Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rossz benyomást kelt az...

Rossz benyomást kelt az állásinterjún, ha minden munkahelyemen csak 1-2 évet töltöttem?

Figyelt kérdés

Eddig a leghosszabb idő, amit egy munkahelyen töltöttem az 2 év volt. A legtöbb munkahelyemen 1-1,5 évig voltam. Ennyi idő mindig elég volt, hogy teljesen beleunjak a munkába, és már semmi kihívást ne lássak a feladataimban. Ha úgy érzem nem haladok előre, akkor nincs motivációm sem, és csak a kiutat keresem. Nagyon rosszul viselem a monotonitást. Persze ha találnék egy minden szempontból megfelelő munkát, ami kihívást is jelent, akkor szívesen maradnék tovább is.

Ha ezt elmondom, rosszul veszi ki magát? Hátrány, ha valaki max 2 évet töltött az előző munkahelyein?


2016. máj. 9. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak ott hátrány ahol ugyanezt várják el és valószínűleg nem azt keresed.
2016. máj. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is ettől félek, én is ilyen vagyok. Bár nekem ez a második, ahová most váltottam. Itt meg a munkaidő és még az arra jövő túlórák miatt fogom megunni. :/


Neked hányadik munkahelyed ez?


Nem tudom mennyire vet, vet-e rossz fényt, én olyasmit olvastam egy cikkben, hogy nem biztos,vagy valószínűbb, hogy hamarabb lelép az, aki eddig gyakran váltott munkahelyet.

25N

2016. máj. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen iparág függő, SSC-ben például kifejezetten fura, ha valaki két évnél tovább leragad egy pozícióban.
2016. máj. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyban függ attól, hogy milyen területre mennél dolgozni, másrészről pedig, hogy eddig hány munkahelyed volt és milyen pozíciókkal: szerintem senki nem fog fennakadni azon, ha volt 2 előző munkahelyed, ahol 1-1 évig gyakornokoskodtál, aztán magasabb pozícióba váltottál máshol, viszont ha valaki az elmúlt 7 évben 8-szor váltott munkahelyet, akkor valószínű, hogy rá fognak kérdezni ennek a miértjére. Amúgy meg tapasztalatom szerint bizonyos fokú monotóniatűrést szinte mindenhol elvárnak, mert minden munkakörhöz kapcsolódnak ismétlődő, nem kihívást jelentő feladatok is, nyilván más ezeknek az aránya egy adminisztrátornál, mint egy stratégiai beszerzőnél. Én semmiképp nem utalnék arra, hogy "meguntam" a korábbi munkahelyeimet, inkább mondd azt, hogy jobban ki tudtál bontakozni szakmailag, könnyebb volt a bejárás, barátságosabb volt a légkör, szereted a kihívásokat. :)
2016. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!