Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi fizetésemelést lenne...

Mennyi fizetésemelést lenne érdemes kérnem, kérjek megéri? (részletezés lent)

Figyelt kérdés

2 éve dolgozom jelenlegi munkahelyemen (25-30 fős vállalkozás) és előtte is már dolgoztam hasonló területen.


Amióta felvettek semmiféle béremelés nem volt legalábbis nekem nem (prémium és jutalom, és jutalék se). Lassan bele tanulok a szakmába, megszereztem a diplomámat (erre se történt semmilyen pozitív bérmozgás) amit a munkakör megkövetel, egyre aktívabban kell nyelvet használnom és önálló a cég szemszögéből eléggé fontos feladatokat ellátnom (kiemelt projektek vezetése, koordinálása, gyártókkal történő egyeztetés...stb.) Projekt menedzser vagyok. (Gazdasági végzettséggel). Néha 2 munkakört is el kell látnom, szabadság alatt is csöng a telefon..stb.


Nem helyezem a munkámat mások elé, de kollégáim koránt sem kapnak ilyen „lehetőségeket” és felelősséget. Ez részben ösztönző és tanulásnak se utolsó DE!

Sok mindenre rálátásom van és vak sem vagyok nagyjából tisztában vagyok a bérekkel és jutalmakkal.


Egyre többször vetődik fel bennem, hogy emelést kellene kérnem de nem tudom, hogyan tegyem és mennyit kérjek. A váltás gondolata is megfogalmazódott már bennem. De alapvetően egy nagyon jó munkahely, A+ és jó fej csapat „öröm” bemenni és a munka is érdekes.


Van egy hasonló szinten lévő kollégám, aki középfokú végzettséggel nyelv ismeret nélkül és alibizős feladatokkal (nem rokon) a 2x annyit keresi mint én. + jutalék (az még 20-30% plusz).


Én úgy gondolom, hogy ki kellene állnom magamért de félek, vagyis elbizonytalanodok, nem tudom mikor kellene kérnem, hogyan és mennyit én lazán 50-100% ra gondoltam de így kimondva sok…


A főnök jó fej de ki tud borulni mindenen hogyha a komfort zónája megborul félek egy ilyen beszélgetéstől félek, hogy kimondja, hogy keres mást és amúgy is sok amit kapok én meg nem védekezhetek azzal, hogy a 25 emberből a top alsó 5-ben vagyok bérezésileg mivel rálátásom van az adatokra.


Köszönöm annak aki végigolvasta és annak is aki válaszol tanácsod ad vagy személyes tapasztalatot ír meg.



2016. ápr. 24. 20:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

50-100%-os béremelés nagyon durva - attól bizony kiborulna, nem kicsit és egyáltalán nem fogja megadni. Nem is hallottam soha sehol ekkora béremelésről.

Persze nem írod, mennyi a béred: ha nettó 78 ezer, akkor ahhoz képest az 50 % nem sok :-)

Nem írod a juttatásokat sem.


Ha béremelést szeretnél, akkor csak nagyon óvatosan add elő, a "legszelídebb" módja az, ha juttatásokat (ha van, akkor magasabbakat)kérnél. Ez kevésbé "fáj" egy cégnek.


Személyes tapasztalatom: 4 éve dolgozom vállalkozóként ugyanannyiért a megbízóknak és bizony nem lehet áremelést kérni, mert igen gyorsan találnak mást, aki olcsóbban dolgozik. Még mielőtt rám sütnétek, hogy egy marha vagyok, ha nem tudok magamnak emelést kiharcolni - más vállalkozó ismerőseim sem tudnak a régi megbízóknál emelést kérni - csak új munka megszerzésével lehet növelni a bevételt.

2016. ápr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Amit írtál elgondolkodtató és tanulságos.


Amikor kezdtem akkor rész feladatok elvégzésére "szántak" asszisztensnek viszont jelenleg teljes egész feladatokat koordinálok és tárgyalok le. (Ezt lehagytam, tehát asszisztensi kezdő fizetéssel kezdtem és hiába nőtt a munka mennyisége és követeltek meg extra végzettséget, önállósodást..stb. béremelés elmaradt.)


Kérdésedre válaszolva havi nettó 100 hoz közelebb van amit kapok. A többieké meg inkább 300-hoz közelít vagy átlépi, Átlag 200. Nincs nagyon juttatás csak ügyek után járó mozgó bér - jutalék (pár %) nekem ez se. (ezen a piacon más hasonló unkakörben más cégeknél is a 200-400 tartják a reálisnak.


Nincs autó vagy több százezres cafeteria, mobilt is csak céges ügyben (legalább is nekem)


Tehát ami zavar, hogy ugyanazon a szinten maradtam amivel kezdtem "ezzel nem lenne gond" ha ugyanazt kellene csinálnom amikor kezdtem. De a több tíz milliós üzletek felügyelete, szervezése bonyolítsa mér korántsem kiegészítő munka. (munkámra panasz nem volt de dicséret se néha azért érezhető, hogy "ezt jól csináltad ügyes vagy" de ki nem mondja senki nehogy pozitív visszajelzés legyen belőle.

