Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol van olyan antikvárium,...

Hol van olyan antikvárium, ami megvenné a használt könyveket?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 24. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden antikvárium beveszi.

Google-ba beírod a városod + antikvárium kulcsszavakat.

Én pár éve becipeltem vidékről 2 nagy szatyornyi könyvet, rhadt nehéz volt.

Az eladó elkezdte átnézni, persze én alapból csak a jó állapotúakat vittem, és ilyen 80 Ft-okat akart adni értük. Nem is kellett neki mind, szóval kaptam volna vagy 200-300 ft-ot.

Egy vicc. Mondom akkor inkább hazacipelem, ne nézzen már madárnak.

Ez Debrecen volt egyébként.

Szóval vigyél el először 1, max 2 darabot, nézd meg, mit ajánlanak.

Ja, és a könyvek ezeken a helyeken majdhogynem aranyárban vannak. Azt hinné az ember, hogy régiek, szakadtak, használtak, olcsón hozzá lehet jutni, erre több ezer ft egy könyv. Amit 100 ft-ért bevesz, eladja 2000-ért, nagyon gáz.

2016. ápr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az antikváriumok, pont a fent leírtak elkerülése érdekében azt szokták kérni, hogy egy listát írjon az eladó az eladandó könyvekről - így nem kell feleslegesen cipekednie.

Kérdező, azt javaslom, amit az első is írt: írd be a google-ba, hogy antikvárium és a településedet, majd keresd meg az antikváriumot emailben, ahol leírod, milyen könyveket akarsz eladni.

2016. ápr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az utóbbi időben sajnos az antikváriumok nagyon visszafogták a könyvvásárlást, messze több könyv van a piacon, mint amire vevő lenne.


A ponyvára szinte semmi kereslet nincs, az új könyvekre sem sok, megjelenik egy kötet, pár hónapon belül már a kiadó akciózza 30-40%-os leárazással, ezzel gyakorlatilag tervezhetetlen lett a könyvek piaca, mivel egy 5000 forintos könyvet nem éri meg megvenni 3-ért és 4-ért kínálni, mert simán lehet, hogy a kiadó fogja és maga kezdi 2.5-ért akcióban hirdetni (borzasztóan pörög a piac, a tegnapi könyv már régi).


Én inkább a vaterát, és egyéb online oldalakat ajánlom, esetleg a moly.hu-ra érdemes regelni, ott is rengeteg az eladó könyv, de nagy pénzekre ne számíts, manapság használt könyvet nem az vesz, aki nagyon el van eresztve, és hatalmas a kínálat (ha csak nem igazi régiségeket, könyvritkaságokat akarsz eladni).

2016. ápr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg az antikváriumok is egyre gyakrabban bizományba vesznek csak be könyveket, nem veszik meg. Csak akkor jutsz a pénzedhez, ha nekik sikerült eladni végre a könyvedet. Ha nem sikerül, akkor nincs pénz se.
2016. ápr. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy korábban leirták bizony nem egyszerű ez, antikvárium nagyon kevés pénzt ad a könyvekért, ők nagyot akarnak szakitani, plus kalkulálják hogy évekig ott áll majd. Egyébként hiába vettem én is olcsón könyvet, ami 100 éves, csomó ideje árulom kutyának sem kell.

Itt eltudod adni a jó könyveket, ha tényleg antikok és nem 30 évesek. [link]

2016. ápr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!