Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyi baleset mit tegyek?

Feri023 kérdése:

Munkahelyi baleset mit tegyek?

Figyelt kérdés
Dolgoztunk egy helyen és munkahelyi balesetet szenvedtem,letört a Sajkacsontom! A Főnök azt mondta hogy ne mondjam meg hogy a munkahelyi mert megbüntetik, én belementem mivel azt mondta hogy fizetni fogja a havi pénzem! Két hónapig volt fent a gipsz utána meg kellett műteni,most már eltelt 5 hónap de most voltam a kórházba és még mindig nem mehek dolgozni! A főnök most azt mondta nem kapok pénzt és amint eddig adott majd azt is le fogja vonni! Most mit tegyek segítsetek!!

2016. ápr. 14. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ezért nem kell bejelentés nélkül dolgozni. Nyilván amiatt nem akarta, hogy betegállományba menj.
2016. ápr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Be vagyok jelentve!!
2016. ápr. 14. 10:53
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Még megteheted hogy jelented a balesetet TE... de sajnos utána nem nagyon kell visszamenned dolgozni oda :/


Kérj segítséget az OMMF zöld számán. akár név nélkül is.

[link]

2016. ápr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
amúgy a munkáltatód számíthat majd egy szép kis büntetésre... meg természetesen egy alapos hatósági ellenőrzésre. Szóval ezek tudatában esetleg beszélj még vele, hogy jelentitek-e még most a balesetet, és akkor nyugi van (és kapod a 100% táppénzt, illetve kárigénnel is élhetsz a munkáltató felé), vagy jelentsd te... és ha utána ki akar rúgni, még egy munkaügyi pert is a nyakába sózhatsz :o
2016. ápr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Ilyenbe sose szaba belemenni. Gondolj bele, mi van, ha később kiderül, hogy maradandó károsodást szenvedtél, a munkáltatód tuti nem fog fizetni...Te meg ott leszel munka és pénz nélkül.
2016. ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem értem a dolgot. Ha be vagy jelentve és most nem dolgozol, akkor táppénzen vagy hivatalosan?
2016. ápr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Be vagyok jelentve 4 órás minimál bérrel így kapok havi 19.000Ft-ot de mivel ebből nem lehet mesélni ezért a maradék pénzt a főnök adja havi kB 100-120ezret (persze napi 12 órákat szoktam dolgozni)
2016. ápr. 22. 07:33
 8/8 anonim ***** válasza:

4 órás minimálbérre nem jön ki a havi 19ezer... nem vagy te 4 órára sem bejeletve, max 2-re :o


igenis járd ki, hogy amíg nem tudsz dolgozni, fizessen... kifizeti a tb is, még ha feketén is vagy foglalkoztatva (ráutaló magatartással is létrejön a munkaszerződés), csak körülményes, és a munkáltatónak nem kis büntetés lesz a része.


vagy pedig hallgatsz és tűrsz... és akkor TALÁN lesz hova visszamenned dolgozni.

mert e reformok működnek :/

2016. ápr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!