Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A saját művemet eladom,...

A saját művemet eladom, azután ugye nem kell adózni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 13:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
De kell,mert pénzt kerestél vele...
2010. ápr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
omg. 16 évesen is lehet adózni?
2010. ápr. 12. 13:47
 3/15 anonim ***** válasza:

Hogyne kéne! Ha bevételed keletkezik, akkor adózol. Még ha ajándékba adod, akkor aki kapja az adózik.

Én is eledom a munkaerőmet és a szaktudásomat, s ez után adózom.

2010. ápr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen adózol mivel pénzt keresel vele..akár 16 évesen is..
2010. ápr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

3 évesen is lehet, van aki adózik is(pl reklámfilmben szerepel, és ezzel keres)

Elmégy az APH-ba, kérsz adószámot.

És megmondod, hogy adószámos magánszemély szeretnél lenni, ezzel és ezzel a tevékenységgel. pl."egyéb művészeti tevékenység" Ott segít majd a nőci, tépsz egy sorszámot.

Minden év május 20-ig bevallod az apehtól kapott nyomtatványon(vagy interneten) az éves bevételedet. Ha 1.200.000 Ft alatt marad, akkor kedvezményt kapsz, és az adód 0 ft lesz, de akkor is be kell vallani. Lehet hogy nem jól tudom az összeget, azt könyvelőtől tudod megkérdezni, vagy utánanézel az interneten.

Vqan olyan is, hogy kis összegű bevétel, 20 e ft alatt arra is jár kedvezmény, de bevelleni akkor is be kell.

Ha az dód 0 ft is lesz, lehet hogy nyugdíjjárulékot, vagy tb járulékot mégis fizetned kell, nem olyan sok nálad.


Ha diákmunkát vállalnál, abbból is vonják ezeket, adóelőleget is, és ha nem éred el azt az összeget, de te már előre befizetted az apehnak, akkor az adóbevallás után ők postán visszaküldik neked, amit túlfizettél.

Évi 1.200.000-1.800.000 ft között az adó 18%, a fölött magasabb.

Mivel foglalkozol?

2010. ápr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Vigyed a személyi igazolványt lakcím kártyát diákot az APEH-ba, és némi pénzt is azt hiszem az adókártyára.Ha felhívod őket megmondják, kell-e fizetned először, vagy sem.
2010. ápr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Talán előbb ad ki a könyvedet és utána agyalj azon,hogy kell-e adóznod..Hiszen még nagyon messze vagy hogy evvel foglalkozz..mert ugye jól gondolom,hogy te vagy az aki a múltkor a könyvkiadásról kérdezett?

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

2010. ápr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

KÖnyvet akarok majd kiadni. és árulni valamelyik boltban nem tudom még hol. Adószámom van.


Köszi a segítséget, ha esetleg aki még tud infókkal szolgálni írjon nyugodtan. Akkor lettem volna k*va ideges ha csak 18 éves után lehet adózni, de ha így, 16 évesen is adózhatok így jó.


üdv

2010. ápr. 12. 13:58
 9/15 A kérdező kommentje:
Már le vannak nyomatva a könyvek!
2010. ápr. 12. 13:59
 10/15 A kérdező kommentje:
Már megbocsáss, mért ne foglalkozzak ezzel? Szerintem bőven itt van az ideje
2010. ápr. 12. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!