Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programtervező informatikuskén...

Programtervező informatikuskén el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy tapasztalom hogy nem, Budapesten. Proginfó Bsc, angol+német megy folyékonyan. Tapasztalat nélkül külföldre sem jutok ki. Mit tehetek?

2016. ápr. 1. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom... Én hónapok óta keresek programozót, és nem találok. Még addig sem jutok el, hogy egyáltalán ajánlati szintre jusson a dolog, annyira nem kell nekik a munka (mert van bőven belőle nekik), szóval ha egy programtervező informatikus nem talál munkát, akkor annak okait csak magában keresheti, nem a szakmájával van a hiba.
2016. ápr. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Ez a kérdés valami vicc, ugye?


Vagy irreálisan sokat kérsz?

2016. ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Műszaki vagy informatikai végzettséggel, angol-német felsőfokú ismereével, ha Budapesten élsz, nagyjából lehetetlen elbújni a fejvadászok elől...
2016. ápr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Bruttó 380 körül kérek, ha angol+német is kell. Lehet az a baj hogy egyelőre csak c++-ban vagyok

hajlnadó gondolkozni?

Vagy lehet túl idős vagyok? Nekem ez a második diplomám, 30 éves vagyok, most váltok szakmát, mivel az előzőben nem találtam

meg a számításom (közgazdász/pénzügy).

2016. ápr. 1. 20:13
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem tapasztalat nélkül sok a 380.
2016. ápr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem érzem soknak egyáltalán. Ha angol ÉS német is kell a melóhoz napi szinten, akkor még lehet kicsit kevés is.
2016. ápr. 1. 22:11
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Te figyelj, komolyan, 30 évesen ennyi eszed van istenem...


- 380-at kérsz, nem kapsz munkát, de nem érzed soknak?

- Csak C++-hoz értesz? A .NET-ben és a Java-ban sokkal nagyobb a potenciál.

- Attól mert papíron kell német meg angol nyelvtudás, megsúgom neked, valójában maximum annyira fog kelleni, hogy angol nyelvű dokumentációt kell olvasnod. Azt meg mindenhol úgy kell.

- Meg ugye az ember sosem tekint bizalommal egy 30 éves pályakezdőre.


Adj le a 380-ból, ez sok pályakezdőként.

2016. ápr. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szerintem neked meg túl sok fogad van, szívesen megszabadítalak egy pártól ha gondolod :)

Ez nem a magyar szak amire te jártál, te szeretncsétlen, elhiheted hogy vért pisiltem mire elvégeztem meló meg egyéb dolgok mellett. Ráadásul értem is amit tanultam.

Amíg te magaddal játszottál otton, addig én este 21:00 -ig suliban voltam, utána meg éjfélig tanultam, stb.

2016. máj. 3. 11:29
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Szerinted én most mit dolgozok? Megsúgom: programozóóóó vagyok. .NET-ben fejlesztek.

És hasra ne essek, hogy 9-ig egyetemen vagy, én is voltam addig, sőt még a ruhatár szakosok is.


No, igazán remélem, hogy soha nem fogsz elhelyezkedni a szakmában, ha ennyire buta vagy mint a föld. Még egyszer:

- túlkoros pályakezdő vagy

- nem piacképes nyelvhez ragaszkodsz

- túl sokat kérsz kezdőhöz képest


Kb ennyi.

2016. máj. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sorry, de pont ma már el is helyezkedtem, bruttó 400-ért + cafeteria.

Túlkoros vagyok? Mihez képest? Beszélsz baromságokat össze-vissza, bocs. Az évfolyamunkban vannak még nálam is idősebbek biztosíthatlak, és őket is felveszik hasonló bérekért, pedig teljesen kezdők.

Az a gyanúm, hogy itt inkább te vagy a buta, és esetleg irigykedsz hogy valaki már ennyivel kezd? Képezd magad és akkor te is fogsz többet kapni :)

Ja, igen a c++. Csak azért mert most a JAVA meg a PHP a trend itthon, nem jelenti hogy a c++ elavult, sőt. Nézz kicsit szét a világpiacon is hogy mely nyelvek a legnépszerűbbek, elárulom hogy a c++ mindig benne van z első 3-4 nyelvben, akárhogy nézelődsz, pedig már több évtizedes nyelv. Ennek csak van oka, nem? Mr .NET fejlesztő :)

2016. máj. 3. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!