Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Büntetik az MLM, piramis...

Büntetik az MLM, piramis játékos munkákat?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha bebizonyosodik, hogy piramis játék, akkor igen!!! Vannak azonban olyan MLM rendszerűek is, amik teljesen legálisak (lásd például Amway). B.
2010. ápr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Itt legalább kap választ a kérdező.
2010. ápr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
92%
HA jól van álcázva és kereskedelemnek van feltüntetve, akkor nem. de Te elveszíted a barátaidat, ha ilyeneket tukmálsz rájuk, az tuti.
2010. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
56%
Aki ilyen hülyeségbe belemegy, azt kezeltetni kellene, nem bünteteni.
2010. ápr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen,tudom,hogy nem babás kérdés.De itt tényleg kapok választ.

Egy hölgy ajánlott nekem itt munkát a múlt héten.

Nem erőszakolom rá senki.Akik jelentkeznek azoknak küldöm a tájékoztatót és eldöntik,hogy be szállnak e vagy nem.

Most viszont egy hölgy el kezdett fenyegetőzni,hogy fel jelent....

Mit kaphatok érte?

Én nem is tudtam,hogy büntetik.

Ezek szerint engem is átvertek?

8 hós babám mellett vállaltam be,hogy ne csak apa keresse a pénzt.

Mi tévő legyek?

2010. ápr. 12. 20:40
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Pedig jó páran már meggazdagodtak belőle (már akit nem jelentettek fel, és nem kaptak el), csak persze idejében kell beszállni! :)


Én tutira nem foglalkoznék ilyennel! B.

2010. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
És mi a lényege? Mert a piramisjáték tényleg büntetendő!!! Már ha tényleg az. B.
2010. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Itt van a vonatkozó a Btk-ból az erre vonatkozó rész:

Piramisjáték szervezése

Btk. 299/C. § Aki mások pénzének előre meghatározott formában történő és kockázati tényezőt is tartalmazó módon való összegyűjtésén és szétosztásán alapuló olyan játékot szervez, amelyben a láncszerűen bekapcsolódó résztvevők a láncban előttük álló résztvevők számára közvetlenül vagy a szervező útján pénzfizetést vagy más szolgáltatást teljesítenek, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

A piramisjáték lényegét a törvényi tényállás konkrétan meghatározza, így a bűncselekmény szempontjából nem annak van jelentősége, hogy piramisjátéknak hívják-e a játékot, hanem annak, hogy a tényállásban leírt feltételek, működési szabályok megvalósulnak-e.

A játék lényege azonban a mások pénzének összegyűjtése és szétosztása.

A bűncselekmény elkövetése szempontjából nem feltétel, hogy a játék szervezői az abban résztvevő tagokat esélyeiket illetően megtévesszék, esetleg a rájuk bízott pénzt más célra használják fel, illetve hogy a belépett tagok sorrendjét a nyerési esélyeket befolyásolva megváltoztassák. A cselekmény előbb-utóbb azt eredményezi, hogy a tagok egy meghatározott része kárt szenved.

A piramisjáték a csalással mutat bizonyos rokon vonásokat. Abban az esetben, ha a játékszervezés csupán hivatkozási alap a befektetők pénzének a megszerzéséhez, úgy csalás bűntette állapítandó meg.


B.

2010. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
95%

Amikor a főiskolán tanultuk ezt a tényállást, akkor kiemelték, hogy sok a tényállási elem, s ezek együttes megvalósulásával lehet csak a bűncselekmény valóban bizonyított. A tényállási elemek egykének hiánya esetén ár nem történhet meg a gyanúsítás.

Szerintem a feljelentéstől nem kell tartani!


Magánvéleményként annyit, hogy akik engem is be akartak szervezni, azokkal már nem is tartom a kapcsolatot.

2010. ápr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Különböző riportokat,anyagokat kell küldözgetni.
2010. ápr. 12. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!