Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "A HR-es az álláskereső...

"A HR-es az álláskereső ellensége"- mennyire állja meg ez az állítás a helyét?

Figyelt kérdés
Ugye a HR-es dönti el, ki(k) lesz(nek) felvéve. Ha az adott álláskeresőt nem veszik fel, akkor kereshet tovább, ami azt jelenti, hogy még tovább marad munka nélkül.
2016. máj. 21. 03:22
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

De nem vehet fel mindenkit, csak annyit, amennyi nyitott pozíciója van.

És mostanában találkoztam pár nagyon rendes HR-essel is. Volt aki azért is szólt, hogy az adott állásra több fizetést is kérhetek.

2016. máj. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Baromság.
2016. máj. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem lenne HR, akkor meg a managerre mondanád ezt, aki felvesz, vagy nem vesz fel. Ennyi erővel mindenki az ellenséged.
2016. máj. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Ez azoknak a dumája, akiket nem vesznek fel, és az okot rögtön bárki másban keresik, de véletlenül sem magukban.


(Nem vagyok HR-es, mégmielőtt. :) )

2016. máj. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem igaz.

A HR - es megszűri a jelentkezőket , ő egy plusz rosta , amin át kell menned , mielőtt a leendő főnököddel találkoznál.Nemcsak a cég szempontjai alapján szűr , saját szubjektív értékítélete alapján dönti el , hogy ki felel meg és ki nem.Ha nem tetszel neki , az életrajzod nem kerül a főnök íróasztalára , elekad félúton , így gyakorlatilag esélyed sincs az állás megszerzésére.


Kifejezetten rosszban vagyok a HR - es alkalmazotakkal , akikkel találkoztam , általában jól sminkelt , kiskosztümös , főiskolás ( gondolom light főikola )hölgyek voltak ,a szuper-emancipált észosztó típusból ,kis laptoppal , meg csilivili okostelefonnal.


Nem velük fogok együtt dolgozni , hanem a közvetlen munkatársaimmal és a főnökömmel , lehet , hogy az adott területen szakképzettségük sincsen ( pl elbírálják egy vegyészmérnök pályázatát a marketinges , vagy pénzügyes főiskolai végzettségükkel ), na és ennek kéne örülnöm ?


A HR egy pofavizit , nem a szakmai képzettségről szól , inkább jópofizni kell , meg helyezkedni , ha fiatal vagy , jól nézel ki, jól kommunikálsz ,akkor kapsz eséályt , ha nem tetszel , akkor nem ....

2016. máj. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Ez is egy szakma, és az a baj, hogy általában nem ellenőrzik a HR-es munkáját. Pont azért van ott ő, hogy másnak 𝐧𝐞 kelljen az előszűréssel dolgoznia.

Így aztán azt csinál, amit akar.

Ha pedig nem jó szakember - és miért lenne neki kötelező magától és azonnal kiválónak lennie? - akkor baj van!


A normális az lenne, ha a HR-es az első körben csak azt szűrné ki, aki a konkrét előírások alapján garantáltan alkalmatlan a pozícióra.

Nem pedig a személyes benyomásai és a frászbúk profilok alapján!

Az előírásokat pedig úgy kellene összeszedni, hogy jól működjenek.


Aztán az életrajzokat a szakmai vezetőknek is értékelni kéne, és ők döntenék el, hogy végül kit hívnak be beszélgetésre.


Persze ez plusz munka lenne nekik, amitől örömmel szabadulnak meg.

2019. júl. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semennyire
2019. aug. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!