Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Probaido alatt kirugtak a...

ZarakiNorbika kérdése:

Probaido alatt kirugtak a munkahelyemrol. A szerzodesen az all hogy a munkaltato a munkavallalonak az idoaranyos szabadsagat penzben Koteles megvaltania. Mennyi szabadagot fognak kifizetni? Masfel honapot voltam

Figyelt kérdés

Egyik ismerosom hasonloan jart mint en, es neki az osszes szabadsagot (20 nap) kifizettek neki.

Most szerencsen jart vagy csak ez a normalis ? Kerem a hozzaertok valaszat , vagy a hozzam hasonloan jartaket.



2016. jún. 7. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
3-4 napnál többet nem fognak kifizetni . Még csak Június van , van vissza az évből 6 hónap .
2016. jún. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Alapszabadság évi 20 nap. Ha Te az életkorod alapján ennyire vagy jogosult egy évben, akkor ezt a számot oszd el 365 nappal és szorozd meg annyi nappal, ahány napig a cégnél a munkaviszonyod fennállt. Két tizedessel számolj, és a végeredményt kerekítsd.


Példa:


Május 23-tól június 08-ig állt fenn a munkaviszony. Ez 17 naptári nap.


20 nap : 365 nap x 17 nap = 0,85 nap tehát 1 egész nap jár időarányosan erre a munkaviszonyra, mint szabadság. Ha ezt nem vetted ki, vagy nem adták ki Neked, akkor az erre az 1 napra járó béredre vagy jogosult szabadságmegváltás címén a munkáltatótól.

2016. jún. 8. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sztem is ugy, ahogy a masodik irja. Annyi, hogy en ugy tudom, nem kerekitenek felfele, hanem ahany egesz, annyi nap, Tehat az 1,01 es az 1,99re is egy napot. Ha még probaidös voltal, akkor max 1-2 naprol beszelhetünk sztem.
2016. jún. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Kerekítés muszáj, hiszen akkor nem jönne ki a teljes évi szabadsága. Pontosan azért kell legalább 2 tizedessel számolni, hogy a legpontosabban megkapjuk az időarányos részt. Ha a többi napra kiszámolod szintén az időarányos részt (amelyen nem volt munkaviszonyod), és azt is a kerekítési előírásoknak megfelelően fel- vagy lekerekíted, a kettő összegének ki kell adnia az éves szabadság napjait. Ha nem kerekítesz, akkor nem feltétlenül fog kijönni, és ez által megrövidíted a dolgozót a szabadságaira nézve!
2016. jún. 9. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!