Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alkalmi munkavállaló vagyok,...

Alkalmi munkavállaló vagyok, mikor fizetik ki a bérem illetve ugye nem buktam el 2 napi fizetésem?

Figyelt kérdés

Március 4.-én mentem 1.ször dolgozni, majd 2. alkalommal március 5.-én.


A könyvelésre, az irodába még nem vittem be a bankszámlaszámomról a papírt (ez az én hibám, tudom el kellett volna intéznem múlt héten...)

Ezt holnap vagy holnapután legkésőbb pótlom. (ingázom, és pénteken dolgozom legközelebb, de lehet holnap is lemegyek a melóhelyre)


Mikor történik a kifizetés?

Valaki azt mondta hogy elvileg 5 naponta fizetnek alkalmi munkavállalónak.


Én eddig csak diákként dolgoztam, most alkalmi munkavállaló leszek májusig, onnantól határozott idejű szerződésem lesz.


Illetve szerződést sem írtam még alá...

kell egyáltalán ilyennél aláírni?


Ugye nem buktam el 2 napi fizum hogy eddig nem vittem be a bankszámlaszámomat a könyvelésre?



2016. márc. 9. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Munkahelye válogatja.

Nálunk egybefüggő napoknál az utolsó nap, készpénzben.

(pl: ezen a héten kedd-szerdán dolgozol, akkor szerdán, a jövő héten szerda-csütörtök-péntek, azt a részt pénteken)

Van ahol a havi bérfizetéskor (következő hónap 10-ig), függetlenül attól, hogy hány napot dolgoztál és hány részletben.

A lányom meg a tulaj másik cégénél dolgozott 1 napot alkalmival, ott majdnem 2 hónap múlva fizették ki (akkor is úgy, hogy a közvetlen főnöke szólt többször is)

2016. márc. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
biztos hogy nem!
2016. márc. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

"Alkalmi munkavállaló vagyok, mikor fizetik ki a bérem"


Máskor, ha elvállalsz egy munkát, ezt is tisztázd, mielőtt elkezdesz dolgozni: készpénzben vagy átutalással, azonnali, heti vagy havi elszámolásban kapod meg a pénzt.

Ha átutalással fizetnek és még nem vitted be a számlaszámodat, akkor nem is tudnak fizetni - egyenlőre.

Mihamarabb pótold a hiányt és ne szégyelld megkérdezni, mikor fizetnek?

2016. márc. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Megkérdezem!

2016. márc. 10. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!