Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogosulatlanul felvett egy...

Jogosulatlanul felvett egy hónapi FHT esetén jóhiszeműen felvettnek minősül az összeg, ha azt bankszámlaszámra utalták úgy, hogy már nem járt volna? Kérhetik, hogy azt az egy hónapi összeget fizessem vissza?

Figyelt kérdés

Nem kellett volna már utalniuk, de mégis utaltak, én meg csak levettem egy összeget a számlámról, amiben benne volt a hibásan kiutalt FHT összegének nagyja is.


Ha kérik, hogy fizessem vissza, és azt mondom, szeretném, de már nem áll rendelkezésemre az összeg, és hivatalosan nincs munkám, mi lehet a következmény? 22800Ft-ért bíróságra mennek úgy, hogy ők is hibásak?



2016. júl. 1. 11:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Küldenek egy fizetési felszólítást. Erre reagalhatsz bármit, de legjobban azzal jársz, ha részletfizetés kérsz. Elengedhetetlen nem fogják és az egy dolog, hogy hibás utalás történt, de neked tisztában kellene lenned vele, hogy az nem a te pénzed.

Végrehajtás, inkasszo is lehet a vége, ilyenkor az eredeti összeg többszöröse lesz a végeredmény, amit ki kell fizetni

2016. júl. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

" Erre reagalhatsz bármit"

Rákerestem, és kiderült, hogy méltányosságból elengedhetik, és valszeg ezt is tennék, mert nem fognak 22800-ért pereskedni úgy, hogy ők is hibáztak(1), ez nekik szinte semmibe se kerül(2), és valóban mondhatom, hogy a megtérítés összege a kötelezett megélhetését súlyosan veszélyezteti, hiszen nem folytatok keresőtevékenységet, nincs jövedelmem(3). Az se utolsó szempont talán, hogy inkább leülöm vagy leközmunkázom, aztán megírom az esetem az index-re vagy valami hasonlóra.

2016. júl. 1. 11:41
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Rákerestem, és kiderült, hogy méltányosságból elengedhetik, és valszeg ezt is tennék, mert nem fognak 22800-ért pereskedni úgy, hogy ők is hibáztak(1),"


Pár éve a MÁV vagy BKV utalt dupla fizetéseket. Kérdés nem volt, hogy vissza kell fizetni, hiába nem a dolgozó hibázott. Bár épeszű ember tisztában van vele, hogy ha 100e a fizetése, akkor a másik 100 nem jogosan érkezett neki. Elengedhetik, valóban, de nem kell hogy eleengedjek.


"ez nekik szinte semmibe se kerül(2), és valóban mondhatom, hogy a megtérítés összege a kötelezett megélhetését súlyosan veszélyezteti, hiszen nem folytatok keresőtevékenységet, nincs jövedelmem(3)."

Ha nincs jövedelmed, miért nem jár az FHT?


" Az se utolsó szempont talán, hogy inkább leülöm vagy leközmunkázom, aztán megírom az esetem az index-re..."

Nincs mit leulni, vagy ledolgozni, ez pénzbüntetés, vissza kel fizetni. Azzal meg mire mész, ha megirod valakinek? Jót röhögnek, hogy te se vagy százas, hogy nem veszed észre, nem a tiéd a penz

2016. júl. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem olyan egyszerű az ügy, mint elsőre tűnik. ;) Lenne mit megírni. De mondom, mivel nem jár az FHT, és nincs jövedelmem, szerintem méltányosságból el fogják engedni.
2016. júl. 1. 11:56
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Na, ja azt hiszed, akkor hidd. Konkrétan mi értelme volt feltenni a kérdést?
2016. júl. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ami az egésznek a rövid lényege: ha megáll a jóhiszeműség, akkor minden oké. De vajon biztosan megáll? Ebben nem vagyok 100%-osan biztos.
2016. júl. 1. 12:37
 7/13 A kérdező kommentje:

Hátha valakinek még később hasznos lesz: ugyanis ha megáll a jóhiszeműség, még az is lehet, hogy simán leírják a veszteségnek, követelést se nyújtanak be felém!


Viszont tőlük függ, mit tartanak jóhiszeműnek vagy rosszhiszeműnek.

2016. júl. 1. 12:49
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Na szép mondhatom . Még te követelőzöl és fenyegetőzöl (?) már ne is haragudjál ... Annak, hogy valaki elveszítse a 22, 800 RAT_ot nem kis okának kell lennie, nem veszik azt csak úgy el senkitől sem .
2016. júl. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
JÓHISZEMŰEN felvett . És te jóhiszeműen vetted fel azt, amiről már 1 hónappal ezelőtt hivatalos értesítést kaptál 8 példányban, hogy ettől és ettől a naptól leállítjuk, megszüntetjük az FHT folyósítását . Mi ebben részedről a jóhiszeműség ??? xD
2016. júl. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem, nem áll meg a jóhiszeműseg, hiszen 1, ajánlott levélben ertesitettek róla, hogy lejárt az FHT, 2, nem pár száz forint, hogy nem veszed észre
2016. júl. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!