Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munka ügyi bíróságra mehet...

Munka ügyi bíróságra mehet ilyenkor vagy mik a teendőim?

Figyelt kérdés

3 hónapig dolgoztam egy pénzügyi és biztosítási cégnél.

Mikor oda mentem a munkaügyi kis könyvemet nem kérték el.

Leszámoltam.Bementem a munkaügyre ,hogy regisztráljak akkor mondták a munkaügyi kis könyvet amit kötelezőek beírni és a tb kis könyvemet. A munkaszerződésemet aláírás,pecsét nélkül kaptam meg mikor leszámoltam.

Miután jártam a munkaügyön bevittem a céghez a szerződésemet a munkaügyi kis könyvemet és mondtam ,hogy ugye kell a tb kis könyv is.

A szerződésemet lepecsételték a tb könyvet megkaptam. Körübelül egy hónapig tartott ez a procedúra.

A munka vállalói kiskönyvemet visszont NEM kaptam vissza.Már másfél hónapja várok rá emiatt dolgozni sem vettek fel.

A biztosítások után pedig erzsébet utalványok járnak amiket szintén NEM kaptam meg.

Tovább képzésre is kellett mennünk kb 10.000 forint körüli volt az utiköltség összege amit azt mondták ,hogy 100%ban térítenek amiből mai napig egy forintot nem láttam.

Netten olvastam ,hogy a tb kiskönyvet is 3 munka napon belül küldeni kellett volna.

Az lenne a kérdésem ,hogy ilyenkor mehetek munakügyi bíróságra? Vagy mit tehetek?

Összefoglalva:

-Lehúztak 10.000 forint készpénzel plusz az utalványokkal.

-A munkaügyis könyvemet nem kaptam meg. Már másfél hónapja.

-Arra is 1 hónapot kellett várnom ,hogy a szerződésemet aláírva lepecsételve vissza kapjam, és arra is ,hogy megkapja a tb kiskönyvem.

A cégnél bárkit hívok senki semmit nem tud, sem a vezetők sem a főnökök....

Most arra gondoltam ,hogy ismét felhívom a főnököt összefoglalom neki a dolgokat és fenyegetőzök a munkaügyi bírósággal.

Mikor az utalványokra rákérdeztem azt mondták ,hogy nem kaptunk mert nem teljesítettük a tervezetet.A tervezetben pedig az volt ha x egységnyit meg kötünk akkor 100%ot fizetnek érte.Ergo 3000 helyett 6000-ret...

Most igazán kétségbe esetem nem is azért mert lehúztak hanem mert miattuk buktam el egy állást mert csesznek vissza adni a munkaügyis könyvemet..



2016. ápr. 4. 05:11
 1/2 anonim ***** válasza:
A kiskönyv nem kell az új helyre. Átvertek, ha azt mondták, ezért nem vesznek fel. Aláírsz egy papírt, hogy nem adtad le és kész.
2016. ápr. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

És vissza adni sem kell a cégnek?

Vagy a munkaügyre se kell beadnom?

Nekem nem tetszik ez az egész dolog van egy olyan érzésem ,hogy besem jelentettek legalábbis nem úgy ahogy kellett volna..

2016. ápr. 4. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!