2016. ápr. 24. 21:01
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nettó 200-at nyugodtan kérjél - aztán majd alkudoztok.


A formálisan képzett és 3+ év tapasztalattal rendelkező project managerek manapság 450 br.- körül futnak, a nemzetköziek pedig 500-700 között + juttatások. A nettó 100 lóxar, kisegítő asszisztensi bér.


Aztán maximum azt mondják, hogy nem, kirúgni úgysem fognak, mert esélye sincs ennyi pénzért épkézláb embert találni. Akkor meg uzsgyi linkedin és keress mást.

2016. ápr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Kis magyar cégekre jellemző, hogy szinte semmilyen karrierutat nem kínálnak, és a cégek sincsenek nagyon felkészülve arra, hogy mondjuk egy diploma megszerzése után le kellene ülni beszélgetni a kollégával.


Nekem az a tapasztalatom, hogy kis magyar cégnél azt kapsz, amit kiverekszel magadnak, és sajnos legtöbbször csak munkahely váltás árán lehet emelést kapni, egyszerűen nagyon kevés cég próbálja megtartani az alkalmazottat, "jön majd másik", meg "ne legyen rendszer belőle" elvek mentén.


Ez persze nagyon hibás gondolkodás, de ez van :S

2016. ápr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%
Válts. 20%-nál nem fog többet adni. Ez a kkv-k hátránya. Nincsenek felkészülve a karrierre. Bruttó 500 lehetne a fizetésed.
2016. ápr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Érdemi fizetésnövekedést munkahelyváltással lehet elérni.

Ideje váltanod.

2016. ápr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ellenpélda is legyen: én egy kicsit nagyobb (~100 fős) magyar kkv-nál dolgoztam másfél évig, amikor is megszereztem a diplomámat. Én egyből belengettem a közvetlen felettesemnek, hogy bizony kaptam ajánlatokat máshonnan, és eléggé gondolkodóba estem. Következő héten behívtak HR tárgyalásra, és 100% emelést ajánlottak, ha maradok. Maradtam.


De nagyon meglepett ez engem is, valószínűleg tényleg elég ritka az ilyen, én is azt hittem, hogy váltanom kell, ha normális fizetést szeretnék.

2016. ápr. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"Lassan bele tanulok a szakmába, megszereztem a diplomámat (erre se történt semmilyen pozitív bérmozgás) amit a munkakör megkövetel"


Tehát te most lényegében gyakornokként dolgozol? Ha igen, akkor természetesen normális fizetést kéne kérned, én most gyakornokként heti 20 órában keresek nettó 60-at, úgy hogy még végzettségem sincs, teljes munkaidőben ez 120 lenne. Ha végeznék és teljes állásról lenne szó, akkor én pl. bruttó 300-350 alatt neki se állnék tárgyalni. Ilyen esetben egyáltalán nem sok az az arányú béremelés amit kérsz. (Persze az én szakmám más, de akkor is.)


Ha meg nem gyakornoki meló és tudod, hogy más ugyan ebben a pozícióban kétszer annyit keres, akkor nem kérdés, fizetésemelés az ő szintjére, vagy szépen keresel másik helyet.

Hát havi nettó 100-ért érettségivel mennek az emberek kamu irodai melókra nyelvtudás nélkül.

2016. ápr. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Utolsó: mi a te szakmád?
2016. ápr. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. (mentek a zöld jelek)


Részben én is így gondolom, hogy sajnos a váltás lehet az egyik út, de mindenféle képen fogok beszélni a főnökkel.


Utolsó előtti kérdésére: nem vagyok gyakornok. A bele tanulást én egy hosszú folyamatnak fogom fel, gyakorlat alatt szinte semmi hasznos érdemi dolog nem történt velem anno (nem ennél a cégnél. A nettó 100 peddig felülről nettó 100 (tehát 130-149 között)


Pusztán zavart az, hogy felelősségben az első top 5 ember közé tartozom egy 2mrd bevételű cégnél fizetésileg meg az alsó 5 ben vagyok. (éreztetvén a súlyt egy pl "számolási" hiba , vagy figyelmetlenség (ha nem vesz észre az ember... mert felettes kontroll már nincs) több milliós - tíz milliós veszteséget is eredményezhet.

És pusztán bántott, hogy a diploma hivatalos megszerzése után (úgy, hogy a cégnél 30-40% a diplomások aránya, +20% beszél nyelvet) semmi nem történt "automatikusan" azért 5-10% bérfejlesztés igazán nem lett volna sok de mégis csak valami.

2016. ápr. 25. 07:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!