Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gyakori 2 hónap...

Mennyire gyakori 2 hónap próbaidő utáni felmondás IT területen? Nagyon rossz néven veszik?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy programozóként fogok dolgozni, jövő héten kezdek. Azt elhallgattam, hogy szeptemberben folytatom felsőfokú tanulmányaimat, ezért biztos, hogy utoljára júniusban fogok dolgozni, még próbaidőben.

2016. ápr. 20. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét fél felmondhat a próbaidő alatt bármiféle következmény nélkül. Ezt te is, és a cég is elfogadja, amikor próbaidőt köttök ki. Ha ő mondana fel neked, ő sem gondolkozna azon, hogy ez mennyire etikus, szerintem te sem tedd.
2016. ápr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk azt nem értem, hogy ha szeptemberben kezdesz, akkor miért júniusban dolgozol utoljára? Mert nyáron nem akarsz dolgozni? :-) Én biztosan azt csinálnám, hogy a próbaidő végéig dolgoznék, de utána véglegesítés előtt elmondanám, mik a szándékaim - az sem kizárt, hogy a felsőfokú tanulmányaid mellett is dolgozhatnál náluk részmunkaidőben...vagy esetleg Te szereted meg úgy a munkát, hogy érdemes lenne megtartani...
2016. ápr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hat nyilvan a fonokod majd eljatssza a morcit, de negativ kovetkezmenyei nem lesznek. De csatlakozom a masodikhoz, fontold meg az egyetem melletti melot.
2016. ápr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem egy céges képzésre mész, ahol tanulmányi szerződéesed van, és 1 hónap próbaidőd, akkor nem para.
2016. ápr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Mármint ha 1 hónap után mondasz fel.
2016. ápr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

De ha arra a programra mész, amire gondolom, akkor most szólj a Recruitereknek és legyen benned annyi, hogy visszalépj, mert lehet, hogy mástól veszed el a lehetőséget, aki pedig ki tudná használni ezeket a dolgokat.

Egy ott dolgozó Recruiter...

2016. ápr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az egyetem mellett nem tudok ilyen munkát vállalni, ráadásul nem is illene bele a profilomba, nem programozó a végzettségem, és MSc-re sem oda megyek.


Egy C++ fejlesztői munkáról van szó, ha valaki ilyen állást keres, akkor 1000 számra talál, szóval nem veszem el senki olyan elől, akinek esetleg ez a pozíció lenne az álma és ha nem jön össze, akkor összedől számára a világ.

2016. ápr. 20. 20:08
 8/8 A kérdező kommentje:

71%-os:

Gondolom Te írtad az én kommentemet megelőző 3 hozzászólás mindegyikét. Nem tudom milyen programra célzol, ez egy 8 órás munka egy cégnél.

2016. ápr. 20. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!