és való igaz, hogy a könyvelők, akik elvileg értenek a pénzhez, nem tudnak vagy nem akarnak élni ezzel a képességükkel, inkább elmennek alkalmazottnak, VAGY ténylegesen nem is értenek a pénzhez, mert ahhoz nem elég elvégezni egy főiskolát. Talán olyan emberekkel kellene körülvennem magam akik így gondolkodnak. És én nem vártam el itt senkitől, hogy megmondja nekem, mibe fektessek, azt nekem kell kitalálnom, a kérdés arra irányult, ti mibe fektetnétek, hogy láthassak szempontokat, ezzel is ötleteket merítve, stb.
2016. márc. 9. 14:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Figy felejtsd el, hogy mihez van képességed és mihez nincs. Mérlegelni kell. Várható haszon és kivitelezés nehézségei között. Nyitottnak kell lenni az új dolgokra. fókuszálni kell a célodra, és meg kell tervezned a szükséges lépéseket amik eljuttatnak a célod felé. Ilyen egyszerű lépésekről van szó. Gyűjtesz olyan anyagokat amik a célod felé visznek. Kutatsz olyan témákban amik a célod felé visznek, stb.

Igazából rá kell találnod magadra, ha sikeres üzletember akarsz lenni. nem az a kérdés megvannak-e a képességeid hanem az, hogy eléggé akarsz gazdag lenni és teszel is érte. Az agyadat és az érzelmi világodat úgy kell kondicionálnod, hogy mindent megtegyél azért, hogy elérd a céljaidat. gyengébb képességű emberek is lettek nagyon gazdagok. Nem kell a legjobbnak lenned. Oké Henry Ford már valszeg nem leszel se te, sem én.(mert ő egy kibaxott zseni volt és nagyon korán kezdte). De multimilliomos vagy milliárdos még lehetsz(most HUF-ról van szó :D).

Kezdésnek ha nem születtél kemény vállalkozó családba akkor a nevelésedet kell megváltoztatnod. Mert akaratlanul is azokban a hiedelmekben hiszel, amik életed során rádragadtak. A törvényeket is vizsgálat alá kell venned, nincs olyan, hogy jó vagy rossz. érdekek vannak. A te érdeked mások érdeke és közös érdekek. Van egy mondat amit sokszor mondok: Egy kapitalistának nincsenek törvények, csak annyit a szempont, hogy ne kerüljön börtönbe, ne öljék meg vagy ne váljon közutálat tárgyává.

Ezeket nagyon egyszerűen meg lehet tartani.

Lényeg, hogy minden korlátozó tényezőt az agyadban ki kell iktatni. Persze nagyon sok dolgot így is be fogsz tartani, mert ha nem tartanád idővel börtönbe mész vagy megölnek. De ha okos vagy akkor ezeket elkerülöd.

A lényeg egy nyitott szemlélet. Nem kell senkivel sem rosszat tenned. Viszont ha kicsit tanulmányozod a természet működését és az emebr működését akkor rájössz, hogy jelenleg az önérdek irányít, tehát nagyon keményen érvényesítened kell az érdekeidet, de persze úgy hogy figyelembe vedd közben másokét is. És ez a kettősség benne a legnehezebb, mert nem fekete fehér.

Na de beszélhetnék itt évekig is.

Én ethereumba fektettem be. Eddig 300%-ot hozott, de sokkal több lesz.

[link]

Ez az ethereum. Gyönyörű grafikon főleg annak, aki már korán vásárolt, de még most is érdemes beletenni a pénzünket.

2016. márc. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja amúgy azt hozzáteszem ez nincs tőzsdén. Erre úgy találtam rá, hogy egy befektetőnek beszéltem a bitcoinról(a legnagyobb cryptodeviza). Ő elkezdett utánanézni a dolgoknak, eztán elmondta nekem, hogy talált egy ígéretes cryptodevizát nézzem meg. Utánanéztem kicsit, összehasonlítottam sok-sok cryptodevizával és 2 USD-nél arra jutottunk, hogy ebbe tegyünk bele mindent. Most már láthatod 11.68 USD-n van.
2016. márc. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen asszem igazad van. Még egy kérdés, ami lehet hülyén fog hangzani, bocsi előre is.. Azt írtad, járjak "olyan közegbe", ahol így gondolkodnak az emberek. És hol találok ilyen közeget?
2016. márc. 13. 00:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát igazából, először neked kell megváltoztatnod a fókuszodat olyan témákra amik a pénzcsinálás körül forognak. Aztán jön ez, rátalűálsz emberekre akikkel egy irányba tartotok, szerveztek összejöveteleket megbeszélitek a dolgokat, stb. De a facen is vannak üzleti találkozók szervezve. Minner.hu-t nézd a szerkesztője sok tanácsot ad kezdőknek.
2016. márc. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy az üzleti világban bizonyítani kell. Ki kell harcolni a tiszteletet, nyomni kell az önpromot, el kell tudni adni saját magadat is. És végső soron le kell tenni az asztalra. Ha ezek megvannak akkor majd téged is ekresni fognak jobb és rosszabb ajánlatokkal.
2016. márc. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én vennék a pénz egy részéből mondjuk az ebay-en csiszolatlan opált. Ha meghozta a posta nekiállnék a kőcsiszolásnak, aztán haszonnal dobnám tovább a neten vagy továbbadnám ékszerészeknek, ötvösöknek drágakőfelvásárlóknak! Vagy! Vennék pár hektár földet elkezdenék rajta termeszteni gyógynövényeket, mondjuk kamillát vagy olyat amit kevesen termelnek de piaci igény meg van rá! Ha megérett a növény az aratásra akkor betakaríta(t)nám és adnám tovább a megrendelőnek jó haszonnal persze! Vagy! Indítanék egy információs vállalkozást, lefordíttatnék ingyenes angol nyelvű e-könyveket aztán teríteném őket a neten magyarul persze már pénzért vagy a hagyományos könyvpiacon! Persze ezekhez a dolgokhoz alapos szaktudás kell, ami nekem megvan, csak tőkém nincs sajnos! De ha Neked van, írj privátot és kitalálhatjuk a mi, merre, hány métert a hasznot meg elfelezzük! Érdekel? :)
2016. márc. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!