Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés
joco1234 nevű felhasználó kérdése:

Ha alkalmi munkán vagyok heti bejelentéssel és munka közben meghúzódott a kezem (alig tudok fogni vele) akkor is jár a 100%-os táppénz?

Keress kérdéseket hasonló témákban: munka, táppénz, munkahelyi baleset, alkalmi munka, húzódás

2016. ápr. 17. 11:27  Privát üzenet  

A válaszok
Nem jár, mert nem alkalmi munkavállalóként nem vagy biztosított, nincs járulékalapot képező jövedelmed, nem fizetsz pénzbeli egbizt járulékot. Semmilyen táppénzre nem vagy jogosult.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2016. ápr. 17. 11:31 Privát üzenet
Nem. Akkor csak szimplán nem hívnak be dolgozni.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2016. ápr. 17. 12:26 Privát üzenet
Így van, ahogy előttem leírták. És remélem tudod, hogy ilyenkor a TB-t is magad után kell fizetned, különben rosszul járhatsz anyagilag, ha ellátnak az orvosnál...

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2016. ápr. 17. 13:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

és az változtat valamit azon h közben jelenleg munkanélkülin vagyok? abból elvileg fizetve van a tb-m....

# 4/6Időpont 2016. ápr. 17. 16:45 Privát üzenet
Nem, mert az álláskeresésiből sem vonnak pénzbeli egbizt járulékot.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2016. ápr. 17. 17:53 Privát üzenet

én ezt nem így gondolom... az alkalmi munkavállaló is munkavállaló, így őt sem érheti semmiféle hátrány a munkahelyén elszenvedett baleset miatt.

táppénz a klasszikus értelemben nyilván nem jár, de kárigénye lehet a munkáltatója felé, hiszen ez a baleset miatt nem tud jelenleg dolgozni még alkalomszerűen sem, így igenis van kiesett jövedelme.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2016. ápr. 21. 10:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van itt köztetek olyan, aki szülést követően rögtön munkába állt vagy munkahelyet váltott, de otthoni munkát végzett?
Alkalmi munkásnak jár baleseti táppénz?
Szeretnék érdeklődni hogy alkalmi munka válalóként dolgozom 2 éve lassan ami csak havi 15 napra jelent be ( de persze többet dolgoztam) most babát várok erre jár valami pénz táppénz szerű?
Alkalmi mukaválalóként, jár-e táppénz?
Alkalmi munkavállalói táppénz alatt?
Baleseti táppénz mellett elmehetek egy napot alkalmi munka bejelentéssel dolgozni? Ki lehet-e valahogy kerülni hogy ne legyen táppénzcsalás?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!