Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Irodai diákmunka mennyire nehéz?

Irodai diákmunka mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Nyilván minél többet adnak érte annál nehezebb, de kb. mennyire az? Elvégre nagy szakértelem nem kell hozzá, de gondolom olyan nettó 8-900 ft-os órabérért azért tudni is kell valamit.
2016. jún. 9. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nettó 8-900 mi diákként mi? Álmodj, ez valami értékesítő ahova próbálnak berángatni, vagy telefonos munka. Egyébként ez a diákmunka... nem akarok bunkó lenni de sok helyen a diákok veszik el a keresőképes már szakmával rendelkezők elől a munkát (pl. feleségem munkája is irodai lenne, mégis sok helyen látom diákot vesznek fel helyette... és azért tanult több évet), illetve ha nem is veszik el de őket részesítik előnyben a munkaadók, én ezt szigorítanám, olyan diák mehessen csak aki tényleg rászorul.
2016. jún. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Nettó 8-900 mi diákként mi? Álmodj"


Miért? Diákmunkásoknál sokkal járulékot kell fizetni. Mikor diákmunkásként 900 nettót kerestem, ugyanabban a munkakörben a rendes munkások 700-at kaptak, pedig már ott voltak 5-10 éve is, úgy utáltak emiatt mint a szart :D

Persze van olyan cég ami ezt a különbözetet elteszi magának.

2016. jún. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
sokkal kevesebb* járulékot
2016. jún. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet irigyelni a diákokat, hogy többet keresnek, de ha majd főállást fogok keresni akkor meg azzal fognak elutasítani mindenhonnan, hogy nincs "tapasztalatom". Sok helyen már a diákmunkához is megkívánják a tapasztalatot. Meg persze az se árt, ha van valami kis félretett pénzem, nem kell mindig a szüleimtől kunyerálni.
2016. jún. 9. 12:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Diákmunkát nem fogják neked olyan nagy valami gyakorlatnak tapasztalatnak betudni... és való igaz, nagy szakértelem nem kell semmihez...
2016. jún. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit takar az "irodai munka" kifejezés. Én egyetem mellett diákként nettó 1000 Ft-ot kerestem óránként, de szoftverfejlesztő pozícióban, ezt is hívhatjuk irodai munkának. Hogy nehéz-e? Nézőpont kérdése, nekem nem volt az, de nyilván nem tudja akárki megcsinálni.

Ilyen adatrögzítés meg papírhajtogatás, fénymásolás, stb. munkák inkább a monotonitás miatt fárasztóak, de nem vagyok benne biztos, hogy azért nettó 900-at fizetnek. Az ilyenekhez nem árt már némi szaktudás is.

2016. jún. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!