Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnék kimenni külföldr...

Hogyan tudnék kimenni külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Személyes okok/problémák miatt,úgydöntöttem kiakarok menni külföldre dolgozni. Egy ideje nézem az álláshirdetéseket, de semmi olyant nemkapok, ami nem átverésszagú. Igazából anglia jöhetne szóba, mert angolul tudok társalgási szinten, de nemragaszkodom az országhoz.

Sajnos szakmám nincs, de szeretném a Báros szakmát kitanulni, akár kint is. Ezt szeretném a legjobban csinálni.Van róla papirom, de sajnos nemsokat tanitottak itthon, meg nemdolgoztam ebbe, igy nemsokat ér.

Van félretett pénzem, ami kitartana egy hónapig is, de úgyszeretnék kimenni, hogy már meglegyen a munka, félnék anélkül belevágni. Igy maradtak az állásközvetitők, de nemtudom melyik lenne megbizható. Egyedül tudnék csak kimenni, van aki igy ment ki, hogyan boldogult? Nagyon örülnék ha tudnátok valami tanácsot adni hogyan vágjak bele. Már a nyáron elkéne menjek.

22.F



2016. ápr. 17. 23:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

NEm tudom, mennyi az "az egy hónapra elég" pénz, de valószínüleg nem elég.

Emellett legalább 2-3 hónapra való pénz a minimum, amivel el tudsz indulni. Elöször is kell egy lakást/szobát bérelned, és ahhoz megkövetelik a kauciót (általában 3 havi lakbér), ami nem kevés.

Az irreális, hogy ott szakmát tudj tanulni, ahhoz nincsenek meg a feltételeid.


A legokosabb, ha hivatalos munkaközvetítö oldalakat keresel és nem külföldieknek szánt valamiket, hanem az ottaniaknak valót, mert az reális.

2016. ápr. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen állásközvetítőket néztél: angliait vagy magyarországit. Utóbbit felejtsd el. Ott kőkemény pénzlehúzások mennek: kivétel nélkül mindnek az elején fizetned kell a megszerzett munkáért. Ez pedig az EU-ban jogilag tilos, a külügyminisztérium honlapjára is kiírták.

Az egy hónapra elég meg nem tudom mennyi nálad. Kezdésnek mindenkép menj el mosogatni is, abból is jön be valamennyi pénzed, így tovább kitart az a pénz, amivel indultál. Nem kell megvárnod majd NI numberedet, mert akkor alig marad pénzed bármire. Szégyen, nem szégyen addig érdemes ilyen munkákat is elvállalni. Ezután már kereshetsz olyan munkát, ami tetszik neked.

2016. ápr. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! 650.000 forintom van, ennél többet nemhiszem tudnék spórólni, nincs ahogy. Ez nemlenne elég?

Itthoni munkaközvetítőket néztem, mert valahogy tartok attól, hogy nemtudok személyesen beszélni az ottani munkaközvetitővel, s igy kiemenni egy idegen országba. De ezen változtatok, mert itt az interjún is tapasztaltam hogy lehúzás szaga van.

Második: Persze elvállalnék mindent, nem válogatok. A szakma kitanulást azt arra értettem, hogy pl. kezdenék mosogatóként, s majd az idő haladtával, meg a nyelv fejlődésével haladnék felfele, amig báros leszek. Úgy olvastam, hogy sok helyen van erre lehetőség, aztán nemtudom mennyire igaz.

Londonba nem mennék, valami más városba szeretnék, hova érdemesebb?

2016. ápr. 18. 08:55
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Én Dániába vagyok, 1 évig tartott eljutni a takarítói munkához, egy ismerős segítségével, ami eleve mázli volt, mert nem vagyok egy nagyon ismerkedős típus..tanulok egyébként mellette, azért jöttem ki alapjáraton


de London úgy tudom nagyon drága, vagy hova akarsz?

A legszarabb munkákért ugyanúgy küzdened kell egyébként ott is szerintem

2016. ápr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 LehetneEgyKérdésem? válasza:
96%

Én Londonban élek lassan 2 éve és 650 ezer forint bőven elég lenne, házra, bérletre, kajára meg főleg.

Munkát meg bármikor lehet kapni, el kell menni egy szállodába és jelentkezni, mivel beszélsz valamennyire angolul ezért még könnyebben menne. Szerintem sikerülne ha elég élelmes vagy :) Sok sikert!

2016. ápr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Utolsó: megnyugtattál, nagyon félek, mert ez az utolsó pénzem, ezt nagyon őrizgetem, szóval biztosra akarok menni. Azt megkérkezhetem, hogy hogy mentetek ki? Egyedül, vagy volt segítség?

Ettől is tartok, hogy teljesen egyedül leszek. Ti most hol dolgoztok, hol kaptatok előre munkát ?

Én valami kisebb városba képzelem el magam , üdülőhelyen akár. Nemszeretnék Londonba menni.

2016. ápr. 19. 01:09
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

650 ezer bőven elég lesz. Feléből szoktak kimenni az emberek, szóval nem kell nagyon paráznod miatta.

Azért a kisvárosokban is válogatni kell, mert ott meg kevesebb munka, mint egy nagyvárosban.

Hasonló lehetőségek meg vannak, mint amiket írtál. Ismerősöm mosogatással kezdett, majd mikor megjött az NI numbere akkor felvették már konyhai kisegítőnek és elkezdték azért kitanítgatni a szakács szakma fortélyaira, szóval annyira nem lehetlen, csak ezt vendéglátóhelye válogatja.

Azonban az írásod alapján az angolra még gyúrj rá. Még, ha magántanárhoz nem is tudsz elmenni ott a PONS, stb. nyelvkönyvek.

2016. ápr. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 LehetneEgyKérdésem? válasza:
100%
Szerencsére volt kint előtte ismerős aki el tudott vinni minket és megmutatni hogy mi-merre van, de viszon kisvárosba mész az tuti hogy nem kapsz munkát nyelv tudás nélkül sajnos.
2016. ápr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Persze az angollal mindennap próbálok foglalkozni. Sajnos nemtudok tanárhoz menni, de angolul nézek filmeket, youtubon videókat, próbálok forditani dolgokat amik érdekelnek.

Sajnos nekem senki sincs aki segithetne kint, meg akivel mehetnék, kicsitt félek, de úgyérzem tudnék bóldogulni. Szállástól félek, mert olvastam pár fórumon, hogy itthon lefoglalták, s kimentek, s nagyon rossz volt a hely.

Ti mivel kezdtétek legelőször, mikor kimentetek?

2016. ápr. 24. 21:50
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia. GMN Hungary. KG International kozvetitoknek nézz utána. Én a GMN által jutottam ki Skociaba, 18 évesen egy szállodába. Az elején kell fizetni nekik, és akkor, amikor minden papír elvan intézte. Nem kamu cégek, és jó melokat ajánlanak.
2016. ápr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